Dulio Gesualdo

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Dulio Gesualdo
Dulio Gesualdo 1 (light novel art) Wygląd postaci.jpg
Kana デュリオ・ジェズアルド
Romaji Dyurio Jezuarudo
Zarys postaci
Rasa Anioł (obecnie)
Człowiek (poprzednio)
Przezwiska Najsilniejszy Egzorcysta
Joker
Karta Atutowa Niebios
Kolor włosów Blond
Kolor oczu Zielone
Zdolności/oręż Apogeum Burzy
Bronie bazowane na świetle
Status osobowy
Powiązania Kościół
Watykan
Niebo
Dzielny Święty Michała
D×D (przywódca)
Stan postaci Żyje
Ranga Joker

Dulio Gesualdo Jest egzorcystą, którego Archanioł Michał wskrzesił jako anioła i nadał status Jokera. Posiada drugi z najpotężniejszych Longinusów, Apogeum Burzy.

Wygląd zewnętrzny

Dulio jest młodym mężczyzną z jasnymi włosami i zielonymi oczami. Jego zwykłym ubiorem jest księża sutanna i ma dziesięć białych skrzydeł, które są symbolem jego mocy.

Osobowość

Dulio jest beztroską i dość leniwą osobą, co zademonstrował choćby wtedy, gdy zamroził wszystkich Ponurych Żniwiarzy Hadesa, gdyż nie chciał się kłopotać sprawdzeniem wszystkich z nich.

Dulio jest również smakoszem i podróżuje dookoła świata, poszukując miejsc, w którym mają dobre jedzenie. Griselda Quarta wspomniała, że kiedy znajdzie takie miejsce, to wtedy natychmiast znika i w ogóle nie można się wtedy z nim skontaktować. Później wyszło jednak na jaw, że nie robił tego z powodu własnych preferencji, a dla osieroconych dzieci z kościelnych sierocińców, które chciał poczęstować wybornymi potrawami, które są dla niego jak rodzeni bracia i siostry.

Historia

Dulio jest znany w Kościele z powodu swojej siły, przez co zdobył sobie tytuł Najsilniejszego Egzorcysty i był wysyłany głównie przeciwko wysokoklasowym diabłom oraz innym niebezpiecznym stworom. Archanioł Michał wskrzesił go jako anioła poprzez system Dzielnych Świętych.

Postać Dulio w utworze

Bohaterski Oppai Smok

Został wspomniany przez Zygfryda w tomie dziewiątym, który nazwał go Jokerem Dzielnych Świętych, ale nie wymienił jego imienia.

Dulio został wspomniany także w tomie jedenastym, kiedy Azazel wyjawia Isseiowi i pozostałym, że Apogeum Burzy jest drugim najpotężniejszym Longinusem. Irina nazywa go wtedy „Dulio-sama”, dając w ten sposób znać, że Joker jest na zupełnie innym poziomie niż ona.

Dulio pojawia się po raz pierwszy w tomie dwunastym, kiedy z polecenia Michała eskortuje Sirzechs oraz Azazela podczas spotkania z Hadesem. Potem powraca do Nieba, gdy zamraża wszystkich Ponurych Żniwiarzy.

Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

W tomie piętnastym, wraz z Slash Dogiem, składa wizytę w Rezydencji Hyoudou. Zostali bowiem przysłani przez Azazela i Michała, aby pomóc w treningu Isseia.

W tomie szesnastym, Dulio wziął udział w spotkaniu dotyczącym sformowaniu Drużyny D×D i został wyznaczony na przywódcę grupy.

W tomie siedemnastym, Dulio trenował z Sajim i bez trudu go pokonał, nie dając mu się ani razu trafić. Issei stwierdził wtedy, że nawet on sam nie mógł sobie dać rady z Jokerem. Po starciu z Qlippothem pomógł w porządkowaniu miasta.

W tomie osiemnastym Dulio bronił Nieba przed atakiem Qlippothu. Powstrzymał większość Smoków Zła w Trzecim Niebie, a potem walczył z Walburgą i Crom Cruachem. Bez trudu powstrzymał ataki czarownicy, która przed nim uciekła. Potem stoczył walkę jeden na jednego z samym Crom Cruachem i mimo iż używanie jego Łamacza Ładu w Niebie było zabronione, użył go i powstrzymał Smoka Zła, ale ani z nim nie wygrał, ani nie przegrał.

W tomie dziewiętnastym Dulio bierze udział w bitwie ze zbuntowanymi egzorcystami. Walczy wtedy z oddziałem dowodzonym przez Ewalda Cristaldiego. Podczas walki powstrzymał Yuuta przed użyciem Grama i powiedział mu, że jest dla niego jak młodszy brat, skoro należał do instytutu Kościoła. Dulio użył wtedy swojej techniki o nazwie Bąbelki Nadziei, dzięki czemu przeciwnicy stracili wolę do walki i zostali pokonani.

W tomie dwudziestym Dulio wraz z całą Drużyną DxD, wziął udział w bitwie na latającej wyspie Agres.

W tomie dwudziestym pierwszym, Dulio wziął udział w walkach z Trihexą i po raz pierwszy zaprezentował swój Łamacz Ładu. Przeprosił wtedy wszystkich, że nadał mu zbyt dużą nazwę.

Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

W tomie dwudziestym drugim Dulio bierze udział w ceremonii otwarcia Pucharu Azazela i dołącza do niego jako jeden z uczestników. Pod koniec tomu wychodzi na jaw, że jego następnym przeciwnikiem będzie Drużyna Isseia.

W tomie dwudziestym trzecim Dulio i jego drużyna składają wizytę w domu Isseia i zastanawia się, czy podczas meczu nie użyć wdzięków Mirany do pokonania Isseia. Podczas meczu udaje mu się uwięzić go w bąblu, w którym młodzieniec może oglądać filmy z Gabriel, ubraną w skąpe stroje, ale Isseiowi udaje się wydostać z pułapki. Potem obaj Królowie walczą ze sobą, rywalizując o to, kto zdobędzie więcej punktów i ostatecznie to dulio zwycięża.

Moce i umiejętności

Dulio posiada olbrzymie zdolności, dzięki którym stał się najsilniejszym egzorcystą i to jeszcze zanim został aniołem. Bez trudu radził sobie wtedy z wysokoklasowymi diabłami. Obecnie jest nawet kandydatem do stania się Serafinem. Jak każdy anioł, potrafi też władać bronią bazowaną na świetle oraz latać, dzięki swoim anielskim skrzydłom. Jednak jego najważniejszą umiejętnością jest jego Longinus, Apogeum Burzy, który umożliwia mu kontrolowanie pogody.

Ciekawostki

High School DxD - Character Box

Miasto Kuou
Akademia Kuou
Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
Rezydencja Hyoudou
Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
Inni Mieszkańcy
Klijenci Isseia Mil-tan
Trzy Frakcje
Diabły
Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
Upadłe anioły
Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
Anioły
Serafini MichałGabrielUrielRafał
Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
Mitologie
Mitologia Nordycka
Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
Mitologia Grecka
Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
Mitologia Indyjska
Bogowie IndraŚiwaMahabali
Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
Mitologia Japońska
Bogowie
Youkai YasakaKunou
Mitologia Egipska
Bogowie
Egipskie Potwory Benu • Sfinks
Inne
Smoki
Pierwotny Smok Wielki Czerwony
Boski Smok OphisLilith
Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
Brygada Chaosu
Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
Walpurgia Walburga
Inne postaci
Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Dulio_Gesualdo&oldid=12356