Yuuto Kiba

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Yuuto Kiba
Yuuto Kiba 2 (anime).jpg
Yuuto Kiba.
Kana 木場祐斗 (obecnie)
イザイヤ (poprzednio)
Romaji Kiba Yūto (obecnie)
Izajasz (poprzednio)
Zarys postaci
Rasa diabeł (obecnie)
człowiek (poprzednio)
Przezwiska „Czarujący Królewicz”
„Casanova” (przez Isseia)
„Mroczny Rycerz Kieł” (w programie Oppai Smok)
Kolor włosów blond
Kolor oczu szary
Zdolności/oręż Narodziny Miecza
Kowal Ostrza
Demoniczne Miecze:
 • Gram
 • Balmung
 • Nothung
 • Tyrfing
 • Dáinsleif
Status osobowy
Powiązania Akademia Kuou (uczeń trzeciej klasy)
Klub Okultystyczny (wiceprzewodniczący)
Parostwo Rias Gremory
D×D
Stan postaci żyje
Ranga Wysokoklasowy diabeł
Skoczek
Seiyuu Kenji Nojima (japoński)
Sean O'Connor (angielski)
Seung-jun Kim (koreański)

Yuuto Kiba – jeden z głównych bohaterów High School DxD. Uczeń trzeciej klasy liceum w Akademii Kuou, gdzie jest najprzystojniejszym z uczniów, przez co wielbi go wiele dziewczyn. Jest wiceprzewodniczącym Klubu Okultystycznego i Skoczkiem Rias.

Wygląd zewnętrzny

Yuuto Kiba (anime-art) wygląd postaci.jpg

Yuuto jest przystojnym młodzieńcem o krótkich, blond włosach i szary oczach. Podobnie jak Issei i reszta męskiej części Akademii Kuou nosi chłopięcy mundurek, który składa się z czarnego blazera z białymi akcentami, białej koszuli o długich rękawach z czarną wstążką przy kołnierzu, a także czarnych spodni. Zapina wszystkie guziki w blazerze i nosi brązowe mokasyny, aby dopełnić wyglądu „Czarującego Królewicza”.

Osobowość

Przebłysk z przeszłości Kiby.
Yuuto to optymistycznie nastawiona do świata osoba i bardzo dba o swoich towarzyszy. Żywił też głęboką nienawiść do świętych mieczy, dopóki członkowie Klubu Okultystycznego oraz dusze jego dawnych przyjaciół, którzy byli ofiarami projektu „Święty Miecz”, nie pomogli mu jej przezwyciężyć. W czwartym tomie powieści Issei stwierdził, że Kiba ma także swoją zboczoną stronę.

Historia

Yuuto jako dziecko był obiektem eksperymentów ze strony tajnej kościelnej organizacji, której celem było stworzenie idealnego szermierza, mogącego władać świętymi mieczami. Eksperyment jednak się nie powiódł, a Kiba, jako produkt wadliwy, został zamordowany wraz ze swoimi przyjaciółmi, którzy także byli obiektami eksperymentów. Ocaliła go wtedy Rias, która wskrzesiła go do życia oraz uczyniła swoim Skoczkiem. Tragiczna przeszłość wycisnęła na nim piętno, na skutek czego żywił głęboką nienawiść w stronę świętych mieczy oraz księży. Po tym, jak został sługą Rias, Skoczek Sirzechsa, Souji Okita, zaczął go szkolić w sztuce władania mieczem.

Postać Kiby w utworze

Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka

 • Rias odnajduje będącego na skraju śmierci Yuuta.
 • Yuuto wraz z Klubem na treningu w górskiej posiadłości Gremorych.
 • Yuuto osiąga swój Łamacz Ładu, Miecz Zdrajcy.
 • Yuuto zabijający Freeda.
 • Yuuto i Xenovia podczas Królewskiej Gry przeciwko Sairogowi.
 • Yuuto traci rękę podczas pojedynku z Siegfriedem.

  Yuuto po raz pierwszy pojawia się pierwszym tomie, kiedy zabiera Isseia do Klubu Okultystycznego. Później pomaga mu w odbiciu Asi z rąk Raynare.

  W tomie drugim, wraz z pozostałymi członkami klubu, bierze udział w Królewskiej Grze przeciwko Riserowi. Udaje mu się pokonać wiele jego sług, ale sam zostaje wyeliminowany przez Królową Risera, Yubellunę.

  Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

  W trzecim tomie Yuuto zostaje wplątany problemy ze swojej przeszłości po zobaczeniu zdjęcia Isseia z Iriną Shidou i jej ojcem, który trzyma święty miecz. Wszystko jeszcze bardziej się pogorsza, gdy pojawia się Xenovia, której zadaniem jest odzyskać skradzione Excalibury. Issei umożliwia mu zawarcie chwilowego sojuszu z Kościołem, dzięki któremu chłopak byłby w stanie zniszczyć jeden z Excaliburów. Przez to Yuuto dowiaduje się o Valperze Galilei, który był osobą odpowiedzialną za Projekt „Święty Miecz” oraz śmierć jego dawnych przyjaciół. Gdy drużyna zostaje zaatakowana przez Freeda i Balbę, chłopak rusza w pościg, ale wraca podczas decydującej bitwy z Kokabielem. W trakcie starcia, dzięki wsparciu duchów jego dawnych towarzyszy, udaje mu się osiągnąć stan Łamacza Ładu, Miecz Zdrajcy. Z pomocą Xenovii niszczy Excalibur, a nieoczekiwana pomoc Valiego Lucyfera ostatecznie przeważa szale zwycięstwa na ich stronę.

  W tomie czwartym, gdy obrady pokojowe pomiędzy Trzema Frakcjami zostają przerwane przez terrorystów z Brygady Chaosu, Yuuto wraz z Xenovią walczy przeciwko magom. Ofiaruje też Archaniołowi Michałowi święty demoniczny miecz w zamian za zaprzestanie badań nad świętymi mieczami.

  W tomie piątym Yuuto wraz z całym Klubem udaje się do Zaświatów, aby towarzyszyć swojej pani w spotkaniu Młodych Diabłów. Podczas Królewskiej Gry przeciwko Sonie Sitri pokonuje kilka wrogich figur, przyczyniając się w ten sposób do zwycięstwa.

  W tomie szóstym, gdy Królewska Gra pomiędzy Rias a Diodorą Astarothem zostaje przerwana przez terrorystów, Yuuto stacza pojedynek z Freedem Sellzenem, zabijając raz na zawsze byłego egzorcystę.

  Bohaterski Oppai Smok

  W tomie dziewiątym, podczas wycieczki szkolnej do Kioto, wraz z pozostałymi drugoklasistami z Klubu ponownie ma do czynienia z terrorystami. Yuuto i Xenovia staczają pojedynek z Zygfrydem, ale zostają przez niego pokonani.

  W tomie dziesiątym, po porażce z Siegfriedem, Yuuto trenuje, aby osiągnąć Łamacz Ładu Kowala Ostrza, który objawia się podczas Królewskiej gry pomiędzy Rias a Sairaorgiem. Yuuto, Rossweisse i Xenovia walczą w trójkę przeciwko Sairaorgowi, ale wszyscy zostają pokonani.

  W tomie jedenastym Yuuto, Akeno i Issei udają się na terytorium Glasja-Labolasów, aby zdać test na średnioklasowego diabła. Kiedy odpoczywają po egzaminie, zostają nagle zaatakowani przez Cao Cao i Georgea, którzy przybyli, aby skraść moce Ophis. Zarówno grupa Gremory, jak i drużyna Valiego przegrywają, a dwaj oponenci ulatniają się wraz ze skradzionymi mocami Ophis. Pod koniec tomu, kiedy wszyscy czekają na powrót Isseia z zapadającego się wymiaru, Yuuto, podobnie jak reszta Klubu, zostaje zaskoczony tym, że zamiast Isseia przybywa tylko jego Diabelski Pionek. Z wielkim szokiem dowiaduje się, że Issei nie żyje.

  W tomie dwunastym Yuuto i pozostali członkowie Klubu Okultystycznego spędzają czas w Pałacu Gremorych, gdzie wszyscy, a zwłaszcza Rias i Akeno, wciąż nie mogą się otrząsnąć z szoku po śmierci Isseia. Yuuto udaje się później do piwnicy, gdzie dopytuje się prawdziwego Sun Wukonga na temat klątwy Samaela. Cały Klub udaje się do świata ludzi, aby spotkać się ze stwórcą systemu Diabelskiego Pionka, Ajuką Belzebubem, żeby ten sprawdził Diabelski Pionek Isseia. Są kompletnie zaskoczeni spotkaniem tam frakcji Starych Maou i Bohaterów, którzy próbują nawiązać z Ajuką sojusz, na co on jednak stanowczo się nie zgadza i pozbawia życia członków frakcji Starych Maou, pozostawiając Siegfrieda drużynie Gremory. Yuutostacza z nim zwycięski pojedynek i zabija go, zdobywając przy okazji jego oręż, mimo że sam traci w tym starciu rękę (którą udaje się uleczyć dzięki połączonym wysiłkom Asi i Ravel). Pod koniec tomu Yuuto zostaje oficjalnie promowany na średnioklasowego diabła.

  Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

  W tomie czternastym trenuje razem z Xenovią, aby ta mogła lepiej opanować zdolności swojego Eks-Durandala. Później udaje się wraz z Azazel i Rias do Rumunii, aby dowiedzieć się więcej na temat mocy Gaspera.

  W tomie szesnastym Kiba i Rias ponownie zjednoczyli się ze swoją drużyną, która przyjechała do Rumunii. Później, razem ze wszystkimi, próbował przeszkodzić w ceremonii odebrania Valerie Tepes jej Longinusa. Potem razem z Rossweisse, walczył z masowo produkowanymi Złymi Smokami, które zaatakowały miasto Carmilli Po powrocie z Rumunii, wziął udział w stworzeniu Drużyny D×D.

  W tomie siedemnastym Yuuto wraz z całym Klubem Okultystycznym udał się do Zaświatów, aby wziąć udział w dniach otwartych szkoły Sony Sitri. Kiedy Qlippoth zaatakował miasto, Yuuto walczył w parze z Tsubaki przeciwko masowo produkowanym Smokom Zła.

  W tomie osiemnastym Yuuto i Klub Okultystyczny udali się do Nieba aby przedyskutować z Michałem Świąteczny Projekt, nad którym pracują Trzy Frakcje. Po spotkaniu Michał ostrzega ich, że miały miejsce zamachy na oficjeli Kościoła. Yuuto pomaga bronić Nieba przed atakiem Qlippothu. Wraz z Rias, Koneko, Gasper, Akeno, Rossweisse i Cao Cao, walczy przeciwko Ladonowi i klonom Grendela. Całej grupie udaje się pokonać klony i zapieczętować Ladona. Po walce, kiedy Klub Okultystyczny świętuje Boże Narodzenie, Rias i Akeno oznajmiają, że Asia będzie nową przewodniczącą klubu, a Yuuto jej zastępcą.

  W tomie dziewiętnastym Kiba wraz z całym Parostwem Rias udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok. Podczas bitwy z egzorcystami, prosi o przeniesienie do grupy, która będzie walczyła z Ewaldem Cristaldim, mówiąc, że nie chce z nim walczyć w ramach zemsty, ale jako z byłym posiadaczem Excalibura. Przed walką Issei upomina go, aby nie poświęcał swojego życia i za wszelką cenę powrócił z walki żywy. Podczas starcia z Ewaldem, jego przeciwnik początkowo nad nim góruje, przez co Yuuto prawie poświęca swoje życie, korzystając z Grama, ale powstrzymuje go Dulio Gesualdo, który mówi mu, aby oszczędził to na Qlippoth. Przytula Kibę i mówi mu, że jest dla niego jak brat, skoro pochodzi z organizacji Kościoła. Dulio używa swojej techniki, Speranza Bolla di Sapone, przez którą Yuuto przypomina sobie to, co dla niego ważne. Dzięki temu Yuuto był w stanie użyć nowej techniki, ściągnięcia świętej aury z innego świętego miecza i pokonać Ewalda z pomocą Iriny, Dulio i Griseldy. Po walce z Ewaldem, wraz z Iriną przeniósł się do miejsca, gdzie Drużyna Gremory, Saji i Artur walczyli z grupą Vasco Strady. Yuuto zaatakował Stradę, ale ten bez trudu zablokował jego cios i gołymi rekami złamał ostrze jego miecza. Po walce ze Stradą pojawiła się Walburga, która została jednak pokonana przez całą grupę. Zanim Strada został zabrany na przesłuchanie, przedstawił zaskoczonemu Kibie jego przyjaciółkę z czasów Projektu Święty Miecz, Toscę. Kiba jest niezmiernie szczęśliwy, a Strada mówi mu, że dziewczyna przeżyła dzięki swojemu Boskiemu Darowi i poleca mu się nią zaopiekować.

  W tomie dwudziestym, Yuuto, wraz z Klubem Okultystycznym, Grupą Sitri i Azazelem, udała się na spotkanie z Ajuką Belzebubem, który opowiedział im o korupcji panującej w systemie Królewskiej Gry. Spotkanie przerwała wiadomość o uprowadzeniu rodziców Isseia oraz zaatakowaniu Ophis przez Smoka Zła. Drużyna DxD ma zamiar zaatakować główną bazę Qlippothu na Agreas, którą zlokalizowała Drużyna Valiego. Po dotarciu na miejsce, Yuuto bierze udział w walce z Smokami Zła.

  W tomie dwudziestym pierwszym, Yuuto czuwał wraz ze wszystkimi dziewczynami z Klubu Okultystycznego i Gasperem przy nieprzytomnym Isseiu w szpitalu. Potem, wraz ze wszystkimi, wyruszył do walki ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą.

  Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

  W tomie dwudziestym drugim Kiba wraz z Koneko i Gasperem podjął decyzję, jak będzie się zwracał do Rias po tym, jak ta skończy już szkołę. Zdradza także wszystkim swoje plany na przyszłość. Potem bierze udział w Turnieju Królewskiej Gry, jako Skoczek Rias.

  W tomie dwudziestym trzecim Kiba zostaje przeniesiony do klasy Isseia. Bierze też udział w meczach rozgrywanych przez Rias. Potem przygląda się meczowi pomiędzy Isseiem i Duliem.

  Moce i umiejętności

  Yuuto Kiba (anime) Narodziny Miecza.gif

  Jako Skoczek Yuuto posiada niesamowitą szybkość oraz jest bardzo dobrym szermierzem. Zwykle używa jednego miecza, choć czasami jest przedstawiany z dwoma naraz.

  Podstawową zdolnością Yuuta jest Boski Dar Narodziny Miecza, który umożliwia mu stworzenie każdego miecza, jaki tylko sobie wyobrazi. Później uzyskuje Łamacz Ładu o nazwie Miecz Zdrajcy, który jest połączeniem świętego oraz demonicznego miecza.

  W tomie trzecim Yuuto posiadł zdolność Kowala Ostrza, która została jednak ujawniona dopiero w tomie dziesiątym, oraz podgatunek Łamacza Ładu, który umożliwia mu tworzenie armii Smoczych Rycerzy, jednakże nie może używać dwóch Łamaczy Ładu w tym samym czasie.

  W tomie dwunastym Demoniczny Miecz Zygfryda Gram (oraz kilka innych) wybrały Yuuta na swojego nowego posiadacza, po tym jak Zygfryd zginął.

  Yuuto ma również takie same umiejętności jak wszystkie inne diabły, wliczając w to zdolności magiczne oraz talent do tworzenia iluzji.

  Ciekawostki

  High School DxD - Character Box

  Miasto Kuou
  Akademia Kuou
  Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
  Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
  Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
  Rezydencja Hyoudou
  Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
  Inni Mieszkańcy
  Klijenci Isseia Mil-tan
  Trzy Frakcje
  Diabły
  Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
  72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
  Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
  Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
  Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
  Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
  Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
  Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
  Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
  Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
  Upadłe anioły
  Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
  Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
  Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
  Anioły
  Serafini MichałGabrielUrielRafał
  Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
  Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
  Mitologie
  Mitologia Nordycka
  Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
  Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
  Mitologia Grecka
  Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
  Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
  Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
  Mitologia Indyjska
  Bogowie IndraŚiwaMahabali
  Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
  Mitologia Japońska
  Bogowie
  Youkai YasakaKunou
  Mitologia Egipska
  Bogowie
  Egipskie Potwory Benu • Sfinks
  Inne
  Smoki
  Pierwotny Smok Wielki Czerwony
  Boski Smok OphisLilith
  Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
  Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
  Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
  Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
  Brygada Chaosu
  Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
  Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
  Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
  Walpurgia Walburga
  Inne postaci
  Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
  Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
  Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
  Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Yuuto_Kiba&oldid=14416