Ophis

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Ophis
Ophis + Vali Lucyfer (anime) Pierwsze pojawienie się Ophis.jpg
Kana オーフィス
Romaji Ōfisu
Zarys postaci
Rasa Smok
Przezwiska Uroboros
Wieczny Boski Smok
Phis (nazywana tak przez Kunou)
Kolor włosów Czarny
Kolor oczu Szare
Zdolności/oręż Wężę
Zmania postaci
Status osobowy
Krewni Lilith (klon)
Powiązania Brygada Chaosu (założycielka, była przywódczyni)
Rezydencja Hyoudou
Harem Isseia
Stan postaci Żyje
Ranga Smoczy Bóg
Seiyuu Suzuko Mimori


Ophis to Smoczy Bóg, znany jako Uroboros oraz Wieczny Boski Smok. Jest założycielką oraz byłą przywódczynią Brygady Chaosu.

Wygląd

Ophis wygląda obecnie jak mała dziewczynka, o długich, sięgających aż bioder, czarnych włosach oraz szarych oczach. Jej małżowiny uszne mają inny kształt i są spiczaste, ale zwykle przesłaniają je włosy, więc raczej trudno to zauważyć.

Jej codzienny strój składa się z czarnej sukienki, w stylu Gotyckiej Lolity.

Jednak w rzeczywistości Ophis jest zmiennokształtna i może swobodnie manipulować swoim ciałem, dowolnie zmieniając swój wygląd. Wiadomo, że jej wcześniejszą postacią był starzec, a znacznie wcześniej była jeszcze czymś innym. W przeciwieństwie do innych smoków, nie posiada ciała wielkiego gada i jest człekokształtnym smokiem.

Osobowość

Ophis narodziła się z nicości i rzadko ukazuje jakiekolwiek uczucia. Chce tylko zabić Wielkiego Czerwonego oraz powrócić do Szczeliny Wymiarowej, aby osiągnąć „spokój”. Ise opisał Ophis jako szczerego i czystego smoka, który jest naiwny. Azazel stwierdził, że z powodu swoich kontaktów z ludźmi, Ophis się zmieniła, ale nie podał bliższych wskazówek, na czym owa zmiana miała polegać. Ze względu na swoją olbrzymią naiwność, Ophis zachowuje się jak dziecko i naśladuje każde zachowanie, które przykuje jej uwagę.

W pobocznej historii „Moje pierwsze zakupy” wyszło na jaw, że Ophis jest niegrzeczna i złośliwa, ale za to bardzo dokładna, kiedy chodzi o opisywanie osób które zna na co dzień. Jest brutalnie szczera, gdyż nie posiada emocji i dlatego nie zdaje sobie sprawy z tego co mówi. Ophis jest także dość buńczuczna, co widać choćby wtedy, gdy oznajmia, że jest znacznie potężniejsza od Michała.

Historia

Dawno temu, odległej przeszłości, Ophis narodziła się w Szczelinie Wymiarowej, którą uważała odtąd za swój dom. Jakiś czas później ją opuściła, a gdy próbowała wrócić, okazało się że zamieszkał tam Wielki Czerwony. Przed przybraniem obecnej formy małej dziewczynki, miała postać starca. Jakiś czasem przed rozpoczęciem serii, Ophis założyła Brygadę Chaosu i stała się jej przywódczynią. Jej głównym celem wciąż jest powrót do Szczeliny Wymiarowej i pokonanie Wielkiego Czerwonego.

Postać Ophis w utworze

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

Imię Ophis zostało wspomniane w tomie czwartym. Ddraig nazwał ją również najsilniejszym stworzeniem na świecie.

Po raz pierwszy pojawiła się w tomie szóstym, w Zaświatach, gdy przypatrywała się Wielkiemu Czerwonemu. Potem Sirzechs zaproponował jej zawarcie pokoju. Ophis zgodziła się pod warunkiem, że Maou przyjmie jej węża oraz przekaże jej władzę nad Szczeliną Wymiarową dookoła Zaświatów, na co jednak Sirzechs nie mógł jednak przystać.

Issei umierający na oczach Ophis.

Bohaterski Oppai Smok

Ophis powraca ponownie w tomie jedenastym. Przybywa do Rezydencji Hyoudou, wraz z Le Fay, Fenrirem i Kuroką, gdyż chciała obserwować Iseia, który zaprezentował niezwykły wzrost mocy. Jej moce skradli później Cao Cao i Georg, który w tym celu użyli na niej Samaela. Pod koniec tomu zostaje porwana przez Shalbę Belzebuba. Ise wprawdzie ją uratował, ale sam umiera, dotknięty klątwą Samaela.

W tomie dwunastym, Ophis i Ise, a właściwie jego dusza wciśnięta w Zbroję Łuskową, znajdują się na grzbiecie Wielkiego Czerwonego, który uratował ich z rozpadającego się wymiaru. Ophis za pomocą swoich mocy oraz ciała Wielkiego Czerwonego, tworzy nowe ciało dla Iseia. Gdy ten powraca do Zaświatów, kieruje go do miejsca, gdzie wykryła obecność jego przyjaciół. Po kryzysie w Zaświatach zamieszkuje w Rezydencji Hyoudou, jako maskotka całej grupy.

Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

W tomie szesnastym Ophis pozostaje w Japonii, kiedy Ise wraz ze wszystkimi przyjaciółmi rusza do Rumunii. Ostrzega jednak wcześniej chłopaka przed Złymi Smokami.

W tomie dziewiętnastym, zostaje wyzwana na pojedynek przez Crom Cruacha, który składa wizytę w Rezydencji Hyoudou. Odmawia mu jednak i mówi że Issei jej zabronił.

W tomie dwudziestym Ophis czuwa nad jajem Widmowego Smoka, kiedy sama jest obserwowana przez Crom Cruacha. Issei stwierdza, że Ophis dlatego interesuje się jajem, gdyż nigdy nie widziała aktu narodzin. Później zostaje napadnięta przez Níðhǫggra, który ciężko ją katuje. Podczas walki Isseia z Rizevimem, Ophis porozumiewa się z nim telepatycznie i użycza mu swojej mocy.

W tomie dwudziestym pierwszym Ophis została potajemnie ewakuowana do zamku Klanu Gremory, gdzie leczono ją z ran, które odniosła po ataku Níðhǫggra. Potem skontaktowała się telepatycznie z Valim i pomogła mu uzyskać nową moc. Później pojawiła się w szpitalu, gdzie przebywał wyczerpany po walce Ise. Wyregulowała wtedy jego moc Smoczej Deifikacji i sama przy tym zyskała dorosły, kobiecy wygląd.

Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

W tomie dwudziestym drugim Ophis z powrotem przybrała wygląda małej dziewczynki, aby nie zwracać na siebie uwagi Kunou, która wprowadziła się do Rezydencji Hyoudou.

W tomie dwudziestym trzecim, Ophis wraz z Kunou i Lilith, bawiła się w to, która z nich wytrzyma najdłużej pod wodą. Przy okazji przeszkodziły Akeno w uwiedzeniu Isseia.

Moce i zdolności

Ophis potrafi objawiać swoją moc za pomocą węży. Wzmacniają moce tego, kto je przyjmie. Inny typ węży potrafi wydostać pełny potencjał Boskiego Daru. Mimo iż może doprowadzić do zdobycia Łamacza Ładu, to może też łatwo zabić jego posiadacza. Ophis jest zmiennokształtna i potrafi zmienić swój wiek, wygląd fizyczny a nawet płeć. Według Ddraiga, jej moc jest silniejsza niż u Dwóch Niebiańskich Smoków razem wziętych. Mimo iż obecnie została ona zredukowana „jedynie” do dwakroć większej, niż ta którą posiadały Dwa Niebiańskie Smoki przed zapieczętowaniem w Boskim Darze, to Ophis wciąż czuje się „słaba”. Potrafi również „błogosławić” ludzi, udzielający im pewnych korzyści. Błogosławieństwo nie wydaje się mieć jakichś negatywnych konsekwencji dla diabłów. W przypadku Asi, zwiększyło ono jej kompatybilność ze smokami, zaś w przypadku Iriny, szczęście.

Ciekawostki

High School DxD - Character Box

Miasto Kuou
Akademia Kuou
Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
Rezydencja Hyoudou
Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
Inni Mieszkańcy
Klijenci Isseia Mil-tan
Trzy Frakcje
Diabły
Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
Upadłe anioły
Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
Anioły
Serafini MichałGabrielUrielRafał
Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
Mitologie
Mitologia Nordycka
Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
Mitologia Grecka
Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
Mitologia Indyjska
Bogowie IndraŚiwaMahabali
Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
Mitologia Japońska
Bogowie
Youkai YasakaKunou
Mitologia Egipska
Bogowie
Egipskie Potwory Benu • Sfinks
Inne
Smoki
Pierwotny Smok Wielki Czerwony
Boski Smok OphisLilith
Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
Brygada Chaosu
Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
Walpurgia Walburga
Inne postaci
Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Ophis&oldid=12566