Trzy Frakcje

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Trzy Frakcje (三派閥, San Habutsu) to grupa trzech stronnictw wspomnianych w „Biblii”, upadłych aniołów, diabłów i aniołów, na których koncentruje się seria High School DxD.

Opis

Jedna z bitew Wielkiej Wojny.

Tysiące lat temu istniały Trzy Frakcje. Były ze sobą powiązane, w przeciwieństwie do innych grup nadnaturalnych istot (bogów nordyckich, hinduskich, grecko-rzymskich itd.), które były od siebie mniej lub bardziej niezależne.

Trzy Frakcje, pod przywództwem Czterech Maou i biblijnego Boga, toczyły ze sobą krwawą wojnę. Upadłe anioły były dodatkowo sformowane w grupę Grigori, dowodzoną osobiście przez Azazela, którzy nazwali toczącą się walkę Wielką Wojną. Po śmierci biblijnego Boga i Czterech Maou, wojna wreszcie się skończyła, ale Trzy Frakcje wciąż pozostawały ze sobą w stanie wojny. Jednakże z powodu dużych strat, żadna ze stron nie była w stanie prowadzić dalszych działań bojowych, więc mimo iż wciąż panowała wojna, to nie prowadzono żadnych walk.

Trzy Frakcje trwały w tym stanie, mimo iż co jakiś czas miały miejsce drobne starcia i potyczki, które nie pociągały jednak za sobą większych konsekwencji. W tomie czwartym Trzy Frakcje podpisały oficjalnie pokój, zwany Traktatem w Kuou, który ostatecznie zakończył wojnę pomiędzy nimi.

Po pojawieniu się Brygady Chaosu, Trzy Frakcje nie tylko przestały ze sobą walczyć, ale nawet się sprzymierzyły, aby utrzymać nowo zaprowadzony pokój.

Członkowie

Trzy Frakcje składały się pierwotnie z sił Nieba, do których należał biblijny Bóg i anioły. Do sił Zaświatów należeli Czterej Maou, wraz z diabłami oraz upadłe anioły. Po Wielkiej Wojnie układ sił Trzech Frakcji zmienił się radykalnie, gdy anioły i diabły straciły swoich przywódców, a upadłe anioły poniosły duże straty, mimo iż ich liderzy przeżyli.

Po stworzeniu systemu Diabelskiego Pionka i Dzielnych Świętych, diabły i anioły zaczęły zwiększać swoją liczebność, włączając do swoich nacji ludzi oraz inne rasy.

Ciekawostki

Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Trzy_Frakcje&oldid=4719