Odcinek 0 (Sezon 4)

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
Żywot 0: Świętość za salą gimnastyczną
Odcinek 1 sezon 4.jpg
Kana Life.0 体育館裏のホーリー
Informacje
Sezon/Odcinek Sezon 4, odcinek 0
Premiera 10 kwietnia, 2018
Powieść Tom 6, Żywot 4-Nowy Żywot
Poprzedni Niewskrzeszony Feniks
Następny "Tak, jeźdźmy do Kioto!!"

"Świętość za salą gimnastyczną" to pierwszy odcinek czwartego sezonu anime High School DxD. Jego premiera miała miejsce 10 kwietnia 2018 roku.

Opis[edytuj]

Odcinek zaczyna się, gdy Issei przedstawia samego siebie i opowiada o tym jak został zamordowany przez Raynare oraz wskrzeszony prze Rias jako diabeł. Ten odcinek pełni więc funkcję retrospekcyjną, ale także "poprawia" odcinki z poprzedniego sezonu, aby lepiej pasowały one to wydarzeń z tomu szóstego.

Drużyna Gremory przybywa uratować Asię z rąk Diodory, a Issei aktywuje swój Łamacz Ładu i pokonuje go. Następnie uwalnia Asią i kiedy wszyscy mają opuścić pomieszczenia, Asia znika w błysku światła. Wtedy pojawia się Shalba Belzebub, który zabija Diodorę i mówi, że Asia zginęła. Issei wpada wtedy w szał, traci kontrolę nad sobą i aktywuje Niszczycielską Furię, po czym atakuję Shalbę, który próbuje się bronić, ale okazuje się że jest bezradny wobec potęgi mocy Isseia. Ostatecznie przypuszczalnie zginał, gdy Ise odpalił w jego kierunku Niszczyciela Longinusa. Gdy cała grupa stara się znaleźć sposób na uspokojenie Isseia, pojawia się Vali ze swoją drużyna, która, jak się okazuje, uratowała Asię. Vali stwierdza, że aby uspokoić szalejącego Isseia, potrzebna jest muzyka.

Nagle pojawia się Irina, która przynosi ze sobą jakieś wielkie urządzenie, które ma przywrócić Isseia do normalności. Jak się okazuje, jest to projektor, który prezentuje piosenkę Oppai Smoka, stworzoną przez Azazela i Sirzechsa. Gdy metoda okazuje się być skuteczna, Vali używa swojego Boskiego Podziału, aby osłabić Isseia, dzięki czemu Rias może się do niego zbliżyć i za pomocą swoich piersi przywraca Isseia do normalności. Vali pokazuje mu wtedy Wielkiego Czerwonego, który wyłania się ze Szczeliny Międzywymiarowej oraz przedstawia przywódcę Brygady Chaosu; Ophis. Gdy Vali i jego drużyna odchodzą, Issei mdleje w skutek obciążenia, jakim była dla jego ciała transformacja w Niszczycielską Furię.

Na polu pełnym kwiatów, poznajemy Cao Cao i Zygfryda, członków Frakcji Bohaterów. Zygfryd informuje Cao Cao o smierci Shalby oraz o tym, że Vali odrzucił propozycję zostania przywódcą Brygady Chaosu, dzięki czemu to ich drużyna może się teraz wysunąć na pierwszy plan. Wskazuje też na Boski Dar Cao Cao, Pierwotnego Longinusa, który jest najsilniejszy na świecie.

Kilka dni później Issei budzi się ze śpiączki i bierze udział w festiwalu sportowym, podczas którego wraz z Asią wygrywa wyścig na trzy nogi. Ciągle jednak cierpi z powodu przemęczenia, więc Rias każe Asi iść z nim za salę gimnastyczną i uzdrowić za pomocą swojej techniki. Kiedy Asia kończy leczyć Isseia, wyznaje mu swoje uczucia i całuje, przez co chłopak mdleje z radości.

Detale[edytuj]

Data premiery: 10 kwietnia 2018

Scenariusz: Yoshifumi Sueda

Postacie pojawiające się w odcinku[edytuj]

Trzy Frakcje Brygada Chaosu Pozostałe

Ciekawostki[edytuj]

Różnice pomiędzy powieścią, a anime[edytuj]

High School DxD - Media Box
Historie I - Przebudzenie Czerwonego Cesarskiego Smoka
II - Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka
III - Bohaterski Oppai Smok
IV - Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii
V - Czerwony Cesarski Smok Płonącej Prawdy × Biały Cesarski Smok Porannej Gwiazdy: Prawdziwy Smok Akademii Kuou
Light Novel
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11Tom 12Tom 13Tom 14Tom 15Tom 16Tom 17Tom 18Tom 19Tom 20Tom 21Tom 22Tom 23Tom 24Tom 25
Shin High School DxD Tom 1Tom 2
High School DxD DX Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4
High School DxD Blu-Ray Specials High School DxD EX • High School DxD Zero • Moje pierwsze zakupy (Tom Ophis)
The Fallen Dog God - SLASHDØG SLASH/DOGTom 1Tom 2Tom 3
Manga
High School DxD Tom 1Tom 2Tom 3Tom 4Tom 5Tom 6Tom 7Tom 8Tom 9Tom 10Tom 11
Anime
High School DxD Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA 1)Odcinek 14(OVA 2)
Odcinek specjalny 1Odcinek specjalny 2Odcinek specjalny 3Odcinek specjalny 4Odcinek specjalny 5Odcinek specjalny 6
High School DxD New Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
High School DxD Born Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12Odcinek 13(OVA)
Odcinek specialny 1Odcinek specialny 2Odcinek specialny 3Odcinek specialny 4Odcinek specialny 5Odcinek specialny 6
High School DxD Hero Odcinek 0Odcinek 1Odcinek 2Odcinek 3Odcinek 4Odcinek 5Odcinek 6Odcinek 7Odcinek 8Odcinek 9Odcinek 10Odcinek 11Odcinek 12
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Odcinek_0_(Sezon_4)&oldid=13449