Azazel

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Azazel
Azazel 1 anime.jpg
Kana アザゼル (Katakana)
עזאזל (Hebrajski)
Romaji Azazeru
Zarys postaci
Rasa Upadły anioł
Przezwiska Naczelnik Migoczące Ostrze Mrocznego Błysku (Przez przywódców swojej grupy)
Azazel-sensei (przez uczniów swojej szkoły)
Kolor włosów Czarne
Zdolności/oręż Bronie bazowane na świetle
Smocza Włócznia Upadku (dawniej)Mechaniczne ramię
Status osobowy
Krewni Vali Lucyfer (Przybrany syn)
Powiązania Grigori (Założyciel, były przywódca)
Akademia Kuou (nauczyciel - poprzednio)
Klub Okultystyczny (opiekun - porzednio)
D×D
Stan postaci Żyje (zapieczętowany)
Ranga Główny naczelnik (do tomu dwunastego)
Doradca do spraw specjalnych technologii (od tomu dwunastego do dwudziestego drugiego)
Seiyuu Rikiya Koyama

Azazel to były naczelnik upadłych aniołów i organizacji Grigori. Obecnie jest zapieczętowany w innym wymiarze, gdzie toczy wieczną bitwę z Bestią Apokalipsy.

Wygląd zewnętrzny

Azazel (anime-art)wygląd postaci.png

Azazel wygląda jak młody mężczyzna, w wieku około dwudziestu lat. Ma czarne włosy, z blondwłosą grzywką opadającą na czoło. Jako upadły anioł, posiada na plecach dwanaście czarnych skrzydeł.

Podczas wydarzeń z tomu czwartego stracił lewą rękę, którą zastąpił sobie protezą, stworzoną podczas jego badań nad Boskimi Darami.

Osobowość

Osobowość Azazela trudno jest jednoznacznie określić, gdyż potrafi być zarówno niefrasobliwy, jak i poważny oraz mądry i szalony. Jego charakter zdaje się dopasowywać do aktualnej sytuacji. Azazel jest również fanatykiem badań naukowych, zwłaszcza Boskich Darów i pod tym względem, sprawia wręcz wrażenie szalonego naukowca. Jest też pacyfistyczną osobą, wolącą rozwiązywać wszystkie konflikty w pokojowy sposób, zamiast uciekać się do przemocy. Darzy głęboką troską swoich uczniów, upadłe anioły oraz przyjaciół, Semyazza i Barakiela.

Azazel jest też niesamowicie charyzmatyczny, dzięki czemu zdobył sobie mir posród upadłych aniołów. Gnębią go również pewne rozterki, gdyż wielu jego przyjaciół założyło rodziny, podczas gdy on wciąż jest singlem. Azazel bez wątpienia jest również zboczeńcem. Regularnie podsyła Isseiowi różne zboczone pomysły, twierdzi, że przez lata założył sobie wiele haremów, interesują go piękne kobiety, a upadł, gdyż w przeszłości uprawiał seks z ludzkimi kobietami.

Historia

Dawniej Azazel był aniołem Nieba. Napisał wtedy raport na temat swojego Sztucznego Boskiego Daru, Migoczącego Ostrza Mrocznego Błysku. Archanioł Michał go opublikował, przez co przyszły Naczelnik Grigori stał się pośmiewiskiem całego Nieba. Później Azazel upadł i został wygnany z Nieba, gdy uprawiał seks z ludzką kobietą. Stworzył wtedy organizację upadłych aniołów, o nazwie Grigori i stał się jej szefem. Podczas Wielkiej Wojny pomiędzy Trzema Frakcjami, na rozkaz Azazela upadłe anioły wycofały się z walki jako pierwsze, po tym jak poniosły duże straty. Wkrótce po wycofaniu się z wojny, Azazel poświecił się pracy naukowej nad Boskimi Darami, tworząc ich liczne, sztuczne odpowiedniki oraz zawarł także kontrakt z jednym z Pięciu Wielkich Smoczych Królów, Fafnirem.

Postać Azazela w utworze

Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka

Azazel nie występuje tu bezpośrednio, ale został wspomniany przez Raynare w pierwszym tomie powieści.

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

 • Azazel z Isseiem podczas jego codziennej, diabelskiej pracy.
 • Azazel i jego podopieczny podczas obrad pokojowych
 • Azazel walczy z Katereą.

  Azazel pojawił się po raz pierwszy w czwartym tomie. Początkowo był klientem Isseia i dawał chłopakowi nieźle zrobić, zanim objawił mu swoją tożsamość. Kiedy podczas rozmów pokojowych nastąpił atak terrorystów, walczył z Katereą Lewiatan i mimo iż ją pokonał, to stracił w walce z nią rękę. Pod koniec tomu objął funkcję opiekuna Klubu Okultystycznego.

  W tomie piątym towarzyszy Klubowi Okultystycznemu w wyprawie do Zaświatów i organizuje dla nich plan treningowy. Odwiedza Isseia w górach, podczas jego treningu z Tanninem i dostarcza mu jedzenie zrobione przez Rias, Akeno i Asię. Wypytuje też chłopaka o jego uczucia wobec Akeno i jest zadowolony z odpowiedzi którą usłyszał.

  W tomie szóstym, Azazel pomógł w odpieraniu ataków diabłów z frakcji Starych Maou, znim pojawiła się Ophis, która oznajmia upadłemu aniołowi, że nie jest jej w stanie pokonać. Później skomponował piosenkę Oppai Smoka, która pomogła uwolnić Isseia spod wpływu Niszczycielskiej Furii.

  Bohaterski Oppai Smok

  W tomie siódmym, Azazel jest bardzo zajęty, podróżując pomiędzy Zaświatami i światem ludzi. Nie jest w stanie zając się ochroną Odyna i powierza tą funkcję swojemu przyjacielowi, Barakielowi. W Rezydencji Hyoudou wyjaśnia Klubowi Okultystycznemu powody, dla których szef nordyckich bogów przybył do Japonii. Azazel zabiera później Sajiego do Instytutu Grigorii, gdzie chłopak ma zostać poddany specjalnemu treningowi, a później, podczas bitwy z Lokim i Fenrirem, wysyła go do walki przeciwko Nordyckiemu Bogowi Zła.

  W tomie dziewiątym Azazel towarzyszy drugoklasistom podczas wycieczki do Kioto. Na miejscu dowiaduje się, że przywódczyni tamtejszych Youkai, Yasaka, została uprowadzona przez Brygadę Chaosu. Azazel wraz z Drużyną Gremory odnajdują w końcu sprawców, którymi okazuje się być Frakcja Bohaterów, dowodzona przez Cao Cao. Ostrzega swoich uczniów, aby mieli się na baczność przed Pierwotnym Longinusem, którego ma ich przeciwnik. Stacza z nim pojedynek, który kończy się remisem.

  W tomie dziesiątym, Azazel zabiera Isseia na spotkanie z bogami, mającymi oglądać Królewską Grę pomiędzy Rias i Sairaorgiem. Okazuje się wtedy, że upadły anioł dogaduje się dobrze z nimi wszystkimi, poza Hadesem. Po starciu pomiędzy Rias i Sairaorgiem, Azazel spotyka się z Indrą, pytając boga, czy czy wiedział o tym, iż Cao Cao zdobył Świętą Włócznię już wcześniej i wścieka się, kiedy Indra przytakuje. Ostrzega również Azazela, że to, co planuje zrobić Hades, zmieni wkrótce cały układ sił wszystkich frakcji. Później składa wizytę Sairaorgowi i rozmawia z nim, dopóki nie pojawia się lokaj z informacją, że matka Sairaorga się obudziła.

  W tomie jedenastym, Azazel doprowadził do spotkania pomiędzy Isseiem i Ophis. Później towarzyszył Klubowi Okultystycznemu do drodze do Zaświatów na test promocyjny Isseia, Akeno i Yuuto. Kiedy wszyscy odpoczywają w hotelu po teście, zostają nagle zaatakowani przez Cao Cao i Georga, którzy ujawniają, że mają ze sobą Samaela. Walczy z Cao Cao za pomocą swojego Sztucznego Boskiego Daru, ale przegrywa, gdy jego przeciwnik używa na nim oka Meduzy. Po tym jak drużyna przegrywa w starciu z Cao Cao, zostają nagle zaatakowani przez cały legion Ponurych Żniwiarzy, przysłany przez Hadesa. Azazel walczy jeden na jednego z Plutonem, będącej najwyższej klasy Ponurym Żniwiarzem. Pojedynek zostaje jednak gwałtownie przerwany przez nagłe pojawienie się Shalby Belzebuba, który porywa Leonarda i robi mu pranie mózgu. Zmusza chłopca do aktywowania jego Łamacza Ładu, tworząc trzynaście gigantycznych potworów. Pod koniec tomu Azazel wraz z pomocą Valiego i Tannina otwiera Smocze Wrota, aby wezwać Issseia, jednak ku jego zaskoczeniu powracają tylko jego Diabelskie Pionki. Zdając sobie sprawę z tego co to oznacza, upada na kolana i drze się na Isseia, że ten jest idiotą.

  W tomie dwunastym, Azazel udaje się do Królestwa Zmarłych, wraz Sirzechsem, Dulio Gesualdo i Slash Dogiem. Chociaż początkowo obawia się, że może dojść do walki z Hadesem, to zagrożenie mija po tym, gdy Sirzechs ujawnia swoją „prawdziwą postać”. Gdy potwory panoszące się po Zaświatach zostają unicestwione, Azazel rezygnuje ze swojego stanowiska Naczelnika Upadłych Aniołów. Pod koniec tomu, wręcza Isseiowi, Akeno i Kibie certyfikaty średnioklasowych diabłów.

  Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

  W tomie czternastym, Azazel bierze udział w spotkaniu z wampirami , a potem udaje się do Rumunii wraz z Rias i Kibą, aby spotkać się z Frakcją Carmilla.

  W tomie szesnastym, Azazel kontaktuje się z Klubem Okultystycznym i wzywa ich do Rumunii. Potem udaje się wraz z nimi do zamku Frakcji Tepes, gdzie do całej grupy dołączają Rias i Yuuto. Później wszyscy spotykają się z nowym przywódcą Frakcji Tepes, którym jest Valerie Tepes. Po spotkaniu, Azazel i cała grupa napotykają Rizevima i Lilith. Azazel był wściekły z powodu działań potomka dawnego Lucyfera. Następnie próbował wraz z wszystkimi przeszkodzić w odebraniu Valerie jej Boskiego Daru. Później pomógł w pokonaniu masowo produkowanych Złych Smoków, które szalały po mieście Carmilli. Po powrocie z Rumunii wziął udział w utworzeniu drużyny D×D .

  W tomie siedemnastym Azazel pojawił się kiedy walka z Qlippothem była już skończona. Przekazał wtedy Isseiowi wiadomość od Śakry i powiedział, że Rossweisse może być kluczową postacią, jeśli chodzi o pokonanie 666.

  W tomie osiemnastym, kiedy Qlippoth zaatakował Niebo, Azazel poinformował członków Drużyny D×D o ataku i poprosił o posiłki, ale brama do Nieba została zablokowana przez Qlippoth. Po bitwie rozmawiał z Sirzechsem na temat Agreas. Sirzechs powiedział wtedy, że surowiec niezbędny do produkcji Diabelskich Pionków i kart Dzielnych Świętych znajdowała się wewnatrz wyspy i obecnie jest tylko tysiąc niewykorzystanych zestawów Diabelskich Pionków.

  W tomie dziewiętnastym Azazel spotkał się z Śiwą, aby przekonać go do walki z Bestią Apokalipsy, gdyby pojawiło się takie zagrożenia, na co ten przystaje. Później zorganizował walkę ze zbuntowanymi egzorcystami, a po bitwie stworzył naszyjnik, który umożliwił przywrócenie Velerie do zdrowia.

  W tomie dwudziestym Azazel, wraz z Klubem Okultystycznym i Grupą Sitri, udała się na spotkanie z Ajuką Belzebubem, który opowiedział im o korupcji panującej w systemie Królewskiej Gry. Azazel pyta także Ajukę czy to prawda, że Maou zlokalizował dwa pozostałe Longinusy, Telosa Karmy i Przynosiciela Oczyszczenia. Dopytuje się także, czy przestrzeń w której przebywają, jest połączona z Longinusem. Ajuka odpowiada, że przestrzeń należy do niego i dodaje także, że nawet ktoś taki jak Azazel, posiadający olbrzymią wiedzę o Boskich Darach, nie będzie w stanie zdobyć obu wspomnianych Longinusów, gdyż znajdują się one poza prawami tego świata. Cała grupa powraca do miasta Kuou, gdy dowiadują się o ataku na Ophis i uprowadzeniu rodziców Isseia. Drużyna DxD przygotowuje się do ataku na bazę Qlippothu na wyspie Agreas, którą zlokalizowała Drużyna Valiego. Kiedy atak na Agreas zostaje przypuszczony, Azazel udaje się do komnaty z generatorem mocy, aby przejąć kontrolę nad wyspą. Po drodze omija wiele pułapek, ale drogę zastępuje mu Lilith, która miała strzec wejścia do komnaty. Azazel wolał nie wszczynać z nią walki, gdyż znał jej prawdziwą moc i postanowił ją przekupić za pomocą słodyczy. Lilith bardzo chciała dostać batonika, ale wciąż nie zamierzała przepuścić Azazela. Widząc że sprawa jest przegrana, Azazel dał jej słodycze i postanowił że obmyśli inny sposób na dostanie się do środka, kiedy nagle pojawił się ranny Rizevim. Azazel uznał, że stary diabeł musiał oberwać od Isseia, albo Valiego i wyśmiał go. Wtedy pojawiły się dwa Smoki Zła, Apophis i Aži Dahāka, które także zaczęły kpić z Rizevima, po czym zdradziły go i oświadczyły, że od teraz będą działały na własną rękę. Azazel poprosił oba smoki o zwrot Świętego Graala, ale te mu odmówiły. Kiedy smoki odeszły, pojawił się Vali, który skonfrontował się z dziadkiem. Rizevim próbował przekupić swojego wnuka, ale bezskutecznie i ostatecznie został zabity przez Fafnira. Azazel ruszył wtedy do komnaty z generatorem mocy, gdzie zobaczył śpiącego Trihexa. Wtedy wychodzi na jaw, że Rizevim przygotował plan awaryjny na wypadek własnej śmierci i w takim przypadku jego własna dusza miała zostać przeznaczona do przebudzenia Trihexa. Azazel jest wtedy świadkiem jak Bestia Apokalipsy powraca do życia.

  W tomie dwudziestym pierwszym, Azazel pełnił ważną funkcję w opracowywaniu strategii przeciwko Trihexie. Był też pomysłodawcą sposobu na przebudzenie Iseia ze śpiączki. Zanim dał się zapieczętować z Trihexą i pozostałymi ludźmi w innym wymiarze, przekazał Valiemu, że on i Ise byli najlepszymi uczniami jakich miał.

  Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou

  W tomie dwudziestym drugim Międzynarodowy Turniej Królewskiej Gry został nazwany n cześć Azazela. Później Azazel rozmawiał z Isseiem zza bariery, wewnątrz której został zapieczętowany. Zachęca go wtedy, aby cieszył się w pełni swoją młodością i chronił świat przed mającymi nadejść zagrożeniami. Prosi go także, aby zastanowił się nad wstąpieniem do tajnej organizacji, którą zamierza stworzyć Ajuka.

  W tomie dwudziestym trzecim Azazel rozmawiał z Isseiem zza bariery, na temat tego, jakie znaczenie ma dla niego walka.

  Moce i umiejętności

  Azazel, jak każdy upadły anioł, potrafi władać bronią opartą na świetle. Tworzy z niego włócznie, które mają olbrzymią siłę ataku oraz rażenia.

  Kolejną jego zdolnością jest modyfikowanie pamięci ludzi. Dzięki temu potrafi wymazać im wspomnienia, lub je zmienić.

  Azazel potrafi również latać, używając do tego celu swoich czarnych, kruczych skrzydeł oraz poruszać się z niesamowitą szybkością

  Wynalazki

  Po założeniu organizacji Grigori, Azazel prowadził różne badania nad Boskimi Darami i stworzył szereg wynalazków. Tymi o których warto wspomnieć, są:

  Azazel i jego mechaniczne ramię.
  Zbroja Smoczej Włóczni Upadku.

  Ciekawostki

  High School DxD - Character Box

  Miasto Kuou
  Akademia Kuou
  Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
  Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
  Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
  Rezydencja Hyoudou
  Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
  Inni Mieszkańcy
  Klijenci Isseia Mil-tan
  Trzy Frakcje
  Diabły
  Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
  72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
  Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
  Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
  Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
  Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
  Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
  Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
  Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
  Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
  Upadłe anioły
  Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
  Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
  Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
  Anioły
  Serafini MichałGabrielUrielRafał
  Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
  Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
  Mitologie
  Mitologia Nordycka
  Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
  Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
  Mitologia Grecka
  Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
  Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
  Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
  Mitologia Indyjska
  Bogowie IndraŚiwaMahabali
  Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
  Mitologia Japońska
  Bogowie
  Youkai YasakaKunou
  Mitologia Egipska
  Bogowie
  Egipskie Potwory Benu • Sfinks
  Inne
  Smoki
  Pierwotny Smok Wielki Czerwony
  Boski Smok OphisLilith
  Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
  Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
  Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
  Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
  Brygada Chaosu
  Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
  Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
  Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
  Walpurgia Walburga
  Inne postaci
  Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
  Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
  Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
  Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Azazel&oldid=13956