Ajuka Belzebub: Różnice pomiędzy wersjami

Z High School DxD Wiki
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania
(Postać Ajuki w utworze)
(Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii)
Linia 36: Linia 36:
  
 
===[[Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii]]===
 
===[[Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii]]===
W [[Light novel tom 20|tomie dwudziestym]]  Grupa Gremory, Sitri, Irina i Azazel, udali się na spotkanie z Ajuką. Maou przekazuje im Ravel, którą się opiekował po tragicznych wypadkach mających miejsce podczas Królewskiej Gry przeciwko Diehauserowi Belialowi oraz opowiada o mrocznych tajemnicach Królewskich Gier, a także o panującej w niej korupcji. Azazel wypytuje go również o dwa pozostałe Longinusy, Telosa Karmy i Przynosiciela Oczyszczenia. Rozmowę przerywa wiadomość o uprowadzeniu rodziców Isseia oraz zaatakowaniu Ophis przez Smoka Zła. Później, po ataku na Agreas, Ajuka i Śiwa rozmawiają o grze planszowej i obserwują przebudzenie 666 (Trihexa). Ajuka wyjaśnia Śiwie, że spotkał się z nim, aby powstrzymać go od konfrontacji z Sirzechsem i powstrzymać przed mieszaniem się do tych wydarzeń. Po tym jak Ajuka objaśnia swoją teorię na temat Trihexa, Śiwa wybucha śmiechem i mówi że już rozumie, dlaczego inne mitologie obawiają się Ajuki bardziej od Sirzechsa, choć on sam nie czuje przed nim lęku. Pyta się też, czy Ajuka nie robi z nim tego samego, co Sirzechs zrobił z Hadesem podczas ataku Dziaberlaka i chce wiedzieć, jak ważna jest dla niego przyjaźń z nim. Ajuka odpowiada wtedy, że Śiwa stanie się wrogiem Sirzechsa, to automatycznie stanie się także jego przeciwnikiem.
+
W [[Light novel tom 20|tomie dwudziestym]]  Grupa Gremory, Sitri, Irina i Azazel, udali się na spotkanie z Ajuką. Maou przekazuje im Ravel, którą się opiekował po tragicznych wypadkach mających miejsce podczas Królewskiej Gry przeciwko Diehauserowi Belialowi oraz opowiada o mrocznych tajemnicach Królewskich Gier, a także o panującej w niej korupcji. Azazel wypytuje go również o dwa pozostałe Longinusy, Telosa Karmy i Przynosiciela Oczyszczenia. Rozmowę przerywa wiadomość o uprowadzeniu rodziców Isseia oraz zaatakowaniu Ophis przez Smoka Zła. Później, po ataku na Agreas, Ajuka i Śiwa rozmawiają o grze planszowej i obserwują przebudzenie 666 (Trihexa). Ajuka wyjaśnia Śiwie, że spotkał się z nim, aby powstrzymać go od konfrontacji z Sirzechsem i powstrzymać przed mieszaniem się do tych wydarzeń. Po tym jak Ajuka objaśnia swoją teorię na temat Trihexa, Śiwa wybucha śmiechem i mówi że już rozumie, dlaczego inne mitologie obawiają się Ajuki bardziej od Sirzechsa, choć on sam nie czuje przed nim lęku. Pyta się też, czy Ajuka nie robi z nim tego samego, co Sirzechs zrobił z Hadesem podczas ataku Dziaberlaka i chce wiedzieć, jak ważna jest dla niego przyjaźń z nim. Ajuka odpowiada wtedy, że jeśli Śiwa stanie się wrogiem Sirzechsa, to automatycznie stanie się także jego przeciwnikiem.
  
 
W [[Light novel tom 21|tomie dwudziestym pierwszym]] Ajuka rozmawia z [[Śiwa|Śiwą]] na temat poświęcenia trójki innych Maou oraz szefów innych frakcji. Dyskutują także o nowym etapie, na który wespną się Królewskie Gry, a także o zagrożeniu, jakie mogą stanowić [[Indra]] oraz najeźdźcy z równoległego świata.
 
W [[Light novel tom 21|tomie dwudziestym pierwszym]] Ajuka rozmawia z [[Śiwa|Śiwą]] na temat poświęcenia trójki innych Maou oraz szefów innych frakcji. Dyskutują także o nowym etapie, na który wespną się Królewskie Gry, a także o zagrożeniu, jakie mogą stanowić [[Indra]] oraz najeźdźcy z równoległego świata.

Wersja z 22:40, 20 mar 2017

Ajuka Belzebub
Ajuka Beelzebub (anime) wygląd postaci.png
Kana アジュカ・ベルゼブブ (obecnie)
アジュカ・アスタロト (dawniej)
Romaji Ajuka Beruzebubu (obecnie)
Ajuka Asutaroto (dawniej)
Zarys postaci
Rasa Diabeł (czystej krwi)
Przezwiska Niebieski Szatan
Zdolności/oręż Formuła Kankara
Status osobowy
Krewni Diodora Astaroth (młodszy brat – nie żyje)
Powiązania 72 Filary
Klan Astaroth (dawny spadkobierca)
Frakcja Anty-Maou
Czterej Maou
Maou Rangers
Stan postaci Żyje
Ranga Super Diabły
Maou (Belzebub)
Król

Ajuka Belzebub, znany dawniej jako Ajuka Astaroth, jest jednym z Czterech Maou. Sprawuje funkcję głównego doradcy wydziału technologicznego i jest twórcą systemu Diabelskiego Pionka oraz Królewskiej Gry.

Wygląd zewnętrzny

Ajuka jest przystojnym, młodym mężczyzną z tajemniczą aurą, która według niego sprawia, że wygląda bardziej diabelsko.

Osobowość

Ajuka jest rzadką osobą wśród diabłów, gdyż lubi „tworzyć” nowe rzeczy i uważa to za swoje hobby. Niezbyt również dba o swoją pracę Maou, ale pomimo tego nie jest nieodpowiedzialny, co udowadnia choćby wtedy, gdy zabija diabły z Frakcji Starych Maou, którzy próbowali go przeciągnąć na swoją stronę, lub gdy opracowuje metodę na pokonanie Bandrochłapów i Dziaberlaka, gdyż chce chronić Zaświaty.

Historia

Ajuka przyszedł na świat jako członek Klanu Astaroth. W dzieciństwie poznał Sirzechsa Gremory, z którym połączyła go szczera przyjaźń i który stał się jednocześnie jego największym rywalem. Podobnie jak Sirzechs, był główną „siłą armatnią” Frakcji Anty-Maou, gdy wybuchła wojna domowa, a po jej zakończeniu, objął stanowisko Belzebuba. Jakiś czas potem, Ajuka stworzył system Diabelskiego Pionka, co miało ułatwić diabłom zwiększenie ich liczby i z czasem doprowadziło to do stworzenia systemu Królewskiej Gry.

Postać Ajuki w utworze

Narodziny Biuściastego Cesarskiego Smoka

Pojawił się po raz pierwszy w tomie piątym kiedy wraz z pozostałymi Maou otwiera ceremonię Spotkania Młodych Diabłów.

Bohaterski Oppai Smok

W tomie ósmym wziął udział w ceremonii zaręczynowej Isseia oraz Rias i egzaminował ich z historii Domu Gremory oraz ogólnej wiedzy na temat Zaświatów. Po ceremonii, modyfikuje figury wewnątrz Isseia, aby mógł lepiej przystosować się do mocy Ddraiga. Potem proponuje chłopakowi przyłączenie się do „gry”, którą zarządza w świecie ludzi, ale Issei odmawia.

W tomie dwunastym, Ajuka przebywał w świecie ludzi, gdzie opracowywał metodę na pokonanie Dziaberlaka i Bandrochłapów. Klub Okultystyczny złożył mu wtedy wizytę, gdyż wszyscy chcieli, aby Ajuka sprawdził Diabelskie Pionki Isseia i ustalił, czy chłopak wciąż żyje. Spotkanie przerwało nagłe pojawienie się Zygfryda i Frakcji Starych Maou, którzy próbowali przeciagnąć Ajukęna swoją stronę. Przy okazji można się było dowiedzieć, że wspomniana w ósmym tomie „gra”, przysporzyła wiele kłopotów Brygadzie Chaosu. Ajuka odmawia jednak przymierza i bez trudu unicestwia zwolenników dawnych władców piekła, a Zygfryda zostawia Grupie Gremory, którego zabija Kiba. Kiedy sprawdza Diabelskie Pionki Isseia, odkrywa, że cztery z nich stały się Pionami Mutacji. Zapewnia również, że dusza Isseia wciąż żyje i dalej jest ze swoim Boskim Darem. Dodaje także, że Diabelskie Pionki znów mogą zostać na nim użyte.

Legenda Oppai Smoka i wesołej kompanii

W tomie dwudziestym Grupa Gremory, Sitri, Irina i Azazel, udali się na spotkanie z Ajuką. Maou przekazuje im Ravel, którą się opiekował po tragicznych wypadkach mających miejsce podczas Królewskiej Gry przeciwko Diehauserowi Belialowi oraz opowiada o mrocznych tajemnicach Królewskich Gier, a także o panującej w niej korupcji. Azazel wypytuje go również o dwa pozostałe Longinusy, Telosa Karmy i Przynosiciela Oczyszczenia. Rozmowę przerywa wiadomość o uprowadzeniu rodziców Isseia oraz zaatakowaniu Ophis przez Smoka Zła. Później, po ataku na Agreas, Ajuka i Śiwa rozmawiają o grze planszowej i obserwują przebudzenie 666 (Trihexa). Ajuka wyjaśnia Śiwie, że spotkał się z nim, aby powstrzymać go od konfrontacji z Sirzechsem i powstrzymać przed mieszaniem się do tych wydarzeń. Po tym jak Ajuka objaśnia swoją teorię na temat Trihexa, Śiwa wybucha śmiechem i mówi że już rozumie, dlaczego inne mitologie obawiają się Ajuki bardziej od Sirzechsa, choć on sam nie czuje przed nim lęku. Pyta się też, czy Ajuka nie robi z nim tego samego, co Sirzechs zrobił z Hadesem podczas ataku Dziaberlaka i chce wiedzieć, jak ważna jest dla niego przyjaźń z nim. Ajuka odpowiada wtedy, że jeśli Śiwa stanie się wrogiem Sirzechsa, to automatycznie stanie się także jego przeciwnikiem.

W tomie dwudziestym pierwszym Ajuka rozmawia z Śiwą na temat poświęcenia trójki innych Maou oraz szefów innych frakcji. Dyskutują także o nowym etapie, na który wespną się Królewskie Gry, a także o zagrożeniu, jakie mogą stanowić Indra oraz najeźdźcy z równoległego świata.

Moce i umiejętności

Jako Maou i Super Diabeł, Ajuka jest obdarzony niesamowicie potężną demoniczną Mocą. W tomie dwunastym bez trudu zabił diabły z Frakcji Starych Maou i to bez wstawania z krzesła na którym siedział. Jego Demoniczne Moce są zresztą specyficzne, gdyż od dzieciństwa fascynował się obliczeniami, więc dzięki nim rozwinął i wyspecjalizował swoje moce, tworząc swoją unikalną technikę, Formułę Kankary. Umożliwia mu ona kontrolowanie wszystkich zjawisk za pomocą równań i wzorów, w tym także i ataków wrogów.

Ciekawostki

High School DxD - Character Box

Miasto Kuou
Akademia Kuou
Klub Okultystyczny Asia ArgentoYuuto KibaIssei HyoudouKoneko ToujouGasper VladiIrina ShidouRossweisseRavel FeneksBenniaLe Fay Pendragon
Samorząd Uczniowski Xenovia QuartaGenshirou SajiReya KusakaRuruko NimuraTadami KamoOuryuu NakiriMarika Voldenburge
Inni uczniowie Uczniowie Akademii Kuou
Rezydencja Hyoudou
Mieszkańcy Rodzice IsseiaIssei HyoudouAsia ArgentoRias GremoryAkeno HimejimaXenoviaKoneko ToujouIrina ShidouRossweisseRavel PhenexKuroka ToujouLe Fay PendragonOphisLilithKunouIngvild Lewiatan
Inni Mieszkańcy
Klijenci Isseia Mil-tan
Trzy Frakcje
Diabły
Czterej Maou Sirzechs LucyferSerafall LewiatanAjuka BelzebubFalbium Asmodeusz
72 Filary Riser FeneksLord FeneksLord GremorySairaorg BaelMisla BaelSeekvaira AgaresMisteeta SabnockCoriana AndrealphusLiban CrocellLady FeneksDiodora AstarothVenelana GremoryZephyrdor Glasja-LabolasDiehauser BelialLadora BunéMillikas GremoryBeruka FurcasGandoma BalamRuval FeneksNaud GamiginEnile WassagoIorava AmonGregg ForneusLilitifa WeparZekram Bael
Dodatkowe demony Grayfia LucyferiuszKuisha AbaddonMefisto FelesRoygun BelfegorBedeze Abaddon
Parostwo Rias Gremory Rias GremoryAkeno HimejimaGasper VladiYuuto KibaKoneko ToujouIssei Hyoudou
Parostwo Sony Sitri Sona SitriTsubaki ShinraMomo HanakaiReya KusakaTomoe MeguriBenniaTsubasa YuraLoup GarouGenshirou SajiRuruko Nimura
Parostwo Hyoudou Isseia Issei HyoudouIngvild LewiatanAsia ArgentoRavel FeneksXenovia QuartaRossweisse
Parostwo Sirzechsa Lucyfera Sirzechs LucyferGrayfia LucyferiuszMacGregor MathersSouji OkitaSurtr Drugi • Bahamut • EnkuBeowulf
Parostwo Risera Feneks Riser FeneksYubelluna • Mihae • KarlamineSirisIsabelaXuelanIle i Nel • Ni i Li • Marion • Bürent • Shuriya • Mira
Parostwo Sairaorga Baela Sairaorg BaelKuisha AbaddonCoriana AndrealphusMisteeta Sabnock • • Liban CrocellBeruka FurcasGandoma BalamLadora BunéRegulus
Inne diabły ViserTanninRudiger RosenkreutzEsh Ketchup
Upadłe anioły
Grigori AzazelSemyazzaBarakielKokabielArmaros
Drużyna Slash Dog Tobio IkuseLavinia Reni • Natsume Minagawa • Kouki Samejima
Grupa Raynare RaynareDohnaseekKalawarnerMittelt
Anioły
Serafini MichałGabrielUrielRafał
Dzielni Święci Dulio GesualdoGriselda QuartaIrina ShidouDiethelm WaldseemüllerKiyotora ShinraNero RaimondiMirana SzatarowaRyuu HeikanJessica LagerkvistLint Sellzen
Egzorcyści Vasco StradaEwald CristaldiTouji ShidouYaegaki MasaomiTeodoro LegrenziTosca
Mitologie
Mitologia Nordycka
Bogowie OdynLoki • Thor • Widar
Walkirie GöndulBrynhildr • Helmwige • Ortlinde • Grimgerde • Schwertleite
Mitologia Grecka
Bogowie Zeus • PosejdonHadesApollo • Artemis • Nyks
Ponurzy Żniwiarze Pluto • Orkus • Tanatos • Zeno
Greckie Potwory Cerber • Tyfon • Ortos • Hydra
Mitologia Indyjska
Bogowie IndraŚiwaMahabali
Buddy Sun Wukong • Xuanzang Sanzang
Mitologia Japońska
Bogowie
Youkai YasakaKunou
Mitologia Egipska
Bogowie
Egipskie Potwory Benu • Sfinks
Inne
Smoki
Pierwotny Smok Wielki Czerwony
Boski Smok OphisLilith
Dwa Niebiańskie Smoki DdraigAlbion
Piątka Wielkich Smoczych Króli Yu-LongTiamatVritraMidgardsormrFafnir
Smoki Zła GrendelCrom CruachAži DahākaLadonYamata no OrochiApophisNíðhǫggr
Inne smoki RasseiSamaelBova TanninTannin
Brygada Chaosu
Frakcja Starych Maou Shalba BelzebubKaterea LewiatanCreuserey Asmodeusz
Frakcja Bohaterów Cao CaoZygfrydGeorgLeonardoJeanneHerakles
Qlippoth Rizevim Livan LucyferLilithEuclid Lucyferiusz
Walpurgia Walburga
Inne postaci
Drużyna Valiego Vali LucyferBikouKuroka ToujouFenrirArtur PendragonLe Fay PendragonGogmagog
Ludzie Freed SellzenShuri HimejimaYaegaki MasaomiValper GalileiKiyome AbeSuzaku Himejima
Wampiry Elmenhilde GalnsteinValerie TepesMarius TepesLord Vladi
Inne 666 (Trihexa)Ryuuteimaru
Źródło „http://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Ajuka_Belzebub&oldid=7131