Irina Shidou

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Irina Shidou
Irina Shidou 1 (light novel-art).jpg
Kana 紫藤 イリナ
Romaji Shidō Irina
Zarys postaci
Rasa Anioł (obecnie)
człowiek (poprzednio)
Przezwiska "Anielica-chan " (Jeanne)
"Samozwańcza Anielica"
"Samozwańcza Przyjaciółka z Dzieciństwa"
"Dorastająca w Japonii Samozwańczyni
Kolor włosów jasnobrązowy
Kolor oczu fioletowy
Zdolności/oręż Excalibur Naśladowania (dawniej)
broni bazowane na świetle
Święty Demoniczny Miecz
Hauteclaire
Status osobowy
Krewni Touji Shidou (ojciec)
Issei Hyoudou (narzeczony)
Powiązania Kościół protestancki
Niebo
Dzielny Święty Michała
Akademia Kuou (uczennica trzeciej klasy)
Klub Okultystyczny
Klub Zbawienia Miłości Shidou Iriny (założycielka/przewodnicząca)
Rezydencja Hyoudou
Harem Isseia
D×D
12 Niebiańskich Piersi
Stan postaci żyje
Ranga Anioł klasy ostatecznej
As Pik
Król Pik (niezależny)
Seiyuu Maaya Uchida (japońska)

Irina Shidou to jedna z wielu bohaterek serii High School DxD oraz przyjaciółka Isseia jeszcze z czasów dzieciństwa. Jest głęboko wierzącą chrześcijanką, która nawet pomimo śmierci Boga, wciąż podąża za jego naukami. Została później wskrzeszona jako anioł przez archanioła Michała , który uczynił ją Asem w swoim parostwie.

Wygląd zewnętrzny

Irina Shidou 2 (anime).jpg

Irina jest młodą dziewczyną w wieku Isseia, o długich, jasnobrązowych włosach i fioletowych oczach. Jej włosy są zwykle utrefione w dwa warkocze, ulokowane po przeciwnych stronach głowy, chociaż czasami nosi je rozpuszczone.

Jej głównym strojem jest bitewny kostium, na który składa się obcisły czarny trykot, pozbawiony rękawów i z krótkimi nogawkami, długie rękawice, pończochy spięte pasami i wysokie buty. Na strój nosi narzucony obszerny biały płaszcz z kapturem, obszyty niebieską lamówką oraz przyozdobiony złotymi akcesoriami. Od kiedy zaczęła uczęszczać do Akademii Kuoh, jest ubiorem stał się szkolny mundurek, z tą jednak różnicą, że nosi do niego biało-niebieskie adidasy, a pod spódniczkę zakłada obcisłe szorty, choć podczas bitew wciąż przebiera się w swój stary strój. Zawsze nosi również srebrny krzyżyk na piersi, jako znak przywiązania do swojej wiary. Po tym gdy została aniołem, na wierzchniej stronie jej dłoni pojawiła się litera A, jako symbol tego, że jest Asem. Kiedy w tomie siedemnastym dostała awans na anioła wyższej rangi, otrzymała dodatkową parę skrzydeł.

Osobowość

Irina jest bardzo wesołą i pozytywnie nastawioną do świata osobą oraz głęboko wierzącą chrześcijanką. Pierwotnie była oschła wobec tych, których postrzegała jako przeciwników swojej religii, czego przykładem było choćby to, jak wraz z Xenovią traktowała Asię, lub jak zareagowała, kiedy jej partnerka stała się diablicą.

Biblijny Bóg był centrum jej świata, ale kiedy dowiedziała się o jego śmierci, przeniosła swoją wiarę na archanioła Michała (obecnego "Boga"). Kiedy Irina doświadcza czegoś zboczonego, mającego związek z Isseiem, jej anielskie skrzydła zaczynają stawać się na przemian białe i czarne, co ostrzega, że upadnie, jeśli da się ponieść swoim żądzą.

Historia

Niewiele wiadomo na temat przeszłości Iriny, poza tym, że jej rodzina była powiązana z protestanckim odłamem Kościoła chrześcijańskiego i posiadała niezidentyfikowany święty miecz. Jako dziecko, Irina przyjaźniła się z Isseiem i często się z nim bawiła, chociaż Ise myślał wtedy, że Irina też jest chłopcem.

Postać Iriny w utworze

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

 • Irina i Issei w dzieciństwie.
 • Spotkanie po latach.
 • Pojedynek z Isseiem.
 • Obiad ufundowany przez Isseia.
 • Irina udowadnia Millikasowi Gremory, że jest aniołem.

  Irina pojawia się po raz pierwszy w tomie trzecim na fotografii, przedstawiającej, jak bawi się z Isseiem. Osobiści pojawia się wraz z Xenovią, z którą przybyła do Japonii, aby odzyskać święte miecze skradzione przez Kokabiela. Początkowo wdała się w kłótnię z Isseiem, z powodu Asii, ale później zgodziła się zawrzeć potajemny sojusz z diabłami. Podczas infiltracji wrogiej bazy, została ciężko ranna i zostawiona przez Kokabiela na pewną śmierć. Ozdrowiała jednak dzięki leczniczym zdolność Asi, ale nie mogła wziąć udziału w ostatecznej bitwie z Kokabielem, co uchroniło ją również od tego, że nie poznała prawdy o śmierci Boga. Pod koniec tomu trzeciego, wraca wraz z odzyskanymi mieczami do kwatery głównej Kościoła, rozczarowana tym, że Xenovia zgodziła się zostać diabłem.

  Irina powraca ponownie w tomie szóstym, jako wskrzeszona anielica i As archanioła Michała, z ramienia którego, ma być przedstawicielką Nieba w mieście Isseia. Irina przeprowadza się do domu Isseia i zaczyna uczęszczać do Akademii Kuoh, do tej samej klasy, co Issei, Asia i Xenovia. Przeprasza również Asię i Xenovię za swoje wcześniejsze zachowanie i szybko zaprzyjaźnia się z dwójką dziewczyn. Kiedy Issei wszedł w tryb Niszczycielskiej Furii, Irina przybyła na pole bitwy, przynosząc ze sobą piosenkę Oppai Smoka.

  Bohaterski Oppai Smok

  W tomie dziewiątym, Irina jedzie do Kioto na wycieczkę szkolną, wraz resztą drugoklasistów z Akademii Kuoh. Podczas wycieczki dochodzi do starcia z Frakcją Bohaterów, która uprowadziła przywódczynię Youkai, Yasakę. Stoczyła wtedy walkę z Jeanne, ale poniosła porażkę.

  W tomie jedenastym, towarzyszy Grupie Gremory w Zaświatach, kiedy ta zostaje zaatakowana przez Cao Cao i Georga. Później udaje się do Nieba, aby naprawić uszkodzony Durandal.

  W tomie dwunastym, Irina, Xenovia i Akeno walczą z Jeanne. Kiedy przypierają ją do muru, ich przeciwniczka bierze na zakładnika dziecko, aby powstrzymać je przed dalszymi atakami. Szczęśliwie pojawia się Issei, co umożliwia uratowanie dziecka i pokonanie przeciwniczki. Po tym jak Issei odnosi zwycięstwo nad Cao Cao, Irina, podobnie jak reszta dziewczyn, domaga się od chłopaka, aby ten zabrał ją na randkę.

  Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

  W tomie czternastym, Irina wraz z resztą Klubu Okultystycznego i Samorządem uczniowskim, rusza aby odbić z rak Wygnanych Czarodziejów uprowadzonych pierwszoklasistów.

  W tomie szesnastym Irina, wraz z członkami Klubu Okultystycznego, Beniną i Loupem Garou, rusza do Rumunii, aby pomóc Rias i Kibie, którzy byli przetrzymywani na zamku Tepes. Następnie pomogła uratować Valerie, walcząc z wampirami i Grendelem.

  W tomi siedemnastym, podczas treningu, Irina ujawniła, że dostała awans i stała się aniołem wyższej rangi. Później, wraz z całym Klubem Okultystycznym udała się do Zaświatów, aby wziąć udział w dniach otwartych szkoły Sony Sitri. Kiedy Qlippoth zaatakował miasto, Irina walczyła w parze z Hanakai przeciwko masowo produkowanym Smokom Zła. Po bitwie poparła plan Xenovi w zostaniu nową przewodniczącą szkoły i powiedziała Isseiowi, że zbliża się czas, kiedy będzie musiał dotrzymać swojej obietnicy.

  W tomie osiemnastym Irina i Klub Okultystyczny udają się do Nieba, aby przedyskutować z Michałem Świąteczny Projekt, nad którym pracują Trzy Frakcje. Po spotkaniu Michał ostrzega ich, że miały miejsce zamachy na oficjeli Kościoła. Kiedy podczas przygotowań do Projektu, Xenovia, Issei, Rossweisse, Irina i tata Iriny, Touji Shidou, chodzą po sklepach, zostają zaatakowani przez Masaomi Yaegakiego, uzbrojonego w Święty Miecz Trawosiecz, wewnątrz którego zapieczętowano Smoka Zła, Yamata no Orochi. Pomimo iż cała trójka walczyła dzielnie Masaomi bez trudu ich powstrzymał i zranił Toujiego. Potem, w szpitalu, Irina dowiedziała się od ojca o pewnych smutnych wydarzeniach z przeszłości i dostała od niego Święty Miecz, Hauteclaire. Podczas ataku Qlippothu na Niebo, Xenovia, Issei i Irina walczyli z Masaomim w Czwartym Niebie i pokonali go po tym, jak Święty Miecz Iriny oczyścił Trawosiecza. Irina walczyła potem z Rizevimem, ale nie mogła go pokonać, gdyż była wyczerpana poprzednią walką. Po walce w Niebie, świętowała ze wszystkimi Boże Narodzenie i pocałowała Isseia w usta, mówiąc że to już drugi raz, kiedy się z nim całuje.

  W tomie dziewiętnastym, Irina wraz z całym Parostwem Rias udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok i jest zazdrosna, kiedy Xenovia całuje Isseia. Podczas bitwy ze zbuntowanymi egzorcystami, Irina wraz z Yuuto, Parostwem Sony, Duliem i Griseldą, walczy z grupą Cristaldiego, który jest jednak trudnym przeciwnikiem, ze względu na posiadaną przez siebie kopię Excalibura. Jednak dzięki sprawnej współpracy udaje się im odnieść zwycięstwo. Irina i Yuuto dołączają potem do walki z grupą Strady, którego udaje im się w końcu pokonać, mimo iż ten jest początkowo trudnym przeciwnikiem.

  W tomie dwudziestym, Irina, wraz z Klubem Okultystycznym, Grupą Sitri i Azazelem, udała się na spotkanie z Ajuką Belzebubem, który opowiedział im o korupcji panującej w systemie Królewskiej Gry. Spotkanie przerwała wiadomość o uprowadzeniu rodziców Isseia oraz zaatakowaniu Ophis przez Smoka Zła. Drużyna DxD ma zamiar zaatakować główną bazę Qlippothu na Agreas, którą zlokalizowała Drużyna Valiego. Po dotarciu na miejsce, Irina bierze udział w walce z Smokami Zła.

  W tomie dwudziestym pierwszym, Irina czuwała wraz ze wszystkimi dziewczynami z Klubu Okultystycznego, a także Kibą i Gasperem, przy nieprzytomnym Isseiu w szpitalu. Potem, wraz ze wszystkimi, wyruszyła do walki ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą.

  Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

  W tomie dwudziestym drugim Irina wraz z Asią i Xenovią, przeszkodziła Rias i Akeno w uwiedzeniu Isseia, gdy Ravel przyniosła wszystkim wieści o Międzynarodowym Turnieju Królewskiej Gry, Pucharze Azazela. Później, po ceremonii awansu Isseisa na wysokoklasowego diabła, oznajmia mu że podjęła decyzję i gdy Rias kończy szkołę, oświadcza że weźmie udział w turnieju, jako Skoczek w drużynie Isseia. Później, podczas turnieju, zostaje ukarana za używanie zbyt silnej mocy wobec przeciwników. Bierze też udział podczas meczu z Barakielem. Po walce, wraz z Xenovią i Asią dochodzi do wspólnego związku, że muszą zrobić wszystko, aby Ise wziął też odpowiedzialność za ich przyszłość.

  W tomie dwudziestym trzecim Irina, wraz z Xenovią, Ravel i Asią, podjęła próbę uwiedzenia Isseia, w czym jednak przeszkodziła Rias. Później, podczas meczu przeciwko Drużynie Dulia, wskrzeszone anioły sprytnie wykorzystały fakt, że sama jest aniołem i zdobyły punkt, co znacznie ograniczyło dalszy jej udział w rozgrywce. Podczas walki, wraz z Xenovią, proponuje Isseiowi małżeństwo, a on się zgadza. Potem trochę tego żałowała, gdyż uznała że oświadczyny to jedna z najważniejszych chwil w życiu dziewczyny, a ona ją bezpowrotnie straciła.

  Moce i umiejętności

  Irina, podobnie jak Xenovia, jest bardzo dobrym szermierzem. Jak każdy anioł, potrafi również władać bronią stworzą ze światła (włóczniami, strzałami, mieczami), która jest zabójcza dla wszystkich złych istot.

  Ciekawostki

  High School DxD - Character Box

  Miasto Kuou
  Akademia Kuou
  Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
  Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
  Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
  Rezydencja Hyoudou
  Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
  Inni Mieszkańcy
  Klijenci Isseia Mil-tan
  Trzy Frakcje
  Diabły
  Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
  72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
  Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
  Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
  Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
  Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
  Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
  Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
  Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
  Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
  Upadłe anioły
  Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
  Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
  Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
  Anioły
  Serafini MichałGabrielUrielRafał
  Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
  Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
  Mitologie
  Mitologia Nordycka
  Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
  Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
  Mitologia Grecka
  Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
  Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
  Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
  Mitologia Indyjska
  Bogowie IndraŚiwaMahabali
  Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
  Mitologia Japońska
  Bogowie
  Youkai YasakaKunou
  Mitologia Egipska
  Bogowie
  Egipskie Potwory Benu • Sfinks
  Inne
  Smoki
  Pierwotny Smok Wielki Czerwony
  Boski Smok OphisLilith
  Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
  Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
  Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
  Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
  Brygada Chaosu
  Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
  Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
  Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
  Walpurgia Walburga
  Inne postaci
  Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
  Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
  Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
  Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Irina_Shidou&oldid=14425