Moc Zniszczenia

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Moc Zniszczenia
Rias Gremory (anime) Moc Zniszczenia.gif
Rias Gremory uwalnia swoją Moc Zniszczenia
Kana 滅びの力
Romaji Mezabi no Chikara
Profil
Rodzaj Technika (Dziedziczona)
Posiadacz(e) Venelana Gremory
Rias Gremory
Sirzechs Lucyfer
Millikas Gremory
Magdaran Bael
Klan Bael

Moc Zniszczenia jest zdolnością głównie używaną przez Diabły z Klanu Bael.

Opis[edytuj]

Moc Zniszczenia to moc, która pierwotnie należała tylko do Klanu Bael, nazywanego Rodem Wielkiego Króla oraz będącego najwyższym rangą pośród 72 Filarów. Rodzeństwo GremorySirzechs i Rias, odziedziczyli tą umiejętność po swojej matce Venelanie, która pochodzi z Klanu Bael.

Umiejętności[edytuj]

Tak jak mówi to sama nazwa, Moc Zniszczenia jest typem demonicznej energii, która obdarza użytkownika olbrzymią siłą ataku, mogącą unicestwić wszystko, co stanie jej na drodzey. Diabeł z wyższą demoniczną energią będzie w stanie użyć jej bardziej profesjonalnie jak np.: Sirzechs w przypadku którego poziom Mocy Zniszczenia jest mistrzowski do tego stopnia, że może w zasadzie wyeliminować wszystko.

Odmiany[edytuj]

Moc Zniszczenia ma postać promiennej energii, która otacza użytkownika. Kiedy jest używana, zdaje się skupiać w rękach użytkownika, kiedy jest kierowana w stronę celu.

Sirzechs jest w stanie uformować Moc Zniszczenia w postać małych kul, które niszczą wszystko bez jakiegokolwiek śladu. Potrafi nimi manewrować w ten sposób, że omijają one obronę przeciwnika i niszczą konkretny cel.
Sirzechs może również przekształcić swoje ciało w skondensowaną ilość Mocy Zniszczenia, która przybiera postać ludzkiego ciała. W tej postaci rozprzestrzenia się ona bez jego woli.
Rias potarafi skompresować duże ilości demonicznej mocy oraz Mocy Zniszczenia w olbrzymią kulę, która potrafi zniszczyć wszystko, czego tylko dotknie. Jest wprawdzie powolna, ale ma moc przyciągania do siebie wrogów.
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Moc_Zniszczenia&oldid=6942