Longinus

Z High School DxD Wiki
(Przekierowano z Neo-Longinusy)
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Dar Wzmocnienia, jeden z Longinusów.

Loginusy, znane również jako narzędzia zagłady boga – osiemnaście Boskich Darów najwyższej klasy, o mocy wystarczającej do zabicia bogów.

W skrócie

Nazwa tej klasy Boskich Darów pochodzi od Pierwotnego Longinusa, który był pierwszy i najpotężniejszy z nich. W przeciwieństwie do pozostałych Boskich Darów, których ilość danego egzemplarza może być różna, Longinusy są w pełni wyjątkowe i może istnieć tylko jeden egzemplarz w danym czasie. Według słów Azazela wszystkie Longinusy są połączeniem jednej zdolności z drugą. Łączą one w sobie potężne moce, które nie powinny być ze sobą złączone.

Azazel w rozmowie na temat niezwykłości systemu Boskich Darów, rozrostu i ewolucji ich mocy, wspomniał, że mogą się narodzić nowe Longinusy.

Lista Longinusów

#1 Pierwotny Longinus

Longinus 1 (manga-art).jpg

Pierwotny Longinus (黄昏の聖槍(トウルー・ロンギヌス) Tōrū Ronginusu), znany również jako Święta Włócznia, Włócznia Przeznaczenia lub Święta Włócznia Zmierzchu, to pierwszy i najpotężniejszy z Longinusów. Jest to ta sama włócznia, którą święty Longin przebił bok Jezusa Chrystusa. Jedno zranienie przy jej pomocy jest w stanie zabić i obrócić w nicość wysokoklasowego diabła.

Jego Łamacz Ładu, Święty Longinus Cesarza Zmierzchu (極夜なる天輪聖王の輝廻槍(ポーラーナイト・ロンギヌス・チャクラヴァルティン) Pōrā Naito Ronginusu Chakura Varudein), jest podgatunkiem, który tworzy siedem sfer, a każda z nich posiada inną zdolność.

Longinus ten posiada także formę podobną do Niszczycielskiej Furii, której nazwa brzmi Ostatnia Wola (覇輝(トゥルース・イデア) Turūsu Idea).

Jest dzierżony przez Cao Cao z Frakcji Bohaterów, jednak w tomie dwunastym został przejęty przez Indrę. Później ponownie powrócił do rąk Cao Cao.


#2 Apogeum Burzy

Apogeum Burzy (煌天雷獄(ゼニス・テンペスト) Zenisu Tenpesuto), znany również jako Ciemięzca Jasnego Niebiańskiego Grzmotu, to drugi w kolejności Longinus pod względem mocy. Posiada zdolność kontroli nad pogodą i żywiołami.

Znajduje się w posiadaniu Dulia Gesualdo, najpotężniejszego egzorcysty wskrzeszonego do postaci Anioła w formie Jokera Michała. Pojawia się w tomie 12, kiedy to zamraża wszystkich Ponurych Żniwiarzy Hadesa.


#3 Stwórca Zniszczenia

Stwórca Zniszczenia (魔獣創造(アナイアレイション・メーカー) Anaiareishon Mēkā), znany również jako Utworzenie Demonicznej Bestii, to wysokiej klasy Longinus. Jest w stanie stworzyć każde stworzenie, które wyobrazi sobie jego posiadacz. Tworzy ich nieograniczoną ilość, przez co uchodzi za Longinus najwyższej klasy.

Jego Łamacz Ładu, Bandrochłap i Dziaberlak (破滅の覇獣鬼(バンダースナッチ・アンド・ジャバウォッキー) Bandāsunatchi ando Jabawokkī), jest podgatunkiem, który tworzy dwa typy potworów zwane Bandrochłapami i Dziaberlakami. Bandrochłapy mają ponad 100 metrów wysokości, a Dziaberlaki są od nich dwa razy wyższe i osiągają 200 metrów. Każdy z nich ma zdolność tworzenia swoich mniejszych klonów. Są niewrażliwe na moce, które mogłyby ich spowolnić, ponieważ są antypotworami. Mogą przemieszczać się tylko przy użyciu magicznych środków. Ponadto, Dziaberlak ma niezwykłe moce regeneracyjne - był w stanie walczyć dalej po ataku ze strony "Cesarza", Diehausera Beliala, i jego drużyny.

Longinus ten był dzierżony przez Leonarda z Frakcji Bohaterów aż do tomu dwunastego, gdzie został przejęty przez Indrę.


#4 Zatracenie Wymiaru

Zatracenie Wymiaru (絶霧(ディメンジョン・ロスト) Dimenshon Rosuto), znany również jako Mgła Zagłady, to wysokiej klasy Longinus, którego zdolnością jest blokowanie każdego rodzaju ataku przy pomocy stworzonej mgły i teleportowanie wszelkich rzeczy, które znajdą się wewnątrz niej, do dowolnego miejsca. Mimo że nie posiada żadnych ofensywnych zdolności, to gdy mgła pokryje powierzchnie całego kraju, całe państwo wraz z ludźmi zostaną przeniesione do Szczeliny Wymiarowej, gdzie ulegną zniszczeniu.

Łamacz Ładu tego Longinusa, Twórca Wymiaru (霧の中の理想郷-ディメンション・クリエイト- Dimenshon Kurieito, dosł. "Utopia Mgły"), potrafi przekształcić mgłę w barierę, która pozwala na uwięzienie przeciwnika w sztucznej przestrzeni. Twórca Wymiaru potrafi również tworzyć mnóstwo urządzeń typu bariera.

Longinus ten był dzierżony przez Georga z Frakcji Bohaterów aż do czasu, gdy został mu odebrany przez Indrę w tomie dwunastym.


#5 Dar Wzmocnienia

Dar Wzmocnienia (赤龍帝の籠手(ブーステッド・ギア) Būsuteddo Gia), znany również jako Rękawica Czerwonego Cesarskiego Smoka, to średniej klasy Longinus, w którym przebywa Smok Walijski, Ddraig. Jego główna umiejętność, "Wzmocnienie", podwaja moc użytkownika co dziesięć sekund. Jedynym ograniczeniem jest zdolność posiadacza do przyjęcia takiej dawki mocy. Dar Wzmocnienia jest zakazanym Boskim Darem. Jego pierwszą formą jest rękawica. Poprzez trening i opanowywanie mocy, Boski Dar rozprzestrzeni się na całe ciało posiadacza pod postacią zbroi. Mówi się, że w pełni opanowany daje moc możliwą do zabicia Maou lub Boga.

Jego drugą zdolnością, a zarazem postacią, jest Prezent Daru Wzmocnienia (赤龍帝からの贈り物(ブーステッド・ギア・ギフト) Būsuteddo Gia Gifuto). Pozwala ona użytkownikowi na transfer mocy do dowolnej osoby lub dowolnego przedmiotu.

Jego Łamacz Ładu, Zbroja Łuskowa Daru Wzmocnienia (赤龍帝の鎧(ブーステッド・ギア・スケイルメイル) Būsuteddo Gia Sukeiru Meiru), to czerwona, smoczopodobna zbroja.

Dar Wzmocnienia posiada także specjalną umiejętność, zwaną Niszczycielska Furia, która wyzwala pełnię mocy Czerwonego Cesarskiego Smoka. W tym stanie użytkownik zyskuje moc dającą możliwość zabicia Boga lub Boga, jednakże używanie tej umiejętności odbywa się kosztem długości życia użytkownika.

Longinus ten jest dzierżony przez Isseia Hyoudou, członka Klubu Okultystycznego i Piona Rias Gremory.


#6 Boski Podział

Boski Podział (anime) wygląd.jpg
Boski Podział
(白龍皇の光翼(ディバイン・ディバイディング) Dibain Dibaidingu), znany równieżjako Świetliste Skrzydła Białego Cesarskiego Smoka , to średniej klasy Longinus, w którym mieszka Smok Wymycia, Albion.

Jego obecnym właścicielem jest Vali Lucyfer z Drużyny Valiego.


#7 Regulus Nemea

Regulus Nemea (獅子王の戦斧(レグルス・ネメア) Regurusu Nemea), znany również jako Topór Wojenny Króla Lwów, to bitewny topór Longinus, w którym mieszka duch Króla Lwa, Lwa nemejskiego, Regulusa. Posiada zdolność rozszczepiania ziemi jednym uderzeniem oraz chroni użytkownika przed wszelkimi atakami.

Obecnie Regulus Nemea należy do Parostwa Sairaorga Baela, jako Pion, więc za jego posiadacza jest uważany Sairaorg.


#8 Canis Lykaon

Canis Lykaon (light novel) wygląd.jpg

Canis Lykaon (黒刃の狗神(ケイネス・リュカオン) Keinesu Ryukaon), znany również jako Czarne Ostrze Psiego Boga, to Longinus będący własnością Tobio Ikuse, znanego lepiej pod pseudonimem Slash Dog, należącego do organizacji upadłych aniołów, Grigori. Przybrał formę wielkiego psa ze złotymi oczami. Według Tobio, jego Longinus jest niezależnym typem i posiada swój własny instynkt.

Jego zdolnością jest umiejętność produkowania ostrzy ze swojego ciała i przemiana samego siebie w miecz. Potrafi też atakować za pomocą cieni.


#9 Graal Sefiry

Graal Sefiry (light novel art) wygląd.jpg
Graal Sefiry
(幽世の聖杯(セフイロト・グラール) Sefuiroto Gurāru), znany również jako Święty Graal Oczyszczonego Świata to Longinus będący własnością Valerie Tepes. Używał go Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy oraz pojawia się w legendach arturiańskich.


#10 Spopielony Hymn

Spopielony Hymn (紫炎祭主による磔台(インシネレート・アンセム) Inshinerēto Ansemu), znany również jako Żałobne Ukrzyżowanie Fioletowego Płomienia, to Longinus, który jest jedną z Trzech Świętych Relikwii. Spopielony Hymn to "Święty Krzyż", na którym został ukrzyżowany Chrystus.

Jego posiadaczką była Walburga, jedna z przywódczyń grupy Wygnanych Magów, znanych jako Walpurgia, ale straciła go po przegranej bitwie z Iseiem. Miał zostać przekazany komuś, kto bardziej na niego zasługuje i ostatecznie jego nową właścicielką została Lint Sellzen.


#11 Ostateczny Upadek

Ostateczny Upadek (永遠の氷姫(アブソリュート・デイマイズ) Absoryūto Deimaizu), znany również jako Księżniczka Wiecznego Lodu, to Longinus będący własnością Lavini Reni. Po raz pierwszy pojawił się w tomie dwudziestym pierwszym.


#12 Przynosiciel Oczyszczenia

Przynosiciel Oczyszczenia (蒼き革新の箱庭(イノベート・クリア) Inobēto Kuria), znany również jako Miniaturowy Ogród Zielonego Drzewa Innowacji, to Longinus, zdolny do stworzenia fałszywego wszechświata. Pozwala użytkownikowi stwożyć idealny świat w innym wymiaże, lecz w przeciwieństwie do Zatracenia Wymiaru, może twożyć żyjące istoty wewnątrz.

Obecnie jest dzierżony przez Mitsuye Kanzakiego, choć nie wiadomo, czy jest jego oficjalnym właścicielem.


#13 Telos Karmy

Telos Karmy (究極の羯磨(テロス・カルマ) Terosu Karuma), znany również jako Karma Ostateczna, Niszczyciel Historii, lub Longinus Ukoronowany Zakazaną Liczbą, to ostatni, trzynasty Longinus, uważany za heretyczny. Jest zdolny do przymusowego użeczywistniania wyborów, które nie byłyby normalnie możliwe, np. sprawić że atak, którego można uniknąć, musi trafić.

Obecnie jest dzierżony przez Mitsuyi Kanzakiego, choć nie wiadomo, czy jest jego oficjalnym właścicielem.


Nowe Longinusy

Są to nowo zaobserwowane gatunki Longinusów. W ich skład wchodzą ewolucje Boskich Darów oraz takie nieznanego pochodzenia.

Przez ostatnie dwie dekady, nigdy nie miał miejsce podobny przypadek, aby nagle objawiło się aż pięć Longinusów.

#14 Wieczny Balor

Wieczny Balor (イオンバロール, Ionbarōru) znany również jako Złe Oko Króla Dominującego nad Czasem i Przestrzenią jest ewolucją Zakazanego Widoku Balora, który należy do Gaspera Vladi.

Od Zakazanego Widoku Balora, różni się tym, że posiada fragment duszy Balora, a także dużo większą moc.


#15 Tyran Alphecci

Tyran Alphecci (アルペカ・ティラント, Arupeka tiranto) znanay również jako Niezrównana Korona Otchłani, to Longinus, który obecnie dzierży nienazwany posiadacz. Jest to Święty Gwóźdź, którym przybito Jezusa Chrystusa do krzyża.


#16 Nieznany Dyktator

Nieznany Dyktator (未知の独裁者, Michi no dokusai-sha) znany również jako Cesarskie Dziecko Świata Maszyn, to Longinus, który obecnie jest dzierżony przez Magnus,a Rose z Drużyny Feniks. Jego posiadacz może manipulować żelazem, tworząc mechaniczne przedmioty, a także kontrolować elektronikę.


#17 Nereid Kyrie

Nereid Kyrie (ネ リ ー デ · キ リ ー, Nerīde kirī) znany również jako Wiersz Niekończącego się Zielonego Morza , jest wysokiej klasy Longinusem , który należy obecnie do Ingvild Lewiatan, królowej Isseia Hyoudou. Pozwala on kontrolować morze, oraz osłabiać lub potęgować siłę smoków.


#18 Gwiazda-Pogromca & Gwiazda-Miotacz

Gwiazda-Pogromca & Gwiazda-Miotacz (スターバスタースターブラスター, Sutābasutāsutāburasutā) znany również jako Miecz Miażdżącej Gwiazdy i Pistolet Przeszywającej Gwiazdy , jest wysokiej klasy Longinusem, który jest obecnie dzierżony przez Shooting Stara, króla Drużyny Spadającej Gwiazdy. To dwa w jednym Boskim Darze: miecz i pistolet.


Ciekawostki

Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Longinus&oldid=14483