Demoniczny Miecz

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Demoniczne Miecze (魔剣 Maken) to oręż, który został wykuty przez dawnych Maou.

Opis

Demoniczne Miecze stworzone dzięki Narodzinom Miecza

Niewiele wiadomo na temat Demonicznych Mieczy poza tym, że umieszczono w nich silną klątwę, przez co miecze przynoszą nieszczęście swojemu posiadaczowi. Wszystkie pięć Demonicznych Mieczy było na początku własnością Zygfryda z Frakcji bohaterów, dopóki nie porzuciły go w tomie dwunastym i nie wybrały sobie nowego posiadacza, którym był Yuuto Kiba, dzięki czemu mógł on pokonać Zygfryda.

Boski Dar Narodziny Miecza, posiada zdolność tworzenia Demonicznych Mieczy, ale są one gorsze od oryginalnych.

Zdolności

Demoniczne Miecze są przeciwieństwem Świętych Mieczy i wykorzystują demoniczną moc, dzięki czemu są szczególnie skuteczne przeciwko aniołom i ich upadłym braciom. Tak jak w przypadku Świętych Mieczy, ich demonicznymi odpowiednikami mogą władać tylko wybrańcy, chociaż ich nadużywanie skraca żywotność posiadacza.

Demoniczne Miecze

Gram (グラム Guramu), znany również jako Miecz Słońca, to najsilniejszy z Demonicznych Mieczy, znany również jako Demoniczny Cesarski Miecz (魔帝剣 Mateiken). To Zabójca Smoków, którego niszczycielska siła dorównuje mocy Świętego Miecza Durandala, a Yuuto porównał ją wręcz do połączonej mocy Ascalona i Durandala. Poprzednio był własnością legendarnego bohatera, Zygfryda, który za jego pomocą zabił Smoczego Króla Fafnira (chociaż Fafnir został później wskrzeszony przez nordyckich bogów).

Balmung (バルムンク Barumunku) to Demoniczny Miecz z mitologii nordyckiej, o wiercącej aurze. Potrafi tworzyć potężne tornada.

Nothung (ノートゥング Nōtungu) to Demoniczny Miecz, zdolny przeciąć czasoprzestrzeń.

Tyrfing (ディルヴィング Diruvingu) o Demoniczny Miecz, który potrafi tworzyć kratery.

Dáinsleif (ダインスレイヴ Dainsureivu) o Demoniczny Miecz, który potrafi tworzyć wielkie słupy lodu.

Ciekawostki

Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Demoniczny_Miecz&oldid=5190