Boskie Dary Vritry

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Vritra, Czarny Smoczy Król, znany jako Smok Więzienny, ma liczne Boskie Dary, które powstały po tym, jak po jego śmierci jego dusza została pocięta na kawałki. Cztery z tych Boskich Darów posiada obecnie Genshirou Saji.

Opis

W tomie trzecim Saji ujawnił, że posiada jeden z Boskich Darów Vritry, Linę Absorpcji. Jednak wtedy nie znał tożsamości smoka, którego Boski Dar posiada. Zdradził mu to dopiero Azazel w tomie czwartym.

W tomie szóstym, Saji ujawnił, że po tym jak w tomie piątym wchłonął krew Isseia, na jego dłoni pojawił się klejnot oraz wiele znaków przypominających czarne węże, co było znakiem tego, że świadomość Vritry się przebudza.

W tomie siódmym powieści, Grigori obdarzyło Sajiego pozostałymi Boskimi Darami Vritry, co doprowadziło do przebudzenia się świadomości Vritry oraz nadało chłopakowi nową umiejętność, „Promocję Vritry”.

Boskie Dary

Lina Absorpcji

Lina Absorpcji

Lina Absorpcji (黒い龍脈(アブソーブション・ライン) Absōrpushon Rain), znana również jako Puls Czarnego Smoka, to początkowy Boski Dar Sajiego. Ma postać liny, wychodzącej z ust małej jaszczurki z zdeformowaną twarzą, która pojawia się na dłoni Sajiego. Po podłączeniu jej do kogoś można pochłonąć jego energię, wyssać krew, lub związać.

Czarny Błysk

Czarny Błysk (邪龍の黒炎(ブレイズ・ブラック・フレア)Bureizu Burakku Furea), znany również jako Czarne Płomienie Złego Smoka, to Boski Dar, który Saji otrzymał po treningu w Grigori. Tworzy on czarny ogień, który może spalić wrogów.

Pole Rozproszenia

Pole Rozproszenia (漆黒の領域(デリート・フィールド) Derīto Fīrudo), znane również jako Królestwo Ciemności, to Boski Dar, którego zdolnością jest pozbawianie wrogów ich mocy

Cieniste Więzienie

Cieniste Więzienie (龍の牢獄(シャドウ・プリズン) Shadō Purizun), znane również jako Więzienie Smoka, to Boski Dar Vritry, który za pomocą cienistej aury, pozwala Sajiemu ograniczyć przeciwników..

Formy

Łamacz Ładu Sajiego

Promocja Vritry

Promocja Vritry (龍王変化(ヴリトラ・プロモーション)Vuritora Promōshon), znana również jako Transformacja Smoczego Króla, to postać Sajiego, w którą chłopak mógł wejść używając swoich Boskich Darów. W tym trybie jego ciało okrywały czarne płomienie, które formowały się w postać czarnego smoka i dodatkowo Saji może też używać wszystkich swoich Boskich Darów jednocześnie, ale tym samym traci nad sobą kontrolę i wpada w tryb berserkerka, a wtedy tylko Issei może mu z powrotem przywrócić zdrowy rozsądek.

Promocja Vritry Mabelolge

Promocja Vritry Mabelolge (罪科の獄炎龍王(マーレボルジェ・ヴリトラ・プロモーション)Māreboruje Vuritora Puromōshon), znana również jako Ogniste Więzienie Winy Smoczego Króla, to Łamacz Ładu Sajiego, który przybiera postać czarnej, smoczej zbroi, wzmacniającej siłę i zdolności posiadacza. Saji osiagnął go, kiedy połączył się z Vritrą. Zbroja posiada macki, które pochłaniają moce wroga, dopóki ten nie obróci się w popiół. Moc czarnych płomieni także zostaje wzmocniona i to do tego stopnia, że potrafią się przeciwstawić ogniowi Spopielonego Hymnu.

Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Boskie_Dary_Vritry&oldid=5134