Le Fay Pendragon

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Le Fay Pendragon
Le Fay.jpg
Kana ルフェイ・ペンドラゴン
Romaji Rufei Pendoragon
Zarys postaci
Rasa Człowiek (czarodziejka)
Kolor włosów Blond
Kolor oczu Niebieskie
Zdolności/oręż Gogmagog
Fenrir
Status osobowy
Krewni Morgana Le Fay (antenatka)
Król Artur (przodek)
Nieznani z imion rodzice
Artur Pendragon (starszy brat)
Powiązania Dom Pendragon
Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku (dawniej)
Brygada Chaosu (dawniej)
Drużyna Valiego
Rezydencja Hyoudou
Harem Isseia
D×D
Klub Okultystyczny
Akademia Kuou (uczennica pierwszej klasy liceum)
Stan postaci Żyje

Le Fay Pendragon należy do Drużyny Valiego, która poprzednio była częścią Brygady Chaosu. Jest potomkinią Morgany Le Fay oraz legendarnego Króla Artura, a także siostrą Artura Pendragon. Obecnie jest uczennicą pierwszej klasy liceum Akademii Kuou oraz członkinią Klubu Okultystycznego.

Wygląd zewnętrzny

Le Fay jest ładną dziewczyną, mniej więcej w wieku gimnazjalnym, z długimi do ramion blond włosami oraz niebieskimi oczami.

Jej ubiór składał się początkowo z czarodziejskiej szaty, z dużym, stożkowym kapeluszem przyozdobionym czarną wstążką i złotymi gwiazdami oraz niebieskiego płaszcza z różowymi kwiatami oraz białą podpinką. W tomie jedenastym, zamieniła szaty na japoński mundurek szkolny, składający się z szarego blezera, białej koszuli z czarnym krawatem, czarnej spódniczki i czarnych butów. Jednak płaszcz i kapelusz wciąż pozostają jej znakiem rozpoznawczym.

Osobowość

Le Fay jest radosną i serdeczną, młodą dziewczyną. Charakteryzuje ją wielka uprzejmość i do wszystkich, niezależnie od tego czy są przyjaciółmi czy wrogami, zwraca się z sufiksem „sama”.

Historia

Jako członkini Domu Pendragon, Le Fay należała poprzednio do organizacji Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, gdzie nauczyła się wszystkich zaklęć które zna, włącznie z tymi zakazanymi. Kiedy jej brat uciekł z domu i dołączył do Brygady Chaosu, Le Fay również do niego dołączyła, gdyż się o niego martwiła.

Postać Le Fay w utworze

Bohaterski Oppai Smok

Pojawia się po raz pierwszy w tomie dziewiątym, gdy na rozkaz Valiego przyzywa Gogmagoga, aby zniszczyć potwory stworzone przez Stwórcę Zniszczenia. Była również odpowiedzialna za ściągnięcie do Kioto prawdziwego Sun Wukonga, aby pomóc Isseiowi i jego przyjaciołom.

Powraca ponownie w tomie jedenastym, kiedy wraz z Kuroką i Fenrirem eskortuje Ophis, która udała się do Rezydencji Hyoudou. Kiedy cała grupa została zaatakowana przez Cao Cao i Georga, wraz z Kuroką aktywowała magiczny krąg, aby sprowadzić Valiego w miejsce Fenrira i pozwolić mu walczyć z Cao Cao i Georgiem. Później ofiarowała Excalibur Władcy Irinie, aby naprawić Durandala.

Na początku tomu dwunastego, ukrywała się wraz z całą swoją drużyną w pałacu Rodziny Gremory, czekając, aż ich przywódca nie wyzdrowieje. Później zaatakowała Ponurych Żniwiarzy Hadesa w Królestwie Zmarłych.

Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

W tomie czternastym zamieszkuje wraz z Kuroką w Rezydencji Hyoudou, jako tymczasowa lokatorka. Przeprasza wszystkich za każdym razem, gdy Kuroka bałagani. Issei prosił ją później, czy mogłaby go nauczyć, jak ma używać swoich demonicznych mocy i jak je zwiększyć. Była nieobecna podczas ataku Brygady Chaosu, gdyż Vali wezwą ją i Kurokę na pomoc.

Powraca ponownie w tomie piętnastym i wraz z Kuroką wyjaśnia powodu swojej nieobecności podczas ataku Brygady Chaosu. Kuroka proponuje wtedy Isseiowi, aby zawarł pak z Le Fay, ale Ravel odmawia, ze względu na jej przynależność do Drużyny Valiego. Pomimo tego przepytuje młodą magiczkę i odkrywa, że znacznie przewyższa standardy, które wyznaczyła potencjalnym kandydatom.

W tomie szesnastym, Le Fay wzięła udział w sformowaniu Drużyny D×D. Potem stała się magiczką, z którą Issei ma zamiar zawrzeć kontrakt, po tym jak Drużynie Valiego przebaczono wszystkie winy. Dodatkowo wstawił się za nią jej brat, Artur, który chciał ją w ten sposób chronić.

W tomie siedemnastym Le Fay zawiera pakt z z Isseiem. Wydaje się też być zainteresowana pójściem z nim na randkę.

W tomie dwudziestym pierwszym Le Fay, wraz innymi członkami Drużyny Valiego, spotkała się w szpitalu z grupą, która miała wyruszyć do walki z Trihexą. Potem wraz ze wszystkimi, wzięła udział w bitwie z Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Bestią Apokalipsy. Gdy Azazel udawał się do zapieczętowanego wymiaru, poprosił Le Fay i pozostałych członków Drużyny Valiego, aby opiekowali się swoim szefem.

Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

W tomie dwudziestym drugim Le Fay udała się nad morze, wraz z resztą Drużyny Valiego i Klubem Okultystycznym, aby powędkować. Artur pomógł jej wtedy założyć robaka na haczyk, mówiąc, że czarownica nie powinna bać się robaków. Potem została uczennicą liceum Akademii Kuou oraz nową członkinią Klubu Okultystycznego. Potem bierze udział w ceremonii otwarcia Pucharu Azazela, jako członkini Drużyny Valiego.

Moce i umiejętności

Le Fay jest bardzo biegła w czarach. Opanowała magię czarną, białą, nordycką, a nawet magię wróżek. Świetnie zna się również na teleportacji. Wspomniano, że zna także wiele zakazanych zaklęć. Le Fay zawarła również kontrakty z dwoma potężnymi i groźnymi potworami, Fenrirem i Gogmagogiem, których przyzywa w wypadku walki.

Ciekawostki

High School DxD - Character Box

Miasto Kuou
Akademia Kuou
Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
Rezydencja Hyoudou
Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
Inni Mieszkańcy
Klijenci Isseia Mil-tan
Trzy Frakcje
Diabły
Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
Upadłe anioły
Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
Anioły
Serafini MichałGabrielUrielRafał
Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
Mitologie
Mitologia Nordycka
Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
Mitologia Grecka
Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
Mitologia Indyjska
Bogowie IndraŚiwaMahabali
Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
Mitologia Japońska
Bogowie
Youkai YasakaKunou
Mitologia Egipska
Bogowie
Egipskie Potwory Benu • Sfinks
Inne
Smoki
Pierwotny Smok Wielki Czerwony
Boski Smok OphisLilith
Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
Brygada Chaosu
Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
Walpurgia Walburga
Inne postaci
Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Le_Fay_Pendragon&oldid=12991