Magowie

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Magowie (魔術師, Majutsushi) to specjalna grupa ludzi z serii High School DxD, którzy potrafią używać magii.

Opis

Mimo iż wszystkie nadnaturalne istoty zdają się być zdolne do władania magią, to zaugerowano, że tylko ludzie mogą się stać magami. Nie wiadomo jak ludzie uczą się magii, albo czy magowie posiadają jakieś specjalne umiejętności (na przykład możliwość dzierżenia Świętego Miecza), które odróżniają ich od innych ludzi. Mówi się, że obecny system magii został opracowany przez Merlina, legendarnego czarodzieja z legend arturiańskich, który studiował demoniczne moce i magię.

Magowie zostali przedstawieni po raz pierwszy w tomie czwartym, kiedy duża grupa magów sprzymierzyła się z Brygadą Chaosu, aby przeszkodzić w rokowaniach pokojowych pomiędzy Trzema Frakcjami. Zaatakowali przywódców, porywając przy tym Gaspera, aby wykorzystać jego Boski Dar, Zakazany Widok Balora, jako broń przeciwko nim. Kilku magów zostało zabitych przez Azazela, podczas gdy Rias i Issei ruszyli aby odbić Gaspera. Magowie (którymi były same kobiety) zostały obezwładnione przez moc Gaspera, którą ten uwolnił dzięki napiciu się krwi Isseia i pokonane dzięki Niszczycielowi Szat Isseia.

W tomie dwunastym Azazel ujawnił że istnieje Rada Magów, co sugeruje, że magowie mają coś w rodzaju rządu. Do ich obowiązków należy ujawnianie rankingów młodych diabłów. W tomie czternastym ujawniono, że obecnym przewodniczącym Rady Magów jest Mefistofeles. Ujawniono także, że magowie z Brygady Chaosu zostali wykluczeni przez Mefista i są znani jako Wygnani Magowie (はぐれ魔術師 Hagure Majutsu-shi).

W tomie piętnastym ujawniono, że istnieje wiele grup magów, Nilrem, który sprzymierzył się z Brygadą Chaosu, Grauzauberer, który podlega Mefistofelesowi, Złoty Świt, Różokrzyż i Walpurgia.

Moce i umiejętności

Magowie są ludźmi, którzy nauczyli się przynajmniej jednego gatunku magii. To daje im najróżniejsze zdolności, ograniczone tylko przez ich własny poziom wiedzy i umiejętności.

W tomie czternastym Le Fay wspomniała, że demoniczne moce wymagają mocy używania wyobraźni oraz mocy tworzenia, jak również dobrego zmysłu. Natomiast magia wymaga wiedzy, aby kontrolować równania, czyli trzeba używać głowy, aby wykonywać obliczenia. Tak więc oba gatunki mocy bardzo różnią się od siebie, nawet jeśli zdają się wyglądać tak samo. Kuroka stwierdziła również, że magia jest czymś, w czym użytkownik korzysta z wiedzy i kalkulacji w myśl zasady, „Jeśli to zrobię, to to się stanie”.

Są trzy główne powody, dal których magowie zawierają pakty z diabłami:

  1. Ochrona: Po pierwsze, używają diabłów jako ochroniarzy. Rozmowa z przeciwnikami jest bowiem łatwiejsza, kiedy ma się za plecami potężnego diabła.
  2. Informacja: Po drugie, magowie zawierają pakty, bo chcą osiągnąć techniki i wiedzę od diabłów, a konkretnie standardy techniczne Zaświatów. Tego typu rzeczy odgrywają bowiem dużą rolę, gdy magowie przeprowadzają swoje badania. Ponadto zawierając pakt z diabłem, mogą zdobyć przedmioty lub lub inne dobra mniejszym kosztem, niż podczas zwykłej wymiany.
  3. Publiczny wizerunek: Po trzecie, magowie zawierają pakty z diabłami dla swojego własnego statusu. Zawarcie paktu z potężnym diabłem przysparza im sławy i zapewnia doby image.

Znani magowie

Znane rodzaje magii

Ciekawostki

Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Magowie&oldid=14234