Łamacz Ładu

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Łamacz Ładu
Issei Hyoudou+Dar Wzmocnienia (anime) Łamacz Ładu aktywacja.gif
Łamacz Ładu Daru Wzmocnienia, Zbroja Łuskowa Daru Wzmocnienia
Kana 禁手(バランス・ブレイカー)
Romaji Baransu Bureikā
Profil
Inne nazwy Zakazany Ruch
Rodzaj Techniczny
Formy Różne
Zdolności Różne
Posiadacz(e) Issei Hyoudou, Yuuto Kiba, Vali Lucyfer, Azazel, Bezimienny członek Frakcji Bohaterów, Cao Cao, Jeanne, Zygfryd, Herakles, Sairaorg Bael, Georg, Leonardo, Euclid Lucyferiusz, Genshirou Saji

Łamacz Ładu, znany również jako Zakazany Ruch, jest rozwiniętą formą Boskiego Daru, która wyzwala jego pełną moc.

Opis

Azazel określił Łamacza Ładu jako „błąd” w systemie stworzonym przez prawdziwego Boga, który może zachwiać równowagą świata i dlatego nazwano go Łamaczem Ładu. Trzy Frakcje uważają go za zakazaną moc i jest znany jako ostateczna aktywacja Boskiego Daru.

Łamacz Ładu zostaje zawsze osiągnięty dzięki silnym emocjom, połączonym z silną zmianą w sercu lub duszy posiadacza. Może być również aktywowany, gdy użytkownik znajduje się w niekorzystnej sytuacji, tak jak Issei, kiedy w tomie piątym musiał walczyć z Bikou i Kuroką.

Moce i zdolności

Łamacz Ładu jest najpotężniejszą manifestacją mocy Boskich Darów, którego ewolucję wywołują uczucia posiadacza. Kiedy raz się go osiągnie, kolejne aktywacje będą przychodziły łatwiej, niż za pierwszym razem. Po odpowiednim treningu można go utrzymać długi czas, jak to było w przypadku Valiego. Issei był go w stanie utrzymać początkowo przez krótki czas, ale dzięki intensywnemu treningowi poprawił tą wadę. Na początku Vali był w stanie utrzymać swój Łamacz Ładu przez miesiąc.

W pobocznym opowiadaniu „Rias w Krainie Czarów” wyszło na jaw, że Łamacz Ładu może zostać utracony. Niedobitek Frakcji Bohaterów odkrył że stracił go, kiedy został pojmany i wysłany do Zaświatów. Powodem jest być może to, że poczuł „satysfakcję”, kiedy udało mu się zemścić na Grupie Gremory. To oznacza, że skoro za sprawą silnych uczuć można osiągnąć Łamacza Ładu, to za sprawą podobnego zdarzenia można uzyskać odwrotny efekt.

Formy

Podgatunki Łamacza Ładu

Łamacz Ładu może mieć również swoje podgatunki. Podgatunki Łamaczy Ładu mają inną formę niż te normalne i są od nich potężniejsze. Podgatunki Łamacza Ładu mają tendencję do tego, aby przybierać taką formę, jakiej życzy sobie użytkownik, z dodatkiem oryginału. Metoda uzyskania podgatunku jest nieznana, ale ma to coś wspólnego z osobowością użytkownika.

Znane Łamacze Ładu

 • Yuuto osiąga swój Łamacz Ładu, Miecz Zdrajcy.
 • Łamacz Ładu Valiego Zbroja Łuskowa Boskiego Podziału .
 • Łamacz Ładu Isseia Zbroja Łuskowa Daru Wzmocnienia .
 • Vali Lucyfer i Issei Hyoudou walczą ze sobą w Zbrojach Łuskowych.
 • Zbroja Upadającej Smoczej Włóczni.
 • Sairaorg i jego Łamacz Ładu.
 • Łamacz Ładu Genshirou Sajiego, Promocja Vritry Malebolge

  Ciekawostki

  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Łamacz_Ładu&oldid=4906