Gasper Vladi

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Gasper Vladi
Gasper (anime).png
Kana ギャスパー・ヴラディ
Romaji Gyasupā Vuradi
Zarys postaci
Rasa Diabeł (obecnie)
Dhamphir (poprzednio)
Przezwiska Gya-suke (Issei)
Gya-kun (Koneko i Kuroka)
"Wampir do niczego" (użyte raz przez Koneko)
Zapudłowany Wampir (Issei)
Kolor włosów platynowy blond
Kolor oczu różowe
Zdolności/oręż Ciemność
Zakazany Widok Balora
Nietoperze
Status osobowy
Krewni Lord Vladi (ojciec)
Nieznana z imienia matka (nie żyje)
Nieznane rodzeństwo przyrodnie
Powiązania Akademia Kuou (uczeń drugiej klasy)
Klub Okultystyczny
Parostwo Rias Gremory
D×D
Frakcja Teppes (poprzednio)
Ród Vladi (poprzednio)
Stan postaci żyje
Ranga niskoklasowy diabeł
Goniec (Pion Mutacji)
Seiyuu Ayane Sakura (japońska)

Gasper Vladi to jeden z wielu bohaterów High School DxD. Jest dhampirem (hybrydą człowieka i wampira) transwestytą, który posiada zdolność zatrzymywania czasu oraz pełni funkcję Gońca w parostwie Rias. Ponieważ jeszcze przed rozpoczęciem całej serii, jego moc była poza kontrolą, Rias zapieczętowała go w starym budynku szkoły i pojawił się dopiero w czwartym tomie powieści. Jest uczniem drugiej klasy w Akademii Kuou, podobnie jak Koneko i Ravel.

Wygląd zewnętrzny[edytuj]

Gasper Vladi (anime-art) wygląd postaci.jpg

Gasper jest chłopakiem o dziewczęcym wyglądzie, będący w tym samym wieku co Koneko. Jego włosy mają kolor platynowego blondu, a oczy różowego. Charakterystyczną cechą jego wyglądu są spiczaste małżowiny uszne.

W przeciwieństwie do reszty chłopaków z Akademii Kuoh, którzy noszą męski mundurki, Gasper woli nosić jego żeńską wersję, z wysokimi zakolanówkami, tworzącymi tak zwane Zettai Ryōiki, czyli terytorium absolutne.

Osobowość[edytuj]

Pierwotnie Gasper był zamkniętym w sobie, tchórzliwym hikikomori, który lubi nosić damskie ubrania, gdyż uważa je za słodkie. Przesiaduje też całymi godzinami w kartonowych pudłach, gdyż wtedy czuje się najbezpieczniej. Kiedy Issei próbował dać Gasperowi więcej pewności siebie, zaproponował mu noszenie na głowie papierowej torby z otworami na oczy. Wprawdzie przyniosło to skutek, ale Issei stwierdził wtedy, że Gasper wygląd w tej torbie jak zboczeniec.

Wraz z rozwojem serii, dzięki wsparciu Isseia i całej Grupy Gremory, Gasper staje się odważniejszy i zyskuje więcej pewności siebie. Kiedy wymaga tego sytuacja, Gasper potrafi przezwyciężyć swoją bojaźliwą naturę i zachowuje się jak na mężczyznę przystało. Nie jednokrotnie wykazywał się odwagą i lojalnością, które doprowadziły do tego, że został ciężko obity w obronie swoich towarzyszy.

Kiedy Gasper wpada w szał swojego Zabronionego Widoku Balor, jego osobowość zmienia się wtedy o 180 stopni. Balor przejmuje wtedy nad nim kontrolę. W tej formie Gasper jest znacznie bardziej agresywny, a swoich wrogów pożera za pomocą ciemności, wykazując się przy tym złośliwością i okrucieństwem. Z drugiej jednak strony wciąż potrafi rozróżnić przyjaciół od wrogów i nie robi krzywdy tym pierwszym.

Historia[edytuj]

Ojciec Gaspera pochodził z Rodu Vladi, prominentnej szlacheckiej wampirzej rodziny, ale z racji tego, że matka chłopca była człowiekiem, to jego krew nie była uważana za czystą. Matka Gaspera zmarła wkrótce po porodzie, na skutek szoku, gdy zobaczyła prawdziwą postać swojego syna. Wkrótce po tym, bliscy krewni Lorda Vladi dowiedzieli się o zdolności Gapera, która umożliwiała mu zatrzymywanie czasu. Ta zdolność oraz dyskryminacja, którą wampiry objawiają wobec wszystkich dhampirów, sprawiły, że Gasper szybko został znienawidzony przez osoby ze swojej rodziny, włącznie z przyrodnim rodzeństwem. Kiedy Gasper był więziony na zamku Teppes, poznał Valerie, która podobnie jak on, była dhampirem i z którą szybko się zaprzyjaźnił. Gasper podjął w końcu próbę ucieczki z zamku, w czym Valerie mu pomogła. Po uciecze musiał się ukrywać przed łowcami wampirów i w końcu najprawdopodobniej zginął z rąk jednego z nich. Odnalazła go wtedy Rias i wskrzesiła do życia jako swojego Gońca, zużywając na ten cel swój jedyny Pion Mutacji.

Postać Gaspera w utworze[edytuj]

 • Przeszłość Gaspera ukazana w anime.
 • '"Trening" z Xenovią.
 • Gasper w torbie na głowie.
 • Gasper w pudle, podczas nagrywania programu telewizyjnego dla Maou Lewiatana.

  Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka[edytuj]

  Gasper nie pojawił się w żadnym z pierwszych trzech tomów powieści, chociaż był kilkakrotnie wspominany w tomie pierwszym i drugim.

  Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka[edytuj]

  Gasper pojawił się po raz pierwszy w tomie czwartym, gdy Rias dostała pozwolenia na uwolnienie go (ku jego własnemu przerażeniu). Trenował wtedy z Isseiem, Xenovią i Koneko, jak kontrolować swój Boski Dar. Dzięki radom Azazela i pomocy Sajiego, jego zdolności uległy znaczącej poprawie. Podczas ataku Brygady Chaosu, Gasper został pojmany, a jego moc została użyta wbrew jego woli. Uratowali go wtedy Rias i Issei, który użył swojej krwi, aby Gasper mógł kontrolować swoją moc.

  W tomie piątym towarzyszy Rias w wyprawie do Zaświatów. Podczas Królewskiej Gry przeciwko Sonie, Gasper został wyeliminowany z walki jako pierwszy, gdy przeciwnicy użyli przeciwko niemu czosnku.

  Bohaterski Oppai Smok[edytuj]

  W tomie dziesiątym, podczas Królewskie Gry pomiędzy Rias i Sairaorgiem, Gasper i Xenovia walczą z Mistreetą i Ladorą. Kiedy Durandal Xenovi został unieruchomiony, Gasper poświęcił się, aby dziewczyna mogła zyskać czas, na przywrócenie swojego oręża do użytku, dzięki czemu była w stanie pokonać obydwie przeciwniczki. Pod koniec tomu, wraz z resztą Klubu Okultystycznego, podglądał Isseia, gdy ten wyznawał miłość Rias.

  W tomie jedenastym, Gasper udał się do kwatery głównej Grigori, aby zwiększyć swoje moce.

  Gasper powraca w tomie dwunastym i ujawnia wszystkim, że nie był w stanie zwiększyć swojej mocy. Jednak kiedy dowiaduje się o śmierci Isseia, zostaje aktywowana jego moc, która wytwarza olbrzymie ilości ciemności, będącej w stanie wszystko pożreć, włącznie z magią Georga i nim samym.

  Gasper w walce z Georgiem.

  Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii[edytuj]

  W tomie czternastym, podczas negocjacji z Frakcją Carmilli, Gasper zostaje wezwany przez wampiry, do powrotu do domu. Wstrząsa wtedy nim również wiadomość, że jego przyjaciółka z dzieciństwa, Valerie Tepes, również okazała się posiadaczką Longinusa. Gasper został później uprowadzony wraz z Koneko i Ravel, przez Brygadę Chaosu i Wygnanych Magów. Jednak połączone siły Klubu Okultystycznego i Samorządu Uczniowskiego, odbiły trójkę jeńców.

  W tomie szesnastym, Gasper wraca do swojej ojczyzny, aby spotkać się z Rias i Yuuto, których przetrzymywano na zamku Frakcji Tepes. Ponownie spotyka swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, Valerie, która w wyniku zamachu stanu, została obrana Królową. Chłopak jednak bardzo się zasmucił, gdy wyszło na jaw, że z powodu nadużywania jej Longinusa przez Mariusa Tepes, jej stan psychiczny jest w opłakanym stanie. Później Gaper prosił Mariusa, aby ten zostawił w spokoju jego przyjaciółkę i pozwolił mu zabrać ją do Japonii. O dziwo Marius przystaje na jego propozycję i godzi się uwolnić Valerie i to w niedalekiej przyszłości. Niestety potem wychodzi na jaw, że poprzez uwolnienie Marius miał na myśli zabicie swojej przyrodniej siostry, poprzez odebranie jej Świętego Graala. Cały Klub Okultystyczny rusza dziewczynie z pomocą, walcząc po drodze ze Złymi Smokami oraz wzmocnionymi wampirami, ale nie są w stanie zapobiec ceremonii. Gasper rozwścieczony śmiercią Valerie oraz obłudą i chciwością wampirów, uruchamia swoją tajemną moc, związaną z ciemnością i brutalnie zabija Mariusa oraz pozostałe wampiry obecne podczas ceremonii. Na jaw wychodzi wtedy tajemnica, skąd w dhampirze wzięła się dziwna moc, umożliwiajaca kontrolowanie ciemności oraz fakt, że Valerie nie umarła, ale zapadła w śpiączkę. Gdy masowo produkowane Złe Smoki zaczynają atakować miasto, Gasper użył ciemność aby je zabić oraz ugasić płomienie. Potem pomaga Isseiowi, który walczy z Euclidem. Następnie próbował zaatakować Rizevima który daje Euclidowi rozkaz odwrotu. Po bitwie Gasper wraca do zamku, aby zabrać ze sobą Valerie i po raz ostatni rozmawia ze swoim ojcem, mówiąc, że nigdy już nie wróci w te strony. Po powrocie z Rumunii, Gasper bierze udział w utworzeniu drużyny D×D

  W tomie siedemnastym Gasper wraz z całym Klubem Okultystycznym udaje się do Zaświatów, aby wziąć udział w dniach otwartych szkoły Sony Sitri. Kiedy Qlippoth zaatakował miasto, Gasper tworzy bestie ciemności, aby powstrzymały masowo produkowane Smoki Zła. Próbował też wyeliminować z walki Walburgę, ale nie udało mu się to.

  W tomie osiemnastym Gasper i Klub Okultystyczny udali się do Nieba aby przedyskutować z Michałem Świąteczny Projekt, nad którym pracują Trzy Frakcje. Po spotkaniu Michał ostrzega ich, że miały miejsce zamachy na oficjeli Kościoła. Gasper pomaga bronić Nieba przed atakiem Qlippothu. Wraz z Rias, Koneko, Kibą, Akeno, Rossweisse i Cao Cao, walczy przeciwko Ladonowi i klonom Grendela. Całej grupie udaje się pokonać klony i zapieczętować Ladona.

  W tomie dziewiętnastym Gasper wraz z całym Parostwem Rias udaje się do Kioto, aby uczcić Nowy Rok. Potem bierze udział w walce ze zbuntowanymi egzorcystami. Po bitwie Strada wręcza mu odłamek Świętego Graala, który może pomóc obudzić Valerie ze śpiączki. Azazel sporządza z niego naszyjnik, który faktycznie sprawia, że Valierie budzi się, ku wielkiej radości Gaspera.

  W tomie dwudziestym, Gasper, wraz z Klubem Okultystycznym, Grupą Sitri i Azazelem, udała się na spotkanie z Ajuką Belzebubem, który opowiedział im o korupcji panującej w systemie Królewskiej Gry. Spotkanie przerwała wiadomość o uprowadzeniu rodziców Isseia oraz zaatakowaniu Ophis przez Smoka Zła. Drużyna DxD ma zamiar zaatakować główną bazę Qlippothu na Agreas, którą zlokalizowała Drużyna Valiego. Po dotarciu na miejsce, Gasper bierze udział w walce z Smokami Zła.

  W tomie dwudziestym pierwszym, Gasper czuwał wraz ze wszystkimi dziewczynami z Klubu Okultystycznego oraz Kibą, przy nieprzytomnym Isseiu w szpitalu. Potem, wraz ze wszystkimi, wyruszył do walki ze Smokami Zła, Fałszywymi Sekiryuuteiami oraz Trihexą. Podczas walki pełnił funkcję ochroniarza Valerie, której zadaniem było unieszkodliwienie Świętego Graala.

  Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou[edytuj]

  W tomie dwudziestym drugim Gasper wraz z Koneko i Ravel, cieszy się z faktu, że cała ich trójka zdała do drugiej klasy i od teraz będą senpaiami dla uczniów z młodszej klasy. Gdy Rias kończy szkołę, wraz z Kibą i Koneko oznajmiają jej, że odtąd będą się do niej zwracać jak do starszej siostry. Potem Gasper bierze udział w Międzynarodowym Turnieju Królewskiej Gry, jako Goniec Rias.

  W tomie dwudziestym trzecim Gasper bierze udział w meczach Rias, a także przygląda się meczowi pomiędzy Isseiem i Duliem.

  Moce i umiejętności[edytuj]

  Gasper aktywujący swoją moc.

  Jako dhampir, Gasper dysponuje rzadkimi umiejętnościami. Potrafi kontrolować nietoperze, czy nawet zmienić się w stado takowych. Potrafi też manipulować cieniami i ciemnością, chociaż nie panuje do końca nad tą umiejętnością. Dzięki temu, że ma w swoich żyłach krew dziennych wampirów, potrafi przebywać na słońcu bez jakiejkolwiek szkody dla siebie. Jako Goniec, dysponuje też dużymi ilościami mocy, jednak nie korzysta z nich zbyt często.

  Ciekawostki[edytuj]

  High School DxD - Character Box

  Miasto Kuou
  Akademia Kuou
  Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
  Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
  Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
  Rezydencja Hyoudou
  Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
  Inni Mieszkańcy
  Klijenci Isseia Mil-tan
  Trzy Frakcje
  Diabły
  Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
  72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
  Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
  Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
  Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
  Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
  Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
  Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
  Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
  Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
  Upadłe anioły
  Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
  Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
  Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
  Anioły
  Serafini MichałGabrielUrielRafał
  Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
  Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
  Mitologie
  Mitologia Nordycka
  Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
  Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
  Mitologia Grecka
  Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis
  Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
  Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
  Mitologia Indyjska
  Bogowie IndraŚiwaMahabali
  Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
  Mitologia Japońska
  Bogowie
  Youkai YasakaKunou
  Mitologia Egipska
  Bogowie
  Egipskie Potwory Benu • Sfinks
  Inne
  Smoki
  Pierwotny Smok Wielki Czerwony
  Boski Smok OphisLilith
  Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
  Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
  Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
  Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
  Brygada Chaosu
  Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
  Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
  Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
  Walpurgia Walburga
  Inne postaci
  Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
  Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
  Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
  Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
  Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Gasper_Vladi&oldid=13015