Dar Wzmocnienia

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Dar Wzmocnienia
Issei Hyoudou (anime) Dar Wzmocnienia.jpg
Issei Hyoudou z Darem Wzmocnienia (w formie Smoczego Wzmacniacza)
Kana 赤龍帝の籠手(ブーステッド・ギア)
Romaji Būsuteddo Gia
Profil
Inne nazwy Rękawica Czerwonego Cesarskiego Smoka
Rodzaj Boski Dar (średniej klasy Longinus)
Formy Rękawica
Zbroja ŁuskowaZakazany Ruch „Trójząb” → Forma Szkarłatnej Królowej
Zdolności podwaja moc użytkownika co dziesięć sekund
przetransferowanie zwiększonej mocy do innej osoby lub przedmioty
Niszczycielska Furia
Posiadacz(e) Issei Hyoudou (obecny)
Euclid Lucyferiusz (Replika)
Belzard, Elsha (dawni)

Dar Wzmocnienia, znany również jako Rękawica Czerwonego Cesarskiego SmokaBoski Dar dzierżony przez Isseia Hyoudou. Zaliczany do trzynastu Longinusów. W jego wnętrzu rezyduje dusza Smoka Walijskiego, Ddraiga. Posiada zdolność dublowania mocy użytkownika co dziesięć sekund.

W skrócie

W przeszłości Ddraig walczył przeciw swojemu największemu rywalowi, Smokowi Wymycia, Albionowi. Ich walka została przerwana przez anioły, diabły i upadłe anioły, które były wtedy ze sobą w stanie wojny. W złości oba smoki zaatakowały przywódców Trzech Frakcji, co doprowadziło do zniszczenia ich ciał, a ich dusze zostały uwięzione w dwóch oddzielnych Boskich Darach – przy czym Ddraig został umieszczony w „Darze Wzmocnienia”, Boskim Darze, który potem został wliczony do trzynastu Longinusów.

W tomie dziewiątym zostaje powiedziane, że kiedy właściciel Daru Wzmocnienia umiera, jego wspomnienia pozostają wewnątrz Daru pod postacią „zombie”. Dwie osoby jednak zachowały swoją świadomość i nie stały się „zombie”: Belzard i Elsha. Belzard uchodzi za najpotężniejszego z dotychczasowych posiadacz Daru, mając na koncie dwie wygrane z Białym Cesarskim Smokiem, podczas gdy Elsha jest uznawana za drugiego najpotężniejszego posiadacza, a jednocześnie najpotężniejszą posiadaczkę.

W tomie dziesiątym dowiadujemy się, że wspomnienia dawnych posiadaczy Boskiego Podziału przeniosły się na Dar Wzmocnienia po tym, jak Issei użył klejnotu Albiona do stworzenia Daru Dzielenia.

W tomie dwunastym wspomnienia wszystkich byłych posiadaczy poświęcają się, aby uchronić duszę Isseia od klątwy Samaela.

Wygląd

W swojej początkowej formie Dar Wzmocnienia wygląda jak zwykłe Podwójny Krytyczny. Po pewnym czasie przeobraża się w smoczopodobną rękawicę, która pokrywa dłoń, a także większość ręki użytkownika. Kiedy Dar osiąga swoje drugie wyzwolenie, zyskuje następny zielony klejnot i pochłania jeszcze większą powierzchnię kończyny.

Zdolności

Issei aktywujący „Wzmocnienie”.

Dar Wzmocnienia ma zdolność podwajania mocy użytkownika co dziesięć sekund. Wraz z dalszymi przeobrażeniami na skutek emocji posiadacza Dar może przemienić się w Podarunek Daru Wzmocnienia, dzięki czemu zyskuje możliwość transferu zwiększonej mocy do innej osoby lub innego przedmiotu. Transfer mocy może odbyć się do kilku osób lub przedmiotów jednocześnie, jednak powoduje to spadek skuteczności tej techniki, a pewna część samej mocy zostanie zatracona.

W tomie trzecim Dar Wzmocnienia zyskał możliwość określania poziomu mocy przeciwnika i informowania Isseia o tym, kiedy zostanie zebrana wystarczająca energia do pokonania przeciwnika – zarówno poprzez zużywanie go na nim, jak i przez transfer do sojusznika.

Forma Łamacza Ładu, Zbroja Łuskowa Daru Wzmocnienia, tworzy pancerz, który zakrywa całe ciało posiadacza i zapewnia jeszcze większą moc. Gdy zostanie aktywowany, użytkownik może dublować swoją moc według własnego uznania.

Dar Wzmocnienia posiada również zakazaną formę o nazwie Niszczycielska Furia. Wyzwala ona pełnie mocy Smoka Walijskiego kosztem zdrowia psychicznego i życia posiadacza. Jednak na początku tomu dwunastego udało się zakończyć klątwę Niszczycielskiej Furii.

Słabości

Ze względu na zapieczętowaną duszę Ddraiga wewnątrz Daru jego posiadacz staje się wrażliwy na magię, miecze i klątwy zabijające smoki, jakby sam stał się smokiem. Im dłużej korzysta się z Daru Wzmocnienia, tym bardziej zostaje nadwerężona kondycja użytkownika.

Formy

 • Podwójny Krytyczny.
 • Dar Wzmocnienia w formie Smoczego Wzmacniacza.
 • Podarunek Daru Wzmocnienia.

  Rękawica

  Pierwsza forma: Podwójny Krytyczny

  Początkowa forma Daru Wzmocnienia. Przyjmuje kształt czerwonej rękawicy z żółtymi akcentami i zielonym klejnotem na wierzchniej części dłoni. Palce pozostają odkryte. Przez ten wygląd Dar został pomylony z Podwójnym Krytycznym.

  Druga forma: Dar Wzmocnienia

  Forma, dzięki której został wreszcie rozpoznany jako Dar Wzmocnienia. Po raz pierwszy pojawił się podczas ostatecznego starcia Isseia z Raynare. Jest to czerwona, szponiasta rękawica z żółtymi akcentami i zielonymi inskrypcjami. Ta forma jest znana również pod nazwą Smoczego Wzmacniacza.

  Trzecia forma: Podarunek Daru Wzmocnienia

  Podarunek Daru Wzmocnienia, znany również jako Podarunek Czerwonego Cesarskiego Smoka, jest trzecią i ostatnią formą Daru Wzmocnienia pod postacią rękawicy. Wygląd nie różni się zbytnio od drugiej formy, z tą jednak różnicą, że pojawia się drugi klejnot, który zapowiada zdolność transferu, jak również fakt, że Dar pokrywa jeszcze większą powierzchnię kończyny. Po raz pierwszy forma ta pojawiła się podczas Królewskiej Gry przeciwko Riserowi Feneksowi.

  Dar Podziału

  Issei z Darem Podziału.

  Dar Podziału, znany również jako Rękawica Białego Cesarskiego Smoka, jest to Boski Podział w wersji Daru Wzmocnienia. Po raz pierwszy pojawił się w tomie czwartym podczas pierwszego starcia Isseia i Valiego, podczas której ten pierwszy umieścił klejnot Albiona w swojej rękawicy. Dar Podziału przypomina Dar Wzmocnienia, jednak jest białego koloru, a klejnoty ma koloru niebieskiego, dodatkowo pojawia się na prawej ręce. Dzięki temu Darowi Issei zyskuje wszystkie zdolności Boskiego Podziału, jednak na skutek skrócania jego długości życia jego używanie zostało zabronione przez Azazela.

  W tomie 16 Issei zdobył zdolność tworzenia małych smoczków, które potrafią odbijać pociski i używać mocy podziału przez krótki czas kosztem wytrzymałości.

  Przeniknięcie

  W tomie 18 Issei zdobył moc o nazwie Przeniknięcie. Przeniknięcie to jedna ze zdolności Ddraiga z czasów, kiedy jeszcze żył. Siła Draiga jest przesłana bezpośrednio do ciała i ignoruje bariery. Dziaki temu Issei zdobywa moc by pokonać Rizevim bez konieczność zbroi łuskowej. Przesyłając moc bez pośrednio do oczu Issei widzi przez ubrania.

  Zbroja Łuskowa

  Issei aktywujący Łamacza Ładu.

  Łamacz Ładu Daru Wzmocnienia tworzy czerwony smoczy pancerz z zielonymi klejnotami, który zakrywa całe ciało użytkownika i wzmacnia jego moce i zdolności.

  Normalny Łamacz Ładu

  Początkowa forma Łamacza Ładu Daru Wzmocnienia. Pierwotnie nie posiadała skrzydeł, jednak po przejściu Isseia w stan Niszczycielskiej Furii w tomie szóstym zyskała smocze skrzydła.

  Zakazany Ruch „Trójząb”

  Zakazany Ruch „Trójząb” jest ulepszą wersją Zbroi Łuskowej Isseia, w której zbroja zmienia swój kształt w zależności od cech Diabelskiego Pionka.

  Zakazany Ruch Trójząb.png

  Forma Szkarłatnej Królowej

  Forma Szkarłatnej Królowej, znana również jako Pierwotny Szkarłatny Cesarski Smok, jest formą Królowej w Zbroi Łuskowej, która po raz pierwszy pojawiła się w tomie dziesiątym podczas Królewskiej Gry przeciwko Sairaorgowi. Zmienia barwę Zbroi Isseia z czerwonej na szkarłatną. Forma Szkarłatnej Królowej zawiera w sobie cechy wszystkich trzech Diabelskich Pionków, stanowiąc tym samym najbardziej zrównoważoną i najpotężniejszą formę Zbroi Łuskowej Isseia. Powstała jako jego odpowiedź na moc inną niż Niszczycielska Furia, czyniąc ją przynajmniej tak samo potężną jak Furia. Forma ta jednak pozostaje niestabilna i wymaga opanowania trzech innych stadiów Zakazanego Ruchu „Trójząb”, aby opanować jej moce.
  Forma Szkarłatnej Królowej.png

  Kiedy Issei po raz pierwszy używa Formy Szkarłatnej Królowej, zostaje wtedy wypowiedziana zmodyfikowana inkantacja Niszczycielskiej Furii.

  Ja, który zbudzę się,
  Jestem Czerwonym Cesarskim Smokiem, który odrzucił regułę dominacji.
  Kroczyć będę ścieżką prawości, z nieskończonymi nadziejami i marzeniami.
  Stanę się Królem Szkarłatnego Smoka.
  I przyrzekam wam wszystkim! Ukażę wam przyszłość świecącą w Pierwotnym Świetle Szkarłatu!


  Podczas swojej walki z Shalbą Belzebubem wypowiada pierwotną wersję inkarnacji Niszczycielskiej Furii.

  Jam, który przebudza się,
  Jest Boskim Smokiem, który skradł Bogu prawo dominacji'
  śmieje się z "Nieskończonośći" drwię ze "snów",'
  Stanę się Czerwonym Smokiem władzy,'
  I wtrącę cię do szkarłatnego czyśćca!'

  Po wypowiedzeniu inkantacji rękawica obwieszcza Niszczycielska Furia!!!.


  W czasie starcia z Cao Cao skorzystał znów z innej inkantacji:

  Jam, przebudzający się,
  Jest Czerwonym Cesarskim Smokiem władającym prawdą Króla najwyższego!
  Dzierżąc nieskończone nadzieje i niezniszczalne marzenia, a krocząc ścieżką prawości,
  Stanę się Cesarzem Szkarłatnego Smoka.
  A was doprowadzę do ścieżki Nieba świecącej w Pierwotnym Świetle Szkarłatu!

  Po wypowiedzeniu inkantacji rękawica obwieszcza Pełnia Szkarłatnej Królowej!.

  Diabelski Smok

  Diabelski Smok to forma ekskluzywna dla Isseia. Użyta w tomie 20, fakt że jego ciało jest stworzone z fragmentu ciała Wielkiego Czerwonego pozwala Isseiowi tymczasowo pożyczyć moc od Ophis. W tej formie zbroja staje się "organiczna", zmieniając swój kształt, a jej kolor zmienia się z czystego szkarłatu na mieszankę szkarłatu i czerni. Dodatkowo, w tej formie zbroja posiada dwie pary skrzydeł - w każdym ze skrzydeł ukryte jest działo. Dwa działa znajdują się na ramionach, natomiast następne dwa - pod nimi. W tym trybie głos Daru Wzmocnienia jest połączeniem głosów Ddraiga i Ophis, a zamiast "Wzmocnienie", Dar Wzmocnienia ogłasza "S∞F" gdy Issei czerpie z mocy nieskończoności Ophis. Diabelski Smok zapewnia Isseiowi moc nieskończoności, wzmacniając go do takiego stopnia, że był wstanie z łatwością przytłoczyć Rizevima Livana Lucyfera, przezwyciężając jego Niwelator Boskich Darów. Ostateczną techniką Diabelskiego Smoka jest ∞ Podmuch, potężny podmuch aury, który Issei wykonuje przekierowując moc Ophis do czterech dział znajdujących się w skrzydłach, a następnie wystrzeliwując ją. Według Rizevima, Diabelski Smok przypomina Niszczycielską Furię, lecz nie posiada jej złowieszczej aury. Jednakże czas w jakim Issei może przebywać w formie DxD jest bardzo ograniczony, a po uwolnieniu zbroi doświadcza on ogromnego bólu i jest otumaniony.

  Issei i Ophis na zmianę recytują kolejne wersy inkantacji Diabelskiego Smoka.

  Issei: Mieszkający we mnie Szkarłatny Czerwony Smok przebudzi się z twojego panowania.
  Ophis: Szkarłatny Niebiański Smoku którego posiadam wewnątrz siebie, wzrośnij by stać się Królem.
  Ophis: Kruczoczarny Bogu Nieskończoności.
  Issei: Wspaniały Czerwony Bogu Marzeń.
  Oboje: Czuwając nad zakazanymi istotami, powinniśmy stać się tymi, którzy przekraczają granice.
  Oboje: Zatańczymy jak ogień w piekle!

  Po wypowiedzeniu inkantacji Dar Wzmocnienia ogłasza Smocza ∞ Furia!.

  Niszczycielska Furia

  Issei po raz pierwszy wszedł w stan Niszczycielskiej Furii w tomie szóstym, będąc zarazem ostatnim razem. W tej formie jego Zbroja Łuskowa przyjmuje wygląd miniaturowego Ddraiga, jednak skrzydła przybierają biały kolor ze względu na Boski Podział wraz ze wszystkimi mocami, które odebrał Valiemu podczas ich walki. Zyskuje również dostęp do wyjątkowej zdolności Niszczyciela Longinusa i innych unikalnych mocy, które nie zostały ujawnione.

  Super Gigantyczny Łamacz Ładu

  Super Gigantyczny Łamacz Ładu (超巨大禁手) to forma którą Issei osiągnął w tomie dwunastym, po połączeniu z Wielkim Czerwonym. Dzięki niemu Issei uzyskał olbrzymie rozmiary i był w stanie pokonać Dziaberlaka. W tej formie uzyskał także niszczycielskie moce, w tym zapieczętowanego i zabronionego Niszczyciela Longinusa, który bez trudu mógłby nawet zniszczyć całe Zaświaty.

  Ciekawostki

  High School DxD - Item Box
  Boskie Dary
  Longinusy Pierwotny LonginusApogeum BurzyStwórca ZniszczeniaZatracenie WymiaruDar WzmocnieniaBoski PodziałRegulus NemeaCanis LykaonGraal SefirySpopielony HymnOstateczny Upadek • Przynosiciel Oczyszczenia • Telos Karmy
  Neo-Longinusy Wieczny Balor • Nereid Kyrie • Gwiazda-Pogromca & Gwiazda-Miotacz • Alpejski Tyran • Nieznany Dyktator
  Boskie Dary Vritry Lina Absorpcji • Czarny Błysk • Pole Rozproszenia • Cieniste Więzienie
  Pozostałe Podwójny KrytycznyZmierzch UzdrawianiaNarodziny MieczaZakazany Widok BaloraZwierciadło AlicjiNocny MirażKowal OstrzaŻywa DetonacjaGrawitacyjne WięzienieSekret Negacji
  Sztuczne Boske Dary Smocza Włócznia Upadku • Ściana Uznania • Istota Zwiadowcy • Migoczące Ostrze Mrocznego Samurajskiego Miecza • Migocząca Egida • Procellarum Widma
  Legendarne Miecze
  Excalibury Excalibur ZniszczeniaExcalibur NaśladowaniaExcalibur Szybkości • Excalibur Koszmaru • Excalibur PrzejrzystościExcalibur Władcy • Excalibur Błogosławieństwa
  Święte Miecze ExcaliburDurandalAscalonCaliburn • Ame no Murakumo no Tsurugi • Hauteclaire
  Demoniczne Miecze Gram • Balmung • Nothung • Tyrfing • Dáinsleif
  Inne
  Nowe Miecze Święty Demoniczny Miecz • Ex-Durandal • Durandal II • Ascalon II
  Technologia Diabelski PionekDzielni Święci
  Wynalazki Azazela
  Inne Łzy Feniksa
  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Dar_Wzmocnienia&oldid=14016