Smok

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Smoki (ドラゴン Doragon) są jednymi z najpotężniejszych i najdostojniejszych stworzeń w High School DxD.

W skrócie

Ddraig, jeden z dwóch Niebiańskich Smoków.

Smoki powstały z ogromnych mas energii. Mają wolną wolę i często zachowują się samolubnie, jednak pomimo tego faktu są wyjątkowo inteligentne.

Smoki to stworzenia, które reprezentują sobą moc. Niezależnie od swojego wieku są podziwiane, szanowane i sieją postrach pośród innych. W przeciwieństwie do youkai|, europejskich potworów, duchów, wróżek i innych nadprzyrodzonych ras, nie postawiły się po żadnej ze stron w Wielkiej Wojnie. Jednak niektóre ze smoków "dołączyły" do jednej z trzech frakcji.

Inne stworzenia mają długie żywoty, natomiast wszystkie smoki są nieśmiertelne, gdyż wraz z osiągnięciem dojrzałości nie starzeją się, a umrzeć mogą jedynie w wyniku zabicia.

Obecnie prawie wszystkie smoki z legend są zapieczętowane w Boskich Darach, znajdują się w stanie letargu, zaginęły lub nie żyją.

Wygląd zewnętrzny

Z fizycznego punktu widzenia są dwa typy smoków: zachodnie oraz wschodnie. Zachodnie smoki mają dwie pary jaszczurkopodobnych nóg; z pleców wyrastają im skóropodobne skrzydła i posiadają także długie, umięśnione ogony. Natomiast wschodnie smoki mają długie, spłaszczone ciała z czteroma nogami. W przeciwieństwie do swoich zachodnich braci, nie posiadają skrzydeł. Smoki mają różną barwę ciała, od czerwonej (smok ognisty oraz Ddraig), po białą (Albion), aż po niebieską (Tiamat oraz smok duszy).

Klasy

Smoki dzielą się na wiele różnych klas. Są smoki normalne, Smoczy Królowie, którzy przerastają normalne smoki, Niebiańskie Smoki, przewyższające Smoczych Królów oraz Prawdziwy Smok i Smoczy Bóg, którzy są najwyższą klasą wśród smoków.

Pierwotny Smok

Pierwotny Smok (真龍 Shinryū) to klasa, która należy wyłącznie do Wielkiego Czerwonego, Smoka Apokalipsy i Prawdziwego Bożego Smoczego Czerwonego Cesarskiego Smoka, znanego również jako "Smoka Smoków (D×D)". Tą klasę nadano Wielkiemu Czerwonemu, jako że jest najpotężniejszy wśród wszystkich smoków. Jest także jedynym smokiem, który należy do tej kategorii. Jednakże w tomie dwunastym, powiedziano, że Issei może być uważany za mniejszą formę Pierwotnego Smoka, od kiedy jego obecne ciało powstało z ciała Wielkiego Czerwonego.

Boski Smok

Boski Smok (龍神 Ryūshin) to klasa, która należy wyłącznie do Ophis, Uroborosa, będącego również założycielem Brygady Chaosu.

Dwa Niebiańskie Smoki

Dwa Niebiańskie Smoki, Ddraig i Albion.

Dwa Niebiańskie Smoki (二天龍 Nitenryū) są smokami z mocami, które mogą rywalizować z Bogiem i Maou oraz są uważani za smoki najwyższej klasy. Do tego gatunku należą Czerwony Cesarski Smok, Ddraig oraz Biały Cesarski Smok, Albion.

W przeszłości, z bliżej nieznanego powodu, Obydwa Niebiańskie Smoki toczyły ze sobą zażartą walkę. Ich pojedynek został jednak przerwany przez anioły, diabły i upadłe anioły, które w tamtym czasie prowadziły ze sobą wojnę, a walka Dwóch Niebiańskich Smoków niepokoiła pola ich bitew, nie mówiąc już o tym, że obydwa potwory podczas walki dewastowały i niszczyły wszystko dookoła. Smoki rozwścieczone tym, że ktoś śmie przerywać im ich pojedynek, zaatakowały przywódców Trzech Frakcji. Obydwa jednak przegrały i zostały zabite, a ich dusze zapieczętowano w Boskich Darach, Ddraiga w Darze Wzmocnienia, a Albiona w Boskim Podziale. Obydwa smoki przebywają w tym stanie po dziś dzień.

Pięciu Wielkich Smoczych Królów

Pięciu Wielkich Smoczych Królów (五大龍王 Godai Ryūō), to grupa pięciu (poprzednio sześciu) unikalnych smoków, obdarzonych niszczycielską mocą, która może rywalizować z mocą diabłów klasy ostatecznej, albo i nawet z mocą Czterech Maou. Do tej grupy należą Tiamat, Yu-Long, Vritra, Midgardsormr i Fafnir. Tannin też poprzednio był Smoczym Królem, jednak utracił ten status, gdy stał się diabłem.

Wysokoklasowe Smoki

Wysokoklasowe Smoki: Należą one do normalnych smoków. Do tej klasy zaliczają się trzy smoki: Smok Chochlikowaty, Ognisty Smok oraz Smok Zamieci. Wszystkie trzy pojawiają się podczas serii.

Niskoklasowe Smoki

Niskoklasowe Smoki: Należą one do normalnych smoków. Znany jest tylko jeden smok, który należy do tej klasy, a konkretnie Smok Ziemny.

Smoki Zła

Kolejna klasa smoków, która po raz pierwszy została ujawniona w tomie czternastym. Smoki Zła (邪龍 Jaryū) znane są z tego, że ich siła przerasta nawet Pięciu Smoczych Królów. Uważane są za najbardziej okrutne i brutalne pośród wszystkich smoków. Wszystkie one są niebezpiecznymi maniakami bitew, którzy chcą tylko niszczyć wszystko dookoła, nie oszczędzając przy tym własnych żyć.

Do Złych Smoków Należą:

Teoretycznie Vritra również jest Złym Smokiem, jednak na tle wyczynów reszty smoków z tej kategorii, jego winy wypadają blado. Smokami które pod względem brutalności stanęły w tej grupie na szczycie są:

W tomie szesnastym, Rizevim ujawnił, że za pomocą Graala Sefiry, mógł masowo produkować Złe Smoki, używając go na wampirach, które same się zmodyfikowały, używając na sobie tego Boskiego Daru. Zostało także powiedziane, że masowo produkowane Złe Smoki dorównują siłą przynajmniej średnioklasowym diabłom.

Inne Smoki

Istnieje kilka smoków, które nie są za uważane za smoki, gdyż zmieniły rasę, lub są zakazanymi istotami. Do tej kategorii należą Tannin (dawny Smoczy Król) oraz Samael (upadły anioł, który został zmieniony w smoka i zapieczętowany). Issei Hyoudou, człekokształtny smok, również może być zaliczany do tej klasy, od kiedy jego ciało zostało odtworzone z ciała Wielkiego Czerwonego, dzięki mocom Ophis. Ten fakt, wraz z Darem Wzmocnienia klasyfikuje Isseia zarówno jako Boskiego Smoka, jak i Prawdziwego oraz Niebiańskiego Smoka, mimo iż jednocześnie tak nie jest.

Moce i umiejętności

Zdolności smoka są zależne od cech jego rasy. Niemal wszystkie z nich mają skrzydła i potrafią latać (chociaż bywają wyjątki od tej reguły, na przykład Fafnir) i atakować jakąś specjalną mocą. Mogą na przykład ziać ogniem, zimnem, lub razić błyskawicami.

Smoki z wyższych klas, potrafią również w różnym stopniu zmienić swój wygląd, począwszy od rozmiaru (Tannin), a skończywszy na wyglądzie zewnętrznym (Yu-long, Crom Cruach i Ophis).

Na przykładzie Isseia widać również, że smoki przyciągają do siebie zarówno silnych wrogów, jak i sprzymierzeńców.

Smocza Brama

Smocza Brama to magiczny krąg przeznaczony tylko dla smoków. Pozwala ona przyzwać dowolnego smoka. Mimo iż bramę może przyzwać każdy, to w jej pobliżu musi się znajdować jakiś smok.

W zależności od tego, którego smoka się przyzywa, magiczny krąg może świecić się innym kolorem:

Jednakże są też inne metody na użycie Smoczej Bramy; w tomie dziewiątym, Frakcja Bohaterów, miała zamiar ją otworzyć, używając zamiast smoka Yasakę i duchową energię Kioto.

Ciekawostki

Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Smok&oldid=12466