Brygada Chaosu

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Brygada Chaosu (禍の団(カオス・ブリゲード) Kaosu Burigēdo), znana również jako Armia Katastrofy, to organizacja z serii High School DxD. Należą do niej najróżniejsze istoty: diabły, upadłe anioły, ludzie (potomkowie legendarnych/mitologicznych bohaterów) oraz kilka nie-upadłych aniołów. Są głównymi antagonistami, od historii Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka do Bohaterski Oppai Smok.

Historia

Brygada Chaosu została stworzona przez Ophis, Boskiego Smoka Wieczności. Jej jedynym celem było usunięcie ze Szczeliny Wymiarowej Wielkiego Czerwonego, najpotężniejszego ze smoków, znanego jako Prawdziwy Smok.

Działalność

Brygada Chaosu pojawiła się w czwartym tomie, gdy przypuściła atak podczas obrad pokojowych pomiędzy Trzema Frakcjami. Wkrótce po tym dokonała wiele terrorystycznych ataków, między innymi przerywając Królewską Grę pomiędzy Rias i Diodorą, czy porywając przywódczynię youkai, Yasakę.

W tomie jedenastym przywódca Frakcji Bohaterów Cao Cao, zdradza swoją przywódczynię, Ophis i sprzymierza się z bogiem Królestwa Zmarłych, Hadesem. Używa Samaela, aby skraść większość jej mocy i stworzyć kolejną Ophis.

W tomie dwunastym, dwie największe frakcje Brygady Chaosu poniosły ciężkie straty, z powodu utraty swoich przywódców oraz innych członków. Z tego powodu Azazel zaczął podejrzewać, że pozostałe frakcje z Brygady Chaosu, które dotąd trzymały się w cieniu, wkrótce powstaną i zaczną działać. W tomie czternastym Azazel ujawnił, że jest ktoś, kto próbuje zjednoczyć niedobitki Frakcji Starych Maou, Frakcji Bohaterów i Frakcji Magów.

W tomie szesnastym wyszło na jaw, że syn dawnego Lucyfer Rizevim został nowym przywódcą Brygady Chaosu. Chciał najechać równoległy świat, doprowadzając do przebudzenia Bestii Apokalipsy i posłania jej do walki z Wielkim Czerwonym. Nowa frakcja otrzymała nazwę Qlippoth.

W tomie dwudziestym 666 został przebudzony, gdy Rizevim zginął, a jego dusza została użyta do przebudzenia Bestii. Następnie, wraz ze Smokami Zła, Apophisem i Aži Dahākiem, którzy zdradzili Rizevima, Bestia zaatakowała wszystkie frakcje i mitologie

W tomie dwudziestym pierwszym 666 i oba Smoki Zła dokonali olbrzymich zniszczeń w Niebie, na terenach Grigori oraz Asgardzie, zabijając wielu bogów, a potem zaatakowali Europę oraz Japonię. Brygada Chaosu została ostatecznie rozbita, gdy Qlippoth został pokonany.

Frakcje

Frakcja Starych Maou

Frakcja Starych Maou (旧魔王派 KyūmaŌ-ha) to największe ze stronnictw wchodzących w skład Brygady Chaosu. Należą do niej diabły, które są potomkami prawdziwych Maou: Belzebuba, Lucyfera, Asmodeusza i Lewiatana. Są jedynymi diabłami, którzy odrzucili używania Diabelskich Pionków, uważając, że wskrzeszanie ludzi i innych istot, to psucie rasy diabłów. Sprzeciwiają się też obecnemu rządowi i dążą do jego obalenia. Przywódcami Frakcji Starych Maou byli Katerea Lewiatan, Creuserey Asmodeusz i Shalba Belzebub.

Cała trójka jednak zginęła, a sporą liczbę członów tego stronnictwa zlikwidował Ajuka Belzebub w tomie dwunastym. Duże straty które ponieśli, obecnie uniemożliwiają im podjęcie jakichkolwiek działań.

Frakcja Bohaterów

Frakcja Bohaterów (英雄派 Eiyū-ha) to druga pod względem wielkości frakcja, wchodząca w skład Brygady Chaosu. Dowodzi nią Cao Cao, potomek bohatera z chińskiej powieści Opowieść o Trzech Królestwach. Był jednym z tych, którzy zdradzili Ophis. Ta frakcja sprzymierzyła się z bogiem Królestwa Zmarłych Hadesem i jest uważana za najbardziej niebezpieczną grupę w Brygadzie Chaosu, ze względu na posiadaczy Boskich Darów, Świętego/Demonicznego Miecza oraz Longinusów.

Głównymi członkami frakcji byli:

Freed Sellzen dołączył później do Frakcji Bohaterów, a jego ciało został zmodyfikowane, przez co stał się hybrydą. Yuuto Kiba zabił go jednak bez trudu.

Oprócz głównych członków, jest także spora liczba posiadaczy Boskich Darów, których porwano i urządzono im pranie mózgu. Wielu z nich zginęło podczas walk, do których byli zmuszani, aby byli w stanie osiągnąć Łamacza Ładu. Ci którzy zostali pojmani do niewoli, zginęli później, gdy węże Ophis zniszczyły ich Boskie Dary, kiedy ci, którzy osiągnęli Łamacza Ładu zostali wezwani do odwrotu, aby uniknąć schwytania.

Frakcja Bohaterów ostatecznie przestała istnieć w tomie dwunastym, gdy straciła swoich przywódców. Indra wysłał jej najpotężniejszych członków (Cao Cao, Leonarda i Georga) do Królestwa Zmarłych, odbierając im przedtem ich Longinusy. Jeanne i Herakles zostali pojmani przez diabły i upadłe anioły, a Zygfryd jako jedyny poległ w walce.

Frakcja Magów/Nilrem

Niewiele wiadomo na jej temat poza tym, że istnieje. Po raz pierwszy wspomniano ich w tomie czwartym, gdy Magowie z tej frakcji przypuścili atak podczas obrad pokojowych. W tomie czternastym wspomniano, że należą do niej ci czarodzieje, którzy zostali wypędzeni przez Radę Magów. Frakcja została oficjalnie pokonana w tomie siedemnastym.

Qlippoth

Qlippoth (クリフォトKurifoto) jest organizacją służącą pod rozkazami Rizevima Livana Lucyfera, której głównym celem było najechanie innego świata wraz ze Smokami Zła. Aby tego dokonać, chcieli przebudzić Bestię Apokalipsy i posłużyć się nią do pokonania Wielkiego Czerwonego, który chroni Szczelinę Wymiarową. Organizacja została pokonana w tomie dwudziestym pierwszym, a większość jej członków zginęła, bądź została uwięziona.

Znani członkowie Qlippotha:

Byłe frakcje

Drużyna Valiego

Drużyna Valiego (ヴァーリチーム VarĪ Chīmu) to specjalna drużyna Brygady Chaosu, dowodzona przez Valiego Lucyfera, potomka Lucyfera i posiadacza Białego Cesarskiego Smoka, Albiona oraz arcyrywal Czerwonego Cesarskiego Smoka, Ddraiga. Drużyny Valiego nic nie łączy z żadną z frakcji, wchodzących w skład Brygady Chaosu i działa niezależnie.

Ciekawostki

Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Brygada_Chaosu&oldid=12410