Cao Cao

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Cao Cao
W light novel:
Cao Cao 1 (light novel art).jpgW anime:
Cao Cao.jpg
Kana 曹操
Romaji Sōsō
Zarys postaci
Rasa Człowiek
Przezwiska Najsilniejszy z ludzi (nazwany tak przez Valiego)
Kolor włosów Czarny
Zdolności/oręż Pierwotny Longinus
Oko Meduzy (poprzednio)
Status osobowy
Krewni Cao Cao (przodek)
Powiązania Brygada Chaosu (Poprzednio)
Frakcja Bohaterów (były przywódca)
D×D
Góra Meru
Stan postaci Żyje


Cao Cao był przywódcą Frakcji Bohaterów, wchodzącej w skład Brygady Chaosu. Jest posiadaczem najsilniejszego z Longinusów, Pierwotnego Longinusa. Jest także potomkiem chińskiego bohatera Cao Cao, z Opowieści o Trzech Królestwach.

Wygląd

Cao Cao jest przystojnym, młodym mężczyzną, o krótko przyciętych, czarnych włosach. Jego ubiór jest dość eklektyczny, gdyż składa się z elementów męskiego mundurka szkolnego, gakuranu oraz starożytnej chińskiej szaty. Podczas incydentu w Kioto stracił oko, które zastąpił sobie okiem mitologicznego potwora, Meduzy. Od tomu osiemnastego nosi przepaskę na oku które stracił.

Osobowość

Cao Cao jest charyzmatyczną osobą i udało mu się przekonać wielu posiadaczy Boskich Darów, aby dołączyli do Frakcji Bohaterów. Wierzy również, że jako potomek bohatera, jest odpowiedzialny za zniszczenie takich istot jak diabły, upadłe anioły i smoki, gdyż według niego, stanowią one zagrożenie dla ludzi. Tak jak jego przodek, potrafi znajdywać ludzi o dużym potencjale i wykorzystywać ich do swoich celów.

Historia

Niewiele wiadomo o przeszłości Cao Cao, poza tym, że utrzymywał kontakty z Indrą oraz Sun Wukongiem, zanim dołączył Do Brygady Chaosu i stworzył Frakcję Bohaterów.

Postać Cao Cao w utworze

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

Cao Cao pojawia się po raz pierwszy w tomie szóstym, gdy rozmawia z Zygfrydem na temat porażki frakcji Starych Maou. Żal mu wtedy, że ich użytkownik Zatracenia Wymiaru nie użył wtedy pełni swojej mocy. Zygfryd odpowiada jednak, że przecież Cao Cao wydał taki rozkaz.

Bohaterski Oppai Smok

Cao Cao pokonany przez Isseia.

W tomie siódmym, Cao Cao znów rozmawia z Zygfrydem, który ostrzega go, że mogą zostać odkryci, jeśli nie zachowają ostrożności. Cao Cao stwierdza wtedy, że mają już wystarczającą liczbę utalentowanych ludzi, aby rozpocząć następną fazę.

W tomie dziewiątym, Cao Cao pojawia się oficjalnie przed Isseiem i jego przyjaciółmi, podczas ich szkolnej wycieczki do Kioto. Okazuje się, że wraz ze swoją Frakcją Bohaterów, uprowadził przywódczynię youkai z Kioto, Yasakę, aby za jej pomocą otworzyć Smoczą Bramę i wezwać Wielkiego Czerwonego. Issei i jego przyjaciele, dzięki wsparciu Sun Wukonga, powstrzymują ich jednak. Podczas walki, przez atak Isseia, Cao Cao traci jedno z oczu.

Cao Cao powraca ponownie w tomie jedenastym, gdy atakuję Grupę Gremory, aby porwać Ophis. Podczas walki, dzięki wsparciu Georga, Cao Cao pokonał zarówno Grupę Gremory jak i Drużynę Valiego oraz ukradł moce Ophis.

W tomie dwunastym, pojawia się w Zaświatach, po tym jak Issei oraz Grupa Gremory pokonali Frakcję Bohaterów i wyzywa Issei na pojedynek. Mimo iż początkowo ma przewagę nad Isseiem, to chłopak wygrywa dzięki temu, że sprytnie wykorzystał pocisk z krwią Samaela oraz słabość oka meduzy, które posiadał Cao Cao. Spróbował wtedy użyć Świętej Włóczni, jednak ta nie chciała go słuchać, co oznaczało, że Longinus wybrał marzenie Isseia i uznał je za lepsze, od ambicji Cao Cao. Ocalił go wtedy Georg, który teleportował go i zabrał wraz z Leonardem. Cała trójka spotkała jednak Indrę, który odebrał im ich Longiunsy i wysłał do Królestwa Zmarłych.

Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

W tomie szesnastym Cao Cao powraca z Królestwa Zmarłych. Indra obiecuje mu zwrócić Świętą Włócznię i opowiada o obecnej sytuacji na świecie, proponując dołączenie do Drużyny D×D, czym ten wydaje się być zainteresowany.

Mimo iż Cao Cao nie pojawia się osobiści w tomie siedemnastym, to używa swojej Świętej Włóczni aby zniszczyć barierę otaczającą Auros, pomagając w ten sposób Drużynie D×D.

W tomie osiemnastym Cao Cao pomógł bronić Nieba przed atakiem Qlippothu. Walczył wtedy z Ladonem i uwięził go w jamie, a wtedy Smok Zła został zabity przez Rias, a jego dusza zapieczętowana przez Koneko w klejnocie ze zbroi Isseia. Po walce, Cao Cao oznajmia że jedynymi smokami z którymi warto walczyć, są Issei i Vali. Kiedy zostaje zapytany dlaczego wrócił, odpowiada wtedy, że chce zrozumieć powód, dla którego został wybrany przez Pierwotny Longinus.

W tomie dwudziestym Cao Cao składa wizytę Vasco Stradzie, który przebywa w areszcie domowym. Wypytuje starego egzorcystę o to, co znaczy być bohaterem. Po wysłuchaniu jego słów Strada śmieje się i mówi, że jest za młody aby uważać się za bohatera, po czym tłumaczy mu, że ludzie sami decydują, kogo uznać za bohatera. Kończy rozmowę mówiąc, że nie może wygrać z kimś, kto kocha. Wyjaśnia mu też, dlaczego walczył dla Kościoła, a Cao Cao stwierdza, że Strada przypomina mu Isseia.

W tomie dwudziestym pierwszym, Cao Cao walczył u boku całej Drużyny DxD i ich sprzymierzeńców, przeciwko Trihexie, masowo produkowanym Smokom Zła i fałszywym Sekiryuuteiom.

Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

W tomie dwudziestym drugim Indra wysyła Cao Cao, aby w jego zastępstwie obserwował ceremonię awansu Isseia. Jego obecność została jednak wykryta przez Śiwę. Cao Cao powiedział wtedy Isseiowi, że Indra pozwolił wziąć mu udział w Pucharze Azazela i zamierza zmiażdżyć jego drużynę. Podczas ceremonii otwarcie turnieju, mówi Isseiowi że ich mecz będzie dla niego świetną okazją do zemsty, ale on odpowiada, że nigdy nie da mu się pokonać.

Moce i umiejętności

Cao Cao jest bardzo szybki i pod tym względem przewyższa każdego zwykłego człowieka. Pomimo iż Cao Cao jest zwykłym człowiekiem, a co za tym idzie jest fizycznie słabszy od Isseia i Valiego, to okazało się, że potrafi bardzo dobrze walczyć i był w tanie pokonać zarówno Grupę Gremory, jak i Drużynę Valiego, przez co Vali nazwał go "Najsilniejszym z ludzi". Cao Cao jest także świetnym taktykiem. Obserwował swoich wrogów, znajdując ich słabe i mocna strony, co umożliwiło mu sprawne atakowanie i bronienie się oraz potrafił łatwo przewidzieć funkcjonowanie poszczególnych ataków swoich wrogów

Wyposażenie

Pierwotny Longinus (黄昏の聖槍(トウルー・ロンギヌス)Tōrū Ronginusu): Postawowa broń Cao Cao. To pierwszy i najpotężniejszy z Longinusów, będący tą samą włócznię, którą święty Longin przebił bok Chrystusa. Jej pojedynczy cios, może zabić nawet wysokoklasowego diabła.

Oko Meduzy: Z powodu ataku Isseia, w tomie dziewiątym Cao Cao stracił oko, które zastąpił okiem mitycznego potwora, Meduzy, Dzięki niemu mógł zamienić wszystko w kamień. Stracił jej jednak w tomie dwunastym, gdy Issei użył na nim klątwy Samaela.

Ciekawostki

High School DxD - Character Box

Miasto Kuou
Akademia Kuou
Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
Rezydencja Hyoudou
Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
Inni Mieszkańcy
Klijenci Isseia Mil-tan
Trzy Frakcje
Diabły
Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
Upadłe anioły
Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
Anioły
Serafini MichałGabrielUrielRafał
Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
Mitologie
Mitologia Nordycka
Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
Mitologia Grecka
Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
Mitologia Indyjska
Bogowie IndraŚiwaMahabali
Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
Mitologia Japońska
Bogowie
Youkai YasakaKunou
Mitologia Egipska
Bogowie
Egipskie Potwory Benu • Sfinks
Inne
Smoki
Pierwotny Smok Wielki Czerwony
Boski Smok OphisLilith
Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
Brygada Chaosu
Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
Walpurgia Walburga
Inne postaci
Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Cao_Cao&oldid=12994