Parostwo Rias Gremory

Z High School DxD Wiki
Wersja 83.29.237.195 (dyskusja) z dnia 14:33, 12 paź 2018

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Lista postaci, które należą do Parostwa Rias Gremory.

Postacie w fabule[edytuj]

Przedstawiony w pierwszym tomie Klub Okultystyczny, był drużyną do którego należało pierwotnie pięć osób, Rias, Akeno, Kiba i Koneko. Gasper też był czlonkiem Klubu, ale nie przedstawiono go aż do tomu czwartego. Pod koniec tomu pierwszego, Parostwo Rias zwiększyło się do siedmiorga ludzi, dzięki przyłączeniu się Isseia i Asi.

W tomie drugim szóstka członków Klubu Okultystycznego stoczyła Królewską Grę z Riserem Feneks i jego parostwem, ale ponieśli porażkę.

Po wydarzeniach z tomu trzeciego do parostwa dołączyła kolejna osoba, Xenovia. Była egzorcystka i posiadaczka Świętego Miecza.

W tomie piątym cała ósemka z Drużyny Gremory stoczyła Królewską Grę przeciwko Sonie Sitri i jej parostwu. W tomie szóstym Grupa Gremory zmierzyła się z kolejnym przeciwnikiem, Diodorą Astaroth i jego parostwem. Mecz się jednak nie odbył z powodu ataku terrorystycznego Brygady Chaosu i sprzymierzonego z nimi Diodory. W kżdym razie jednak, Drużyna Gremory stoczyła walkę z Parostwem Diodory, aby uratować uprowadzoną Asię.

W tomie siódmym, po bitwie z Lokim i Fenrirem, Parostwo Rias zyskało ostatniego członka, Wieżę Rossweisse.

W tomie dziesiątym Grupa Gremory starła się w Królewskiej Grze z Sairaorgiem Baelem i jego parostwem, która zakończyła się zwycięstwem, gdy Issei pokonał Sairaorga w pojedynku jeden na jednego.

W tomie jedenastym, Parostwo Rias wpadło w pułapkę Brygady Chaosu i zostało odcięte w innym wymiarze. Po zaciekłej walce udało im się jednak stamtąd wydostać, jednak Issei, podczas próby uratowania Ophis, ponosi śmierć.

W tomie dwunastym cała drużyna cierpi z powodu śmierci swojego towarzysza. Ajuka Belzebub informuje ich jednak, że Issei dalej żyje. Później, podczas walki z Brygadą Chaosu, zmartwychwstały Issei faktycznie wraca i ponownie dołącza do Parostwa Rias.

W tomie czternastym Rias i Kiba udają się do Rumunii, aby omówić z wampirami sprawę Gaspera. Tymczasem członkowie Parostwa Rias, którzy pozostali w Japonii, muszą odbić pierwszoklasistów, których uprowadziła Brygada Chaosu.

W tomie szesnastym Parostwo Rias przybywa do Rumunii, gdzie po raz pierwszy spotykają Rizevima, który kradnie część Świętego Graala i ucieka. Po powrocie do domu, dołączają do nowo stworzonej Drużyny D×D.

W tomie siedemnastym Parostwo Rias udaje się do Zaświatów, aby wziąć udział w dniach otwartych szkoły zbudowanej przez Sonę Sitri. Gdy szkoła zostaje zaatakowana przez terrorystów, wszyscy biorą udział w jej obronie.

W tomie osiemnastym Parostwo Rias udaje się do Nieba, aby przedyskutować Projekt Świąteczny. Potem, gdy Niebo zostaje zaatakowane przez Qlippoth, stawiają opór napastnikom.

W tomie dziewiętnastym parostwa Sony i Rias sprzymierzają się, aby wspólnie walczyć przeciwko zbuntowanym egzorcystom. Udaje im się odnieść zwycięstwo, ale wtedy pojawia się nagle Walburga, która zostaje jednak łatwo pokonana i unieszkodliwiona.

W tomie dwudziestym wszyscy byli zaniepokojeni zaginięciem Ravel i ucieszyli się słysząc, że jest cała i zdrowa oraz znajdują się pod opieką Ajuki Belzebuba, który ujawnia im smutną prawdę na temat Królewskiej Gry. Potem wszyscy ruszyli do walki, aby odzyskać latającą wyspę Agreas oraz odbić rodziców Isseia.

W tomie dwudziestym pierwszym całe Parostwo Rias, wraz z innymi siłami, rusza do walki z Bestią Apokalipsy.

W tomie dwudziestym drugim Issei zostaje awansowany na wysokoklasowego diabła, a Rias wymienia z nim Asię, Xenovię oraz Rossweisse.

Obecni członkowie[edytuj]

Rias Gremory (Król)

Akeno Himejima (Królowa)
Rias Gremory (anime-art) wygląd postaci.jpg
Uczennica trzeciej klasy w Akademii Kuou oraz szkolna bogini. Spadkobierczyni Klanu Gremory i diablica czystej krwi, znana jako „Szkarłatnowłosa Księżniczka Zniszczenia”.
Akeno Himejima (anime-art) w stroju miko.jpg
Wraz z Rias jest uczennicą trzeciej klasy w Akademii Kuou oraz drugą szkolną boginią. Jest córką Barakiela, przywódcy upadłych aniołów i Shuri Himejimy, kapłanki z Klanu Himejimy.
Gasper Vladi (Goniec, Pion Mutacji) (Goniec)
Gasper Vladi (anime-art) wygląd postaci.jpg

Dhampir transwestyta i posiadacz Boskiego Daru, Zakazanego Widoku Balora, który potrafi zatrzymywać czas.

Yuuto Kiba (Skoczek) (Skoczek)
Yuuto Kiba (anime-art) wygląd postaci.jpg

Uczeń drugiej klasy w Akademii Kuou. Sam ogłosił się najlepszym przyjacielem Isseia, a także szkolnym księciem przystojniaków. Był ofiarą projektu „Święty Miecz”, z którego jako jedyny wyszedł żywy. Posiada dwa Boskie Dary Narodziny Miecza i Kowala Ostrza.

Koneko Toujou (Wieża) (Wieża)
Toujou Koneko (anime-art) wygląd postaci.jpg

Uczennica pierwszej klasy liceum. Pierwotnie była wykorzystywana przez inne demony po tym jak jej siostra, Kuroka, zabiła swojego pana. Maou, Lucyfer, ochronił ją i zostawił pod opieką swojej siostry, Rias, i tym samym Koneko stała się jej podwładną.

Issei Hyoudou (Pion x8, później 8 Piony Mutacji)
Issei Hyoudou (anime-art) wygląd postaci.jpg
Uczeń drugiej klasy liceum w Akademii Kuou. Głupek i zboczeniec. Z pozoru typowy licealista żyjący w typowej rodzinie, w rzeczywistości jednak jest posiadaczem Boskiego Daru o nazwie Dar Wzmocnienia, który uchodzi za jeden z najpotężniejszych.

Byli członkowie[edytuj]

Asia Argento (Goniec) Xenovia Quarta (Skoczek)
Asia Argento (anime-art) wygląd postaci.jpg

Uczennica Drugiej klasy w Akademii Kuou. Dawniej była zakonnicą, znaną jako „Święta Dziewica”. Posiada Boski Dar, Zmierzch Uzdrawiania, który posiada olbrzymią siłę leczniczą.

Xenovia1(anime).jpg
Jest użytkowniczką Świętego Miecza i została wysłana przez Kościół wraz z Iriną w celu odzyskania lub zniszczenia skradzionych Excaliburów. Po dowiedzeniu się, że biblijny Bóg od dawna nie żyje, postanawia dołączyć do Klubu Okultystycznego jako służąca Rias. Posiada Święty Miecz, Durandal.
Rossweisse (Wieża)
Rossweisse 1 (light novel-art.png

Pierwotnie strażniczka Odyna. Po walce z Lokim i Fenrirem Odyn pozostawił ją w rodzimym miasteczku Isseia. Została przekonana przez Rias do zostania jej sługą. W Akademii Kuou pełni rolę nauczycielki.

Typy wezwań[edytuj]

Zwykłe rodzaje zleceń członków Parostwa Rias, które muszą spełnić, aby otrzymać kontrakt:

Ciekawostki[edytuj]

Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Parostwo_Rias_Gremory&oldid=13046