Człowiek

Z High School DxD Wiki
Wersja Nightwing (dyskusja | edycje) z dnia 18:07, 30 kwi 2014

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do:nawigacji, wyszukiwania

Ludzie (人間, Ningen) nie są gatunkiem, na których seria High School DxD szczególnie się koncentruje, ale odgrywają ważną rolę w systemie rankingowym diabłów.

Opis

Ludzie są najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem i posiadają największą populację w serii. Po Wielkiej Wojnie wszystkie Trzy Frakcje, anioły, upadłe anioły oraz diabły, używają ludzi, aby kontynuować swój gatunek.

Frakcja Bohaterów wchodząca w skład Brygady Chaosu, składa się z ludzi, będących potomkami bohaterów lub posiadających Boskie Dary/Longinusy, Święte oraz Demoniczne Miecze.

Do ludzi należą również magowie, którzy nauczyli się magii od innych religii/frakcji. Mówi się, że obecny system magii używany przez ludzi, został rozwinięty przez Merlina, legendarnego czarodzieja z legend arturiańskich. Jedyni poznani dotąd z imienia magowie, którzy pojawiają się w serii, to Georg i Le Fay Pendragon, należący do Brygady Chaosu. W tej organizacji służy jeszcze więcej magów, którzy pojawili się w tomie czwartym, gdy dokonali ataku podczas rozmów pokojowych między Trzema Frakcjami. W tomie dwunastym wyszło na jaw, że magowie także mają swoją frakcję.

Kontrakty

Diabły potrzebują ludzi, aby zawierać z nimi kontrakty, które zwiększą ich moc oraz pozycję zajmowaną w Zaświatach. Jednakże aby człowiek zgodził się podpisać kontrakt, diabeł musi najpierw spełnić jego żądanie, które czasem bywa nieco szalone.

Magowie i diabły zawierają pakty, które przynoszą pewne określone korzyści jednej, jak i drugiej stronie.

Boskie Dary

Ludzie są jedynym gatunkiem, który może zostać naturalnie obdarzony Boskimi Darami. Jednakże inne rasy (anioły, ich upadli pobratymcy oraz diabły) mogą otrzymać Boskie Dary, odbierając je ich posiadaczom, chociaż dla tych ostatnich kończy się to śmiercią.

Ludzie w jakiś sposób potrafią zachować Boskie Dary, jeśli zostaną wskrzeszeni jako diabły, lub anioły, co widać choćby w przypadku Isseia oraz Dulia.

Święte i Demoniczne Miecze

Ludzie są jedynymi istotami, mogącymi władać Świętymi oraz Demonicznymi Mieczami. Tak jak w przypadku Boskich Darów, potrafią zachować tą umiejętność, nawet jeśli staną się diabłami, lub aniołami, co widać w przypadku Xenovi oraz Kiby.

Źródło „https://hsdxd.usermd.net/w/index.php?title=Człowiek&oldid=4581