Zmierzch Uzdrawiania

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Zmierzch Uzdrawiania
250
Asia leczy Zmierzchem Uzdrawiania zranionego chłopca.
Kana 聖母の微笑(トワイライト・ヒーリング)
Romaji Towairaito Hīringu
Profil
Inne nazwy Uśmiech Matki Boskiej
Rodzaj Boski Dar
Zdolności Leczy rany ludzi, aniołów, diabłów i upadłych aniołów
Posiadacz(e) Asia Argento (główna posiadaczka)
Raynare (tymczasowa posiadaczka)

Zmierzch Uzdrawiania, znany również jako Uśmiech Matki Boskiej, to niebiański Boski Dar, będący własnością Asi Argento.

Opis[edytuj]

W tomie dziewiątym Azazel stwierdził, że Zmierzch Uzdrawiania jest rzadkim, ale nie unikalnym Boskim Darem i jest jeszcze kilku jego posiadaczy.

W tomie dwudziestym osiągnęła podgatunek łamacza Ładu, gdy pragnęła chronić rodziców Iseia przed Rizevimem.

Wygląd[edytuj]

Zmierzch Uzdrawiania ma postać dwóch srebrnych pierścieni, z których każdy jest ozdobiony niebieskozielonym klejnotem. Kiedy nie jest używany, znika.

Zdolności[edytuj]

Zmierzch Uzdrawiania posiada zdolność leczenia ran ludzi, aniołów, diabłów i upadłych aniołów. Mimo iż może natychmiast uleczyć rany, to nie może zregenerować utraconych kończyn, zmniejszyć zmęczenia, lub wyleczyć chorób. Uzdrawiającą moc można również przesłać na dystans, jako pocisk, ale jest mniej skuteczna niż w bezpośrednim kontakcie. Azazel stwierdził, że po odpowiednim treningu, Asia może również wysłać swoją uzdrawiającą moc na cały obszar, lecząc dzięki temu wszystkich obecnych tam sojuszników, ale nie wrogów.

Formy[edytuj]

Zmierzch Świętej Miłości(トワイライト・セイント・アフェクション聖龍姫が抱く慈愛の園) to podgatunek Łamacza Ładu Zmierzchu Uzdrawiania. Przybiera on formę Złotej Smoczej Zbroi z czerwonymi klejnotami, która okrywa całe jej ciało i zapewnia nieprzebitą barierę obronną. Przez ograniczony czas, Asia może okryć całą przestrzeń polem, które leczy wszelkie możliwe rany. Nie blokuje ataków, ale może zablokować zdanie przez nie obrażenia. Ponieważ uwzględniono w nim aurę Fafnira, to dodatkowo znacznie wzmacnia obronę.

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Zmierzch_Uzdrawiania&oldid=6964