Odcinek 8 (sezon 3)

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Ocalę Asię!
Odcinek 8 sezon 3.png
Kana アーシア、救います!
Romaji "Āshia, sukuimasu!"
Informacje
Sezon/Odcinek Odcinek 8, sezon 3
Premiera 23 Maja, 2015
Poprzedni Noc przed bitwą!
Następny Smok smoków!

Ocalę Asię! to ósmy odcinek trzeciego sezonu anime High School DxD. Jego premiera miała miejsce 23 maja 2015 roku.

Opis[edytuj]

Parostwo Rias znajduje się w świątyni, w której Diodora Astaroth przetrzymuje Asię, jako zakładniczkę. Diodora informuje Grupę Gremory, że nawet jeśli z powodu ataku Brygady Chaosu Królewska Gra została wstrzymana, to wciąż chce stoczyć z nimi walkę. Aby chronić Asię, Drużyna Gremory rozdziela się na dwie grupy, by stoczyć bitwę ze sługami Diodory.

W pierwszej grupie znajdują się wszystkie Piony Diodory, które promowały się na Królowe oraz dwie Wieże. Walkę z nimi mają stoczyć Issei Hyoudou, Gasper Vladi, Xenovia Quarta i Koneko Toujou. W drugiej grupie znajdują się obydwaj Gońcy oraz Królowa. Z nimi mają walczyć Rias Gremory, Akeno Himejima i Yuuto Kiba. Issei atakuje swoim Niszczycielem Szat, jednak Diodora zablokował swoim podwładnym uczucie wstydu, przez co Issei nie może się teraz skoncentrować na walce.

W takiej sytuacji Isei postanawia skorzystać z Poligloctwa, dzięki czemu słyszy głosy kobiecych piersi i przewiduje ich ataki. Dzięki temu, wraz z wsparciem Koneko, Gaspera i Xenovi pokonuje swoich przeciwników.

W tym samym czasie Rias i Akeno walczą przeciwko wrogiej Królowej, która nie jest wprawdzie zbyt silna, ale wspierają ją dwa Gońce, posiadające zdolności leczące. Koneko wpada jednak na sprytny pomysł, dzięki któremu obie dziewczyny bez trudu pokonują swojego przeciwnika.

Grupa Gremory uważa jednak za podejrzane, że Diodora zachował obu Skoczków jako osobistą ochronę, dopóki nie spotykają Freeda, który mówi że pożarł obydwa Skoczki, po czym ujawnia że dzięki wsparciu Brygady Chaosu stał się chimerą. Zaraz potem opowiada wszystkim o prawdziwych powodach, dla których Diodora tak bardzo chce mieć Asię w swoim parostwie i o jego planie, w jako sposób miał to zamiar zrealizować, a w czym przeszkodzili mu Issei i Rias. Kiba ma jednak dosyć jadu, który Freed sączy i bez trudu go zabija, a cała grupa staje naprzeciwko Diodory.

Diodora ujawnia, że opowiedział już całą historię Asi i zamierza ją pogrążyć w jeszcze większej depresji, zabijając na jej oczach całą Grupę Gremory, a potem zgwałcić, kiedy będzie wołała imię Isseia. Pomimo iż Diodora jest potężnym diabłem i do tego został wzmocniony wężem Ophis, nie potrafi sprostać Isseiowi w walce i zostaje przez niego łatwo pokonany.

Diodora ujawnia że urządzenie wiążące Asię zostało stworzone przez użytkownika wysokiej klasy Longinusa i ma ją zabić, jeśli przegra starcie. Jednak Issei wkłada całą swoją moc w jednego Niszczyciela Szat i uwalnia Asię. Dziewczyna chce się jednak pomodlić przed powrotem do domu. W trakcie modlitwy zostaje jednak nagle pochłonięta przez tajemnicze światło i znika.

Detale[edytuj]

Data premiery: 23 maja, 2015

Scenariusz: Tetsuya Yanagisawa

Postacie pojawiające się w odcinku[edytuj]

Trzy Frakcje Brygada Chaosu Inne

Ciekawostki[edytuj]

Różnice pomiędzy powieścią a anime[edytuj]

High School DxD - Media Box
Historie I - Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka
II - Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka
III - Bohaterski Oppai Smok
IV - Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii
V - Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou
Light Novel
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11Tom 12Tom 13Tom 14Tom 15Tom 16Tom 17Tom 18Tom 19Tom 20Tom 21Tom 22Tom 23Tom 24Tom 25
Shin High School DxD Tom 1Tom 2
High School DxD DX Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4
High School DxD Blu-Ray Specials High School DxD EX • High School DxD Zero • Moje pierwsze zakupy (Tom Ophis)
The Fallen Dog God - SLASHDØG SLASH/DOGTom 1Tom 2Tom 3
Manga
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11
Anime
High School DxD Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA 1)Odcinek 14(OVA 2)
Odcinek specjalny 1Odcinek specjalny 2Odcinek specjalny 3Odcinek specjalny 4Odcinek specjalny 5Odcinek specjalny 6
High School DxD New Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
High School DxD Born Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
Odcinek specialny 1Odcinek specialny 2Odcinek specialny 3Odcinek specialny 4Odcinek specialny 5Odcinek specialny 6
High School DxD Hero Odcinek 0Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Odcinek_8_(sezon_3)&oldid=13414