Zaświaty

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Zaświaty (冥界 Mekai) to miejsce pojawiające się w serii High School DxD, będące domem diabłów i upadłych aniołów.

Wygląd

Zaświaty są mniej więcej tej samej wielkości co świat ludzi, jednak mają znacznie większą powierzchnię lądową, gdyż nie występują tam oceany. Zaświatowe niebo przez cały czas jest fioletowe, zarówno w dzień jak i w nocy, ale dla dobra wskrzeszonych diabłów, obecni Czterej Maou uregulowali przepływ czasu, aby pasował do tego, który obowiązuje w świecie ludzi. Za pomocą magii stworzyli też sztuczny księżyc i uczynili noce ciemniejszymi.

Zaświaty były pierwotnie podzielone na dwa regiony, jeden należący do diabłów, a drugi do upadłych aniołów. Jednak ten podział przestał obowiązywać po wydarzeniach z tomu czwartego, gdy Trzy Frakcje podpisały pokój.

Znane miejsca

Lilith

Obecna stolica terytorium Maou.

Luciferd

Dawna stolica terytorium Maou.

Agreas

Duże miasto, leżące na terytorium Rodziny Agares, będące pod opieką sług Ajuki Belzebuba. Jest dość niezwykłym miejscem, gdyż wygląda jak olbrzymia wyspa, która unosi się w powietrzu. Jest popularną atrakcja turystyczną oraz miejscem, które kontroluje przepływ powietrza w Zaświatach. Agreas posiada technologię dawnych Maou. Znajdują się w nim także złoża rzadkich i potężnych kryształów, niezbędnych do produkcji Diabelskich Pionków i Dzielnych Świętych. W tomie siedemnastym Agreas zostało skradzione przez Qlippoth. Wyspę odnaleziono w tomie dwudziestym, ale wtedy wyszło też na a jaw, że została wykorzystana do przebudzenia Trihexa oraz stworzenia armii masowo produkowanych Zbroi Łuskowych Daru Wzmocnienia.

Auros

Rolnicze miasto leżące na terytorium Rodziny Agares, o którym mówi się, że pochodzą z niego najlepsze produkty rolne w Zaświatach. W tym mieście znajduje się też szkoła Królewskiej Gry Sony Sitri.

Terytorium Gremory

Terytorium Rodziny Gremory ma ten sam obszar co wyspa Honsiu. To bardzo bogate ziemie z rozwiniętym przemysłem. Znajduje się tu też pałac, w którym ma swoją siedzibę głowa Rodziny Gremory.

Kokytos

Najgłębsze miejsce Zaświatów, które jest połączone z Królestwem Zmarłych. Pełni funkcję więzienia dla tak niebezpiecznych istot jak Samael i Kokabiel. Jest też domem wielu niebezpiecznych potworów.

Królestwo Zmarłych

Znane też jako Królestwo Hadesa. Jest siedzibą oraz królestwem greckiego boga, Hadesa i jego Ponurych Żniwiarzy. Umiejscowiono je na najniższym poziomie Zaświatów, gdzie dokonuje się selekcji dusz zmarłych.

Malebolge

To miejsce, które znajduje się poziom wyżej nad najgłębszym miejscem w Piekle. To drugie miejsce obok Otchłani, gdzie trafiają ci, którzy mają złe umysły i nikczemne dusze oraz duchy, które popełniły grzechy.

Otchłań

Kres Zaświatów oraz miejsce, gdzie trafią nikczemne dusze i duchy, które są następnie karane za wszystkie popełnione grzechy. Otchłań jest także połączona z Niebem.

Czyściec

Czyściec został przygotowany dla tych, którzy zmarli w specjalnych okolicznościach i oczyszcza duchy oraz dusze zmarłych. To także miejsce, w którym dokonuje się osąd zmarłych, czy trafią do Nieba, czy Piekła. Znajdują się tu też drzwi do Trzeciego Nieba.

Ciekawostki

Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Zaświaty&oldid=7018