Samael

Z High School DxD Wiki
Wersja 109.95.144.166 (dyskusja) z dnia 16:01, 4 kwi 2014

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Samael
Kana サマエル (Katakana)
סמאל‎ (Hebrew)
Romaji Samaeru
Zarys postaci
Rasa Smok
Upadły anioł
Anioł(dawniej)
Przezwiska Pożeracz Smoków
Wąż z Edenu
Zdolności/oręż Trucizna
Jad Samaela
Status osobowy
Powiązania Brygada Chaosu (został wykorzystany)
Stan postaci Żyje

Samael to hybryda smoka i upadłego anioła. Znany jest jako Pożeracz Smoków ze względu na swoją zdolność do niszczenia smoków.

Wygląd zewnętrzny

Jest to duży, złowrogo wyglądający stwór z górną połową ciała upadłego anioła(z kłami w ustach) i dolną połową ciała w kształcie smoka.

Kiedy po raz pierwszy został wezwany przez Frakcję Bohaterów był on przybity do krzyża dużymi gwoźdźmi w różne części ciała(ramion, ogon, skrzydła, itp.). Jego oczy były zakryte choć lały się z nich krwawe łzy.

Osobowość

Przez wiele pieczęci ograniczających Samaela nie jest on w stanie pokazać swojej osobowości, ale według Draiga żywi on wiele złych intencji względem smoków. Issei wspomniał również, że wyczuł od niego różnego rodzaju negatywne emocje, takie jak ból, zazdrość, cierpienia.

Historia

Mówi się, że dawno temu po skuszeniu pierwszych ludzi (Adama i Ewę) do zjedzenia zakazanego owocu, Samael, został przeklęty przez Boga i zamknięty w najgłębszych czeluściach Zaświatów.

Postać Samaela w utworze

Uroboros i awans

Hades uwolnił Samaela z Zaświatów i tymczasowo oddał go Cao Cao. Podczas bitwy został on wykorzystany do pochłonięcia mocy Ophis i wstrzyknięcia swojej trucizny do ciała Valiego po czym spokojnie wrócił do królestwa zmarłych.

Moce i umiejętności

Trucizna Samaela: Samael używa potężnej klątwy, która jest niezwykle zabójcza dla smoków i ich posiadaczy. Trucizna ta może wpływać na węże i istoty z nimi związane. Nawet Ophis i Wielki Czerwony nie są odporni na tą moc. Trucizna jest również w jego krwi co sprawia że inni także mogą używać jego przekleństw.

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Samael&oldid=4385