Anioł

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Irina Shidou, wskrzeszona anielica

Anioły (天使 Tenshi) należą do Trzech Frakcji, wraz z diabłami i upadłymi aniołami.

Opis

Pochodzące z Nieba anioły są potężnymi istotami, które służą biblijnemu Bogu i zadają ból diabłom oraz demonom, za pomocą broni stworzonej ze światła. W przeciwieństwie do diabłów i upadłych aniołów, jeśli anioły chcą uprawiać seks z ukochaną osobą, muszą przejść pewien rytuał. Obejmuje on kilkugodzinne oczyszczenie, para musi również przebywać we wnętrzu specjalnie zrobionej bariery, obydwoje nie mogą posiadać żadnych zaborczych uczuć i muszą „to” zrobić w wyniku czystej miłości. Po śmierci biblijnego Boga w Wielkiej Wojnie, anioły nie mogły zwiększać swojej liczebności, dopóki nie powstał system Dzielnych Świętych, który pozwolił im wskrzeszać ludzi jako anioły.

W tomie dwunastym, wyszło na jaw, że w Niebie byli zdrajcy, którzy po cichu wspierali Brygadę Chaosu. Jak na ironię losu nie upadli przy tym, gdyż wykorzystali luki w systemie Nieba. Jednak gdy już upadli i uciekli z Nieba, nie dołączyli do Grigori, tylko przeszli na stronę Brygady Chaosu.

Wygląd

 • Archanioł Michał i jego 6 par skrzydeł.
 • Typowe anioły.

  Wszystkie anioły przypominają ludzi, Posiadają białe skrzydła, jako znak czystości (jedynym wyjątkiem jest Archanioł Michał, którego skrzydła mają złoty kolor) oraz aureolę nad głową, jak znak łaski bożej. Liczba skrzydeł świadczy również o statusie anioła (Dulio ma ich na przykład pieć par, a Michał aż sześć).

  Zdolności

  Moce aniołów są oparte na świetle, a co za tym idzie, mogą zadać poważne obrażenia diabłom. Za pomocą światła, anioły mogą tworzyć włócznie, strzały i miecze, które są przez nich używane, jako zwykła broń. Tak jak diabły, anioły posiadają dar poligloctwa, co umożliwia im rozumienie wszelkich języków.

  Po zawarciu traktatu pokojowego pomiędzy Trzema Frakcjami, Serafini stworzyli system Dzielnych Świętych, używając do tego celu technologii diabłów. Dzięki niemu są w stanie zwiększać swoją liczebność, wskrzeszając ludzi jako anioły. Wskrzeszone anioły mogą używać swoich cech, aby działać lepiej jako grupa.

  Tak jak inne frakcje, anioły posiadają własny system magii i czarów.

  Frakcje

  Serafini

  Serafini (熾天使(セラフ) Serafu), znani również jako Płonące Anioły, są aniołami strzegącymi Niebiańskiego Tronu. Są tymi, którzy po śmierci Boga utrzymali używany przez niego system. Serafinami są Archanioł Michał, Gabriel, Rafał i Uriel, którzy są tytułowani „Czterema Wielkimi Serafinami”. Znaczenie tego tytułu obecnie jest nieznane, ale wiadomo, że reprezentują Królów z poszczególnych kart, Michała Pik , Gabriela Kier , Rafała Trefl , a Uriela Karo .

  W tomie szóstym ujawniono, że Serafinów jest w sumie dziesięciu, ale ich imiona nie zostały podane. Tymi którzy dotąd pojawili się w serii są Michał, Gabriel i Uriel. Czwarty Serafin, Metatron, pojawił się w krótkim opowiadaniu „Nekomaci☆Zwój Ninja ”. Okazuje się wtedy, że ma niewielkiego bzika i mieszka w świecie ludzi, jako ninja.

  Archanioły

  Jedynym znanym Archaniołem jest Michał, przywódca aniołów i Serafinów.

  Znani Aniołowie

  Wskrzeszone anioły

  Ciekawostki

  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Anioł&oldid=7132