Upadły anioł

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Upadłe anioły (堕天使 Datenshi) należą do Trzech Frakcji, wraz z aniołami i diabłami.

Opis

Upadłe anioły były poprzednio aniołami, które straciły bożą łaskę i zostały wypędzone z Nieba, z powodu „nieczystych myśli”, odciągających ich od nauk biblijnego Boga. Przywódcy Grigori upadli dlatego, bo uprawiali seks z ludzkimi kobietami.

Pomimo wygnania z Nieba, upadłe anioły zajmują kościoły i robią z nich swoje siedziby, chociaż niszczą przy tym wszelkie symbole religijne, obecne w kościele i desakrują świątynię.

Obecnie upadłe anioły mają najmniejszą populację pośród Trzech Frakcji.

Wygląd

 • Upadła anielica, Raynare.
 • Upadły anioł, Azazel.

  Upadłe anioły wyglądają podobnie co anioły. Mężczyźni są na ogół przystojni, a kobiety piękne i obdarzone uwodzicielskimi ciałami. Od aniołów odróżnia je kolor skrzydeł, które u upadłych są czarne oraz brak aureoli nad głową, jako znak tego, że utraciły łaskę bożę. Upadłe anioły preferują również ubrania w ciemnym kolorze, przeważnie czarnym i fioletowym.

  Tak jak w przypadku aniołów, ilość skrzydeł odpowiada randze upadłego anioła. Azazel, jako przywódca upadłych aniołów, ma ich aż sześć par, co uzasadnia zajmowane przez niego stanowisko. Czerń skrzydeł u upadłych aniołów też jest różna. U Azazela jest on na przykład bardzo ciemna, według słów Valiego Lucyfera, mająca wręcz kolor wiecznej ciemności, a skrzydła Kokabiela są koloru kruczoczarnego.

  Zdolności

  Raynare z włócznią światła.

  Pomimo wygnania z Nieba, upadłe anioły wciąż potrafią władać bronią opartą na świetle, która jest bardzo szkodliwa dla diabłów, co można było zobaczyć choćby wtedy, gdy Issei został zraniony przez Dohnaseeka i Raynare.

  W przeciwieństwie do aniołów i diabłów, którzy mogą zwiększać swoją liczbę za pomocą Dzielnych Świętych lub Diabelskich Pionków, upadłe anioły nie mają takich możliwości. Według słów Azazela, można by stworzyć taką opcję, ale wraz z pozostałymi przywódcami upadłych aniołów uważa, że nie ma potrzeby zwiększać ich liczebności, skoro wojna pomiędzy Trzema Frakcjami się skończyła. Populacja upadłych aniołów zwiększa się więc tylko wtedy, gdy upada jakiś anioł (jednak nie wiadomo, czy upadli mogą w jakiś sposób powrócić do nieba), lub poprzez dzieci narodzone z ich związków z ludźmi.

  Upadłe anioły, tak jak wszystkie inne frakcje, posiadają swój własny system magii i zaklęć. Między innymi mogą wymazywać ludziom wspomnienia, tak jak to zrobiła Raynare przyjaciołom Isseia, lub Azazel uczennicom Akademii Kuou.

  Frkacje

  Grigori

  Grigori (グリゴリ Gurigori) to organizacja stworzona przez Azazela i upadłe anioły, które upadły wraz z nim. Jej członkami są również ludzie, którzy zostali wyklęci przez Kościół (na przykład Valper Galilei i Freed Sellzen) oraz posiadacze Boskich Darów. Przywódcami Grigori są Azazel, Semyazza, Barakiel, Kokabiel, Armaros, Sahariel, Penemue i Tamiel.

  Podczas Wielkiej Wojny, Grigori wycofało się z walki jako pierwsze po tym, gdy poniosło duże straty. Od tamtej pory Azazel stał się bardzo pokojową osobą, która stara się unikać walki na tyle, na ile to możliwe. Jednak pomimo tego, bez wiedzy Azazela, miały miejsce drobne starcia pomiędzy upadłymi aniołami i innymi frakcjami, choćby wtedy gdy Raynare i grupa upadłych aniołów ukradła Asi Zmierzch Uzdrawiania, lub gdy Kokabiel próbował doprowadzić do wybuchu nowej wojny.

  W tomie dwunastym, Azazel ujawnił, że większość aniołów, którzy współpracowali z terrorystami, przyłączyło się do Brygady Chaosu, po tym jak już upadli. Azazel stwierdza również, że z powodu utraty dużej liczby członków oraz ujemny wskaźnik przyrostu naturalnego, Grigori może wkrótce przestać istnieć.

  Znani upadli aniołowie

  • Azazel (Naczelnik (do tomu dwunastego), później doradca do spraw specjalnych technologii.
  • Semyazza (Wicenaczelnik, awansowany na Naczelnika, po dymisji Azazela)
  • Barakiel (Kierownictwo, po dymisji Azazela awansowany na Wicenaczelnika)
  • Kokabiel (Kierownictwo, uwięziony w Kokytos)
  • Armaros (Kierownictwo, badacz anty-magii)
  • Sahariel (Kierownictwo, badacz Księżyca)
  • Penemue (Kierownictwo, główna sekretarz)
  • Tamiel (Kierownictwo, szef wydziału przedsiębiorczości)
  • Raynare (nie żyje)
  • Kalawarner (nie żyje)
  • Dohnaseek (nie żyje)
  • Mittelt (nie żyje)
  • Akeno Himejima (Wskrzeszona diablica, poprzednio hybryda człowieka i upadłego anioła)
  • Samael (Hybryda smoka i upadłego anioła. Uwięziony w Kokytos)

  Ciekawostki

  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Upadły_anioł&oldid=13911