Excalibur

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Excalibur
Freed Sellzen (anime) Freed ze skradzionymi Excaliburami.png
Freed Sellzen z Excaliburami Koszmaru, Przejrzystość, Naśladowania i Szybkości.
Kana エクスカリバー
Romaji Ekusukaribā
Profil
Rodzaj Święty Miecz
Formy Excalibur Zniszczenia
Excalibur Naśladowania
Excalibur Szybkości
Excalibur Koszmaru
Excalibur Przejrzystości
Excalibur Władcy
Excalibur Błogosławieństwa
Zdolności Różne
Posiadacz(e) Król Artur (dawny posiadacz)
Xenovia (po połączeniu mieczy z Durandalem)
Irina Shidou (Excalibur Naśladowania)
Freed Sellzen (Excalibury Szybkości, Koszmaru, Przejrzystości, Naśladowania, Scalony Excalibur)
Artur Pendragon (Excalibur Władcy)
Rossweisse (Excalibur Naśladowania, Przejrzystości – jednorazowa posiadaczka)

Excalibur to jeden z czterech Świętych Mieczy, które zostały wykute przez biblijnego Boga.

Opis

Excalibur to jeden z dwóch Świętych Miecz, które były własnością legendarnego Króla Artura, władcy Camelotu. Zgodnie z tym co powiedziała Rias, Excalibur jest świętym orężem, stworzonym za pomocą magii i alchemii przez tych, którzy dotarli na terytorium Boga. W pewnym momencie w historii Excalibur został złamany, a z jego resztek stworzono siedem nowych mieczy, z których kazdy nazywał się „Excaliburem”. Dwa z nich były własnością Kościoła katolickiego, dwa Kościoła protestanckiego, dwa Kościoła prawosławnego, zaś siódmy miecz był uważany za zaginiony. Valper Galilei, znany jako „Arcybiskup Ludobójca ”, przeprowadzał eksperymenty na ludziach, aby znaleźć kogoś, kto będzie w stanie władać Excaliburem i ostatecznie kazał wymordować tych, którzy nie spełnili jego oczekiwań. Yuuto Kiba był jedynym który przeżył, na skutego czego zaczął darzyć Excalibury i związanych z nimi ludźmi olbrzymią nienawiścią. Później wyszło na jaw, że eksperyment zakończył się sukcesem, a żeby ktoś mógł władać Świętym Mieczem, musiał posiadać olbrzymie ilości światła w swoim ciele. Z tego powodu Valper pozbawił światła obiekty swoich eksperymentów i przekazał je ludziom, którzy wykazali talent do władania Swiętymi Mieczami. Jednak człowiek któremu odebrano światło, umierał. Z tego powodu Valper został ekskomunikowany przez Kościół.

W tomie trzecim powieści, upadły anioł Kokabiel ukradł Święte Miecze Kościołom, licząc na to, że wywoła to kolejną wojnę. Kokabiel pokonał później Irinę i odebrał jej Excalibura Naśladowania i rozkazał Valperowi, aby połączył cztery miecze w jeden. Jednakże po tym jak Xenovia i Yuuto zniszczyli Scalonego Excalibura, Irina zabrała jego pozostałe fragmenty, wraz z Excaliburem Znisczenia Xenovi, z powrotem do Kościoła, aby ponownie je przekuć. Także w tomie trzecim Xenovia przyznała, że opracowano metodę sztucznej produkcji światła, bez odbierania go ludziom, dzięki czemu liczba potencjalnych posiadaczy Świętych Mieczy się zwiększyła.

Obecnie wszystkie fragmenty Excalibura (poza Excaliburem Władcy) zostały scalone z Durandalem i pełnią funkcję pochwy do niego, pomagając jednocześnie kontrolować miecz. W tomie dwunastym wszystkie siedem fragmentów Excalibura zostało scalonych z Durandalem, po tym jak Artur Pendragon zrezygnował z Excalibura Władcy. Jego siostra oddała go wtedy Irinie, która zabrała go do nieba, aby naprawićEx-Durandala.

Excalibury

Pierwotny Excalibur

Prawdziwy Excalibur, który był własnością Króla Artura. Jego potęga rywalizowała z Durandalem. Gdy został złamany, przekuto go na siedem innych mieczy, z których każdy miał inną właściwość.

 • Xenovia z Excaliburem Zniszczenia.
 • Irina z Excaliburem Naśladowania.
 • Freed z Excaliburem Szybkości.
 • Scalony Excalibur.

  Siedem Excaliburów

  Excalibur Zniszczenia (破壊の聖剣(エクスカリバー・デストラクション)Eksukaribā Desutorakushon, znany również jako Święty Miecz Zniszczenia, to oręż który potrafi uwalniać fale czystej, niszczycielskiej mocy, mogącej bez trudu zniszczyć wszystko, co tylko jej stanie na drodze. Poprzednio był własnością Xenovi.

  Excalibur Naśladowania (擬態の聖剣(エクスカリバー・ミミック) Eskukaribā Mimikku), znany również jako Święty Miecz Naśladowania, to miecz który potrafi zmieniać kształt zgodnie z wolą swojego posiadacza (miecz Iriny przybierał kształt katany). Najpierw był własnością Iriny Shidou, a potem Freeda Sellzena, zanim został scalony przez Valpera Galilei w jeden miecz. W anime, Irina miała go podczas rozmów pokojowych pomiędzy Trzema Frakcjami.

  Excalibur Szybkości (天閃の聖剣(エクスカリバー・ラピッドリィ) Ekusukaribā Rapiddoryi), znany również jako Święty Miecz Niebiańskiego Błysku, to oręż który zwiększa szybkość zarówno swojego właściciela, jak i ostrza. Zanim został scalony w jeden miecz, jego właścicielem był Freed Sellzen.

  Excalibur Koszmaru (夢幻の聖剣(エクスカリバー・ナイトメア) Ekusukariā Naitomea), znany również jako Święty Miecz Snów, to miecz, który pozawalał swojemu właścicielowi tworzyć iluzje oraz manipulować snami. Zanim został scalony w jeden miecz, jego właścicielem był Freed Sellzen.

  Excalibur Przejrzystości (透明の聖剣(エクスカリバー・トランスペアレンシー) Ekusukaribā Toransupearenshī), znany również jako Święty Miecz Przejrzystości, to miecz, który potrafił uczynić niewidzialnym zarówno własne ostrze, jak i własnego właściciela. Zanim został scalony w jeden miecz, jego właścicielem był Freed Sellzen.

  Excalibur Błogosławieństwa (祝福の聖剣(エクスカリバー・ブレッシング) Ekusukaribā Buresshingu), znany również jako Święty Miecz Błogosławieństwa, to miecz, który jest związany z wiarą oraz nauczaniem religii i zostało powiedziane, że jest szczególnie efektywny wtedy, gdy używa się go podczas świętych rytuałów. Za jego pomocą można na przykład osłabiać diabły i wampiry podczas egzorcyzmów, wzmacniać moc egzorcystów oraz wzmacniać wiarę wiernych, biorący udział w mszy świętej.

  Excalibur Władcy (支配の聖剣(エクスカリバー・ルーラー) Ekusukaribā Rūrā), znany również jako Święty Miecz Władzy, to oręż który gwarantuje posiadaczowi zdolność kontrolowania wszystkiego, czego tylko będzie chciał. To najsilniejszy ze Excaliburów. Jego posiadaczem był Artur Pendragon, który używał go do kontrolowania Fenrira, zanim został przekazany Irinie

  Scalony Excalibur

  Scalony Excalibur powstał dzięki połączeniu fragmentów czterech Excaliburów (Koszmaru, Przejrzystość, Naśladowania i Szybkości. Ten miecz miał wszystkie unikalne zdolności fragmentów Excalibura.

  Ciekawostki

  High School DxD - Item Box
  Boskie Dary
  Longinusy Pierwotny LonginusApogeum BurzyStwórca ZniszczeniaZatracenie WymiaruDar WzmocnieniaBoski PodziałRegulus NemeaCanis LykaonGraal SefirySpopielony HymnOstateczny Upadek • Przynosiciel Oczyszczenia • Telos Karmy
  Neo-Longinusy Wieczny Balor • Nereid Kyrie • Gwiazda-Pogromca & Gwiazda-Miotacz • Alpejski Tyran • Nieznany Dyktator
  Boskie Dary Vritry Lina Absorpcji • Czarny Błysk • Pole Rozproszenia • Cieniste Więzienie
  Pozostałe Podwójny KrytycznyZmierzch UzdrawianiaNarodziny MieczaZakazany Widok BaloraZwierciadło AlicjiNocny MirażKowal OstrzaŻywa DetonacjaGrawitacyjne WięzienieSekret Negacji
  Sztuczne Boske Dary Smocza Włócznia Upadku • Ściana Uznania • Istota Zwiadowcy • Migoczące Ostrze Mrocznego Samurajskiego Miecza • Migocząca Egida • Procellarum Widma
  Legendarne Miecze
  Excalibury Excalibur ZniszczeniaExcalibur NaśladowaniaExcalibur Szybkości • Excalibur Koszmaru • Excalibur PrzejrzystościExcalibur Władcy • Excalibur Błogosławieństwa
  Święte Miecze ExcaliburDurandalAscalonCaliburn • Ame no Murakumo no Tsurugi • Hauteclaire
  Demoniczne Miecze Gram • Balmung • Nothung • Tyrfing • Dáinsleif
  Inne
  Nowe Miecze Święty Demoniczny Miecz • Ex-Durandal • Durandal II • Ascalon II
  Technologia Diabelski PionekDzielni Święci
  Wynalazki Azazela
  Inne Łzy Feniksa
  Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Excalibur&oldid=13096